Image
21.1.2015 0 Comments

Učitelia budú môcť ovládať každý tablet v triede samostatne

Blesk_tit_skolenie na pracu s tabletom.jpg Učitelia sa môžu prihlásiť na ďalšiu etapu školení s tabletom. Prvé dve z nich mali učiteľom pomôcť prekonať obavu z používania tabletov na vyučovacích hodinách. Tretia vlna školení s názvom Samsung School sa zameria na to, ako viesť hodinu kreatívnym spôsobom s využitím moderných technológií. Informovalo o tom ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu na svojej internetovej stránke.

Samsung School umožní učiteľom navzájom efektívne prepájať digitálne sety a tablety v tabletových učebniach, čím učiteľ získa možnosť ovládať každý tablet samostatne, sprístupňovať individuálny obsah žiakovi, zdieľať obrazovku tabletu s interaktívnou tabuľou ako aj aktívne používať aplikácie v rámci vyučovacích hodín.

"Moderné riešenie tabletovej učebne umožní interaktívnu spoluprácu medzi učiteľom a žiakmi v reálnom čase. Tiež dá učiteľovi možnosť vyučovať akékoľvek učivo atraktívnym spôsobom a mať pritom plne pod kontrolou prácu žiakov na hodinách," konštatoval minister školstva Juraj.

Celkom 1 026 škôl z celého Slovenska s výnimkou Bratislavského kraja, zapojených do Národného projektu Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva, tak bude môcť zatraktívniť svoje vyučovanie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá