Image
21.1.2015 0 Comments

Webovú stránku ponúk internetu môže testovať verejnosť

web.jpg Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) v spolupráci s telekomunikačnými operátormi a neziskovou organizáciou odštartoval verejný test webovej stránky na porovnávanie cien pevného širokopásmového prístupu k internetu. Informoval o tom v utorok hovorca RÚ Roman Vavro.

Ako ďalej priblížil, po začiatku ostrej prevádzky si záujemcovia budú môcť po zadaní svojej adresy porovnať ponuky primárne určené pre domácnosti od telekomunikačných operátorov, ktorí v danej lokalite poskytujú pevný prístup k internetu. "Za správnosť a aktuálnosť údajov zodpovedajú telekomunikační operátori. Verejnosť má možnosť v prípade problémov alebo podnetov elektronicky kontaktovať administrátora," podotkol Vavro.

Webová stránka "Porovnávač cien širokopásmového prístupu k internetu" je nekomerčný projekt, do ktorého sú zapojení registrovaní poskytovatelia širokopásmového prístupu k internetu v Slovenskej republike. Na spomínaný web je možné pristupovať prostredníctvom odkazu z webovej stránky RÚ. "Záujemcovia o internetové pripojenie doteraz nemali možnosť v takomto rozsahu na jednom mieste vyhľadať a porovnať ponuky poskytovateľov internetového pripojenia," konštatoval Vavro.

Zároveň dodal, že stránka obsahuje poplatky, ktoré účtujú operátori a tie sú pri každej ponuke započítané do takzvanej priemernej mesačnej platby počas 24 mesiacov, na základe ktorej bude možné jednoduchým spôsobom porovnať ponuky s rôznou viazanosťou. Porovnať sa dajú samostatné služby pripojenia k internetu alebo v balíčku s inými službami pre domácnosti, ako sú hlas a televízia.

RÚ upozornil, že pri príprave webu postupoval transparentne a nediskriminačne, pretože porovnanie bude zobrazovať kompletnú ponuku operátorov dostupných na zadanej lokalite bez akýchkoľvek preferencií. "Ponuky sú primárne zoraďované vzostupne počnúc najnižšou priemernou mesačnou platbou, pričom koncový užívateľ má možnosť zvoliť si aj ďalšie možnosti filtrovania zobrazovaných údajov," uzavrel Vavro s tým, že webová stránka má okrem informačnej hodnoty prispieť aj k rozvoju súťaže na trhu.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá