Image
13.3.2013 0 Comments

Vytlačí Apple Microsoft z podnikového prostredia?

apple_microsoft copy.jpg Podľa novej štúdie spoločnosti Gartner začnú odborníci IT čoskoro počítače Mac od Applu prijímať rovnako, ako sú v súčasnosti zvyknutí na počítače s Windows.

iPhony a iPady už v súčasnosti vo veľkých firmách po celom svete medzi mobilnými zariadeniami dominujú. No pohľad Applu na využitie počítačov a mobilných zariadení vo firmách sa veľmi líši od toho štandardného, ​​ktorý zaviedol Microsoft. A to je pre Apple veľká nevýhoda. Aj tak však už prestáva úplne platiť pravidlo, že vo veľkých firmách dominuje Microsoft - populárna osobná elektronika od Applu sa do firiem dostáva, či už sa to IT špecialistom páči, alebo nie.

Jeden z najväčších rozdielov medzi filozofiou Microsoftu a Applu je v otázke, kto kontroluje aktualizácie a opravy operačného systému. Pri Windows majú nad týmto procesom plnú kontrolu špecialisti IT a môžu napríklad aj jednoducho odstraňovať aktualizácie, ktoré spôsobujú problémy.

To Apple neumožňuje. Aj keď výrobca populárnych iPhonov a iPadov prakticky vynašiel trh známy pod názvom správa mobilných zariadení (MDM) pre BYOD, Apple neuzavrel aktualizačný proces a nechal tak na každom používateľovi, či si novú opravu nainštaluje, alebo nie. V dôsledku toho IT odborníci vo firmách môžu očakávať spolu s nepredvídanými problémami aj príval otázok od svojich zamestnancov, na ktoré nie sú pripravení.

Microsoft má pre firmy pripravenú stratégiu DNA, teda centralizovanú kontrolu všetkých zariadení, Apple však spoločnosti vidí „tak ako libertariáni vidia národy: ako zoskupenie jednotlivcov", ako výstižne uviedol jeden blog. A Apple má rezervy aj v oblasti platenej podpory a nástrojov pre vývojárov.

Napriek týmto fundamentálnym rozdielom Apple za posledné dva roky urobil vo firemnom prostredí veľký kus práce. V januári 2011 spoločnosť oficiálne predstavila svoj zámer poskytovať desktopové systémy a softvér prispôsobený pre firmy a následne vydala nástroje na správu určené pre iOS, čo odborníci IT ocenili. Apple je šampiónom v poskytovaní funkcií, ktoré používatelia potrebujú, podarí sa mu však uspokojiť aj potreby veľkých firiem?

Pravda je, že Apple už má v súčasnosti zaujímavú ponuku pre firemných zákazníkov. Tí o nej však nevedia. Na rozdiel od Microsoftu Apple totiž nemá takú veľkú divíziu zameranú na firemných zákazníkov. Spomenúť možno napríklad AppleCare OS Support (AOSS), čo je balíček podpory, ktorý zahŕňa tak záruku, ako aj rady pri prepojení produktov Apple s inými systémami, nastavenia siete a administráciu, inštaláciu softvéru, diagnostiku problémov a tak ďalej.

AOSS pokrýva všetok hardvér od Apple plus OS X, OS X Server a iOS. Spoločnosť ponúka tri varianty AOSS: Select (5995 dolárov ročne), Preferred (19 995 dolárov ročne) a Alliance (49 995 dolárov ročne), ktoré sa líšia v časovej dostupnosti pomoci. Všetky tri plány zahŕňajú neobmedzený prístup k AppleCare Help Desk Support a Help Desk Tools. Menšie firmy potom môžu zadarmo využiť riešenie Apple Business Team Solution Engineer, ktoré pomôže s riešením konkrétnych problémov, s ktorými sa firmy môžu stretávať.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá