Image
13.3.2013 0 Comments

Ako využívať najlepšie vlastnosti Windows 8 aj v sedmičkách?

best_win7_123.png Najnovší operačný systém od Microsoftu Windows 8 je z určitého hľadiska najlepší systém, ktorý spoločnosť doteraz vydala. Či už ide o zlepšenie práce so súbormi, o lepšieho správcu úloh, alebo o šikovnejší Windows Explorer, Windows 8 disponuje užitočnými zdokonaleniami. Tie však môžete využívať aj vo Windows 7 vďaka utilitám tretích strán.

TeraCopy

Kopírovanie súborov vo Windows 7 má isté medzery. Chýba tlačidlo na pozastavenie prenosu, ak dôjde k nejakému problému, preruší sa celý prenos a prípadné konflikty pri kopírovaní musí používateľ riešiť hneď. TeraCopy tieto nedostatky odstraňuje a zrýchľuje aj proces kopírovania. Výhodné je, že prípadné konflikty oznámi táto utilita až na konci, teda po tom, čo skopíruje všetky ostatné súbory, čo šetrí čas aj produktivitu. TeraCopy takisto ponúka integráciu do rozhrania Windows Explorer, takže jej používanie je bezproblémové a prirodzené.

best_win7_1.jpg

Better Explorer

Windows Explorer sa vo Windows 8 dočkal viacerých zlepšení. Rozhraním čiastočne pripomína Office 2007, vďaka čomu poskytuje rýchlejší prístup k menej využívaným funkciám. V novom Exploreri sa vrátilo aj tlačidlo Hore a pribudla aj priama podpora súborov ISO.

Tieto a ešte aj viac funkcií môžete využívať aj vo Windows 7 vďaka programu Better Explorer. Ak chcete využívať aj TeraCopy, potom v rámci Explorera musíte povoliť nastavenie Allow third-party file operation replacements.

Keďže Better Explorer nepodporuje súbory ISO, túto funkcionalitu vám poskytne drobná utilita WinCDEmu.

best_win7_2.jpg

Process Explorer

Správca úloh vo Windows 8 poskytuje viacero detailnejších informácií o bežiacich procesoch, aplikáciách, ktoré sa spúšťajú pri spustení atď. Do určitej miery podobnú funkcionalitu má program Process Explorer, ktorý je určený pre pokročilých používateľov.

Pretože Process Explorer poskytuje informácie iba o aktuálne spustených procesoch, na kontrolu aplikácií, ktoré sa spúšťajú po štarte, je vhodné využiť program CCleaner.

best_win7_3.jpg

Ako zrýchliť systém

Windows 8 zaujme najmä rýchlejším bootovaním. Je to dané tým, že Microsoft upravil proces zapínania a vypínania systému tak, že Windows 8 si pri vypnutí uloží na disk svoj aktuálny stav, ako keby sa iba hibernoval. Pri zapnutí sa tento stav načíta. Windows 7 nebol navrhnutý takýmto spôsobom, takže jediná možnosť, ako urýchliť zapínanie a vypínanie, je používať hibernáciu namiesto úplného vypnutia.

Určité zvýšenie rýchlosti systému sa dá dosiahnuť aj použitím disku SSD ako systémového disku, prípadne rozšírením operačnej pamäte.

Zdroj: pcworld.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá