Image
13.3.2013 0 Comments

Rebríček TOP 20 najvýkonnejších androidových smartfónov za rok 2012

smartphones-image.jpg AnTuTu patrí v súčasnosti medzi najuznávanejšie benchmarkové aplikácie dostupné na Google Play. Vo verzii 3.0 vývojári zlepšili spôsob hodnotenia výkonu, ktorý je objektívnejší a dokáže zmerať skutočný výkon čipov. AnTuTu zverejnil rebríček TOP 20 najvýkonnejších smartfónov v minulom roku.

Na prvom mieste sa umiestnil Asus PadFone 2, ktorý so svojím skóre približujúcim sa k 21 000 porazil Xiaomi Mi 2, LG Optimus G, Nexus 4, HTC Droid DNA alebo aj Samsung Galaxy Note II. TOP 20 má však aj jedno prekvapenie v podobe Motoroly Razr i s jednojadrovým procesorom od Intelu, ktorá porazila iné smartfóny vybavené dvojjadrovými čipmi.

image002.png

Do zoznamu najvýkonnejších smartfónov sa dostali len tie zariadenia, ktoré v testoch dosahovali najvyššie priemerné skóre. Vývojári aplikácie porovnali výsledky so všetkými zariadeniami v databáze, ku ktorým mali dostatok relevantných výsledkov.

top20_best_performance_android_phone_stables.jpg

Asus PadFone 2 bol označený za zariadenie s najlepším komplexným výkonom, ktoré kombinuje mobilný telefón a tablet. Vysoké skóre dosiahol vďaka 2 GB RAM a výkonnému procesoru Snapdragon S4 Pro od Qualcommu, ktorý má štyri jadrá pracujúce na maximálnej frekvencii 1,5 GHz. Jeho priama súčasť je aj výkonná grafika Adreno 320.

V tomto roku očakávame, že v benchmarkoch bude kraľovať Samsung Galaxy S IV, HTC One a zariadenia s novým čipom od spoločnosti NVIDIA. Ten vo výsledkoch AnTuTu dosiahol doteraz najvyššie skóre, ktoré prekročilo hranicu 30 000 bodov. O titul najvýkonnejšieho smartfónu v roku 2013 zabojuje aj inovovaný PadFone Infinity, ktorý spoločnosť Asus predstavila na tohtoročnom Kongrese mobilných technológií v Barcelone.

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá