Image
17.6.2014 0 Comments

Vesmírne nákupy Googlu pokračujú – chce získať podiel v spoločnosti Virgin Galactic

ITN_vesmirne nakupy.jpg Google nedávno kúpil za 500 miliónov dolárov v hotovosti spoločnosť Skybox Imaging, ktorá sa zaoberá zhotovovaním satelitných snímok s vysokým rozlíšením. Skybox vyvinul malé a relatívne lacné satelity, schopné dodávať na Zem vysokokvalitné fotografie a videá.

Spočiatku bude technológia Skybox použitá na získavanie nových snímok pre služby Google Maps a Google Earth. No neskôr by mohli nájsť aj ďalšie uplatnenie, a to pri úsilí Googlu o zlepšenie prístupu na internet. Vyhľadávací gigant už investoval veľa peňazí do akvizícií firiem zameraných na bezpilotné lietadlá a satelity. V apríli kúpil Titan Aerospace, spoločnosť po ktorej údajne poškuľoval aj Facebook s rovnakými ambíciami na rozšírenie prístupu k internetu.

Po odkúpení Titan Aerospace sa Google vyjadril, že „atmosférické satelity by mohli pomôcť priniesť prístup k internetu pre milióny ľudí a pomáhajú riešiť aj ďalšie problémy vrátane pomoci pri katastrofách a mapovaní škôd na životnom prostredí, spôsobených napríklad odlesňovaním". Je možné, že aj satelity Skybox chce použiť na podobné účely.

Pred niekoľkými dňami Sky News priniesol informáciu o tom, že Google pokročil v rokovaniach s Richardom Bransonom, ktorý vlastní spoločnosť Virgin Galactic, vyrábajúcu kozmické lode. Virgin Galactic mal začať ponúkať komerčné lety na nízkej obežnej dráhe za 250 000 dolárov v priebehu tohto roka, ich štart sa však stále odkladá.

Google vraj chce za podiel 1,5 % v spoločnosti zaplatiť 30 miliónov dolárov. Podľa Sky News je to ďalší krok v plánoch spoločnosti na vybudovanie flotily satelitov na nízkej obežnej dráhe. Rokovania o podmienkach dohody ešte neboli ukončené a dohoda zatiaľ nie je uzavretá.

Google vyvíja úsilie priniesť pomocou balónov, bezpilotných lietadiel a satelitov prístup k internetu pre miliardy ľudí, čím by rozšíril využitie svojich služieb a výrazne by tak zvýšil príjmy z reklamy ponúkanej širšej používateľskej základni.

Zdroj: theverge.com
news.sky.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 6

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá