Image
13.3.2013 0 Comments

Rebríček TOP 20 najvýkonnejších androidových smartfónov za rok 2012

smartphones-image.jpg AnTuTu patrí v súčasnosti medzi najuznávanejšie benchmarkové aplikácie dostupné na Google Play. Vo verzii 3.0 vývojári zlepšili spôsob hodnotenia výkonu, ktorý je objektívnejší a dokáže zmerať skutočný výkon čipov. AnTuTu zverejnil rebríček TOP 20 najvýkonnejších smartfónov v minulom roku.

Na prvom mieste sa umiestnil Asus PadFone 2, ktorý so svojím skóre približujúcim sa k 21 000 porazil Xiaomi Mi 2, LG Optimus G, Nexus 4, HTC Droid DNA alebo aj Samsung Galaxy Note II. TOP 20 má však aj jedno prekvapenie v podobe Motoroly Razr i s jednojadrovým procesorom od Intelu, ktorá porazila iné smartfóny vybavené dvojjadrovými čipmi.

image002.png

Do zoznamu najvýkonnejších smartfónov sa dostali len tie zariadenia, ktoré v testoch dosahovali najvyššie priemerné skóre. Vývojári aplikácie porovnali výsledky so všetkými zariadeniami v databáze, ku ktorým mali dostatok relevantných výsledkov.

top20_best_performance_android_phone_stables.jpg

Asus PadFone 2 bol označený za zariadenie s najlepším komplexným výkonom, ktoré kombinuje mobilný telefón a tablet. Vysoké skóre dosiahol vďaka 2 GB RAM a výkonnému procesoru Snapdragon S4 Pro od Qualcommu, ktorý má štyri jadrá pracujúce na maximálnej frekvencii 1,5 GHz. Jeho priama súčasť je aj výkonná grafika Adreno 320.

V tomto roku očakávame, že v benchmarkoch bude kraľovať Samsung Galaxy S IV, HTC One a zariadenia s novým čipom od spoločnosti NVIDIA. Ten vo výsledkoch AnTuTu dosiahol doteraz najvyššie skóre, ktoré prekročilo hranicu 30 000 bodov. O titul najvýkonnejšieho smartfónu v roku 2013 zabojuje aj inovovaný PadFone Infinity, ktorý spoločnosť Asus predstavila na tohtoročnom Kongrese mobilných technológií v Barcelone.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá