Image
21.1.2015 0 Comments

Učitelia budú môcť ovládať každý tablet v triede samostatne

Blesk_tit_skolenie na pracu s tabletom.jpg Učitelia sa môžu prihlásiť na ďalšiu etapu školení s tabletom. Prvé dve z nich mali učiteľom pomôcť prekonať obavu z používania tabletov na vyučovacích hodinách. Tretia vlna školení s názvom Samsung School sa zameria na to, ako viesť hodinu kreatívnym spôsobom s využitím moderných technológií. Informovalo o tom ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu na svojej internetovej stránke.

Samsung School umožní učiteľom navzájom efektívne prepájať digitálne sety a tablety v tabletových učebniach, čím učiteľ získa možnosť ovládať každý tablet samostatne, sprístupňovať individuálny obsah žiakovi, zdieľať obrazovku tabletu s interaktívnou tabuľou ako aj aktívne používať aplikácie v rámci vyučovacích hodín.

"Moderné riešenie tabletovej učebne umožní interaktívnu spoluprácu medzi učiteľom a žiakmi v reálnom čase. Tiež dá učiteľovi možnosť vyučovať akékoľvek učivo atraktívnym spôsobom a mať pritom plne pod kontrolou prácu žiakov na hodinách," konštatoval minister školstva Juraj.

Celkom 1 026 škôl z celého Slovenska s výnimkou Bratislavského kraja, zapojených do Národného projektu Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva, tak bude môcť zatraktívniť svoje vyučovanie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá