Image
13.3.2013 0 Comments

Rebríček TOP 20 najvýkonnejších androidových smartfónov za rok 2012

smartphones-image.jpg AnTuTu patrí v súčasnosti medzi najuznávanejšie benchmarkové aplikácie dostupné na Google Play. Vo verzii 3.0 vývojári zlepšili spôsob hodnotenia výkonu, ktorý je objektívnejší a dokáže zmerať skutočný výkon čipov. AnTuTu zverejnil rebríček TOP 20 najvýkonnejších smartfónov v minulom roku.

Na prvom mieste sa umiestnil Asus PadFone 2, ktorý so svojím skóre približujúcim sa k 21 000 porazil Xiaomi Mi 2, LG Optimus G, Nexus 4, HTC Droid DNA alebo aj Samsung Galaxy Note II. TOP 20 má však aj jedno prekvapenie v podobe Motoroly Razr i s jednojadrovým procesorom od Intelu, ktorá porazila iné smartfóny vybavené dvojjadrovými čipmi.

image002.png

Do zoznamu najvýkonnejších smartfónov sa dostali len tie zariadenia, ktoré v testoch dosahovali najvyššie priemerné skóre. Vývojári aplikácie porovnali výsledky so všetkými zariadeniami v databáze, ku ktorým mali dostatok relevantných výsledkov.

top20_best_performance_android_phone_stables.jpg

Asus PadFone 2 bol označený za zariadenie s najlepším komplexným výkonom, ktoré kombinuje mobilný telefón a tablet. Vysoké skóre dosiahol vďaka 2 GB RAM a výkonnému procesoru Snapdragon S4 Pro od Qualcommu, ktorý má štyri jadrá pracujúce na maximálnej frekvencii 1,5 GHz. Jeho priama súčasť je aj výkonná grafika Adreno 320.

V tomto roku očakávame, že v benchmarkoch bude kraľovať Samsung Galaxy S IV, HTC One a zariadenia s novým čipom od spoločnosti NVIDIA. Ten vo výsledkoch AnTuTu dosiahol doteraz najvyššie skóre, ktoré prekročilo hranicu 30 000 bodov. O titul najvýkonnejšieho smartfónu v roku 2013 zabojuje aj inovovaný PadFone Infinity, ktorý spoločnosť Asus predstavila na tohtoročnom Kongrese mobilných technológií v Barcelone.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá