Image
17.6.2014 0 Comments

Vesmírne nákupy Googlu pokračujú – chce získať podiel v spoločnosti Virgin Galactic

ITN_vesmirne nakupy.jpg Google nedávno kúpil za 500 miliónov dolárov v hotovosti spoločnosť Skybox Imaging, ktorá sa zaoberá zhotovovaním satelitných snímok s vysokým rozlíšením. Skybox vyvinul malé a relatívne lacné satelity, schopné dodávať na Zem vysokokvalitné fotografie a videá.

Spočiatku bude technológia Skybox použitá na získavanie nových snímok pre služby Google Maps a Google Earth. No neskôr by mohli nájsť aj ďalšie uplatnenie, a to pri úsilí Googlu o zlepšenie prístupu na internet. Vyhľadávací gigant už investoval veľa peňazí do akvizícií firiem zameraných na bezpilotné lietadlá a satelity. V apríli kúpil Titan Aerospace, spoločnosť po ktorej údajne poškuľoval aj Facebook s rovnakými ambíciami na rozšírenie prístupu k internetu.

Po odkúpení Titan Aerospace sa Google vyjadril, že „atmosférické satelity by mohli pomôcť priniesť prístup k internetu pre milióny ľudí a pomáhajú riešiť aj ďalšie problémy vrátane pomoci pri katastrofách a mapovaní škôd na životnom prostredí, spôsobených napríklad odlesňovaním". Je možné, že aj satelity Skybox chce použiť na podobné účely.

Pred niekoľkými dňami Sky News priniesol informáciu o tom, že Google pokročil v rokovaniach s Richardom Bransonom, ktorý vlastní spoločnosť Virgin Galactic, vyrábajúcu kozmické lode. Virgin Galactic mal začať ponúkať komerčné lety na nízkej obežnej dráhe za 250 000 dolárov v priebehu tohto roka, ich štart sa však stále odkladá.

Google vraj chce za podiel 1,5 % v spoločnosti zaplatiť 30 miliónov dolárov. Podľa Sky News je to ďalší krok v plánoch spoločnosti na vybudovanie flotily satelitov na nízkej obežnej dráhe. Rokovania o podmienkach dohody ešte neboli ukončené a dohoda zatiaľ nie je uzavretá.

Google vyvíja úsilie priniesť pomocou balónov, bezpilotných lietadiel a satelitov prístup k internetu pre miliardy ľudí, čím by rozšíril využitie svojich služieb a výrazne by tak zvýšil príjmy z reklamy ponúkanej širšej používateľskej základni.

Zdroj: theverge.com
news.sky.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá