Image
17.6.2014 0 Comments

Linuxová distribúcia Q4OS ponúka klasické prostredie Windows XP

Server Softpedia upozornil na linuxovú distribúciu Q4OS 0.5.11, ktorá bola uvoľnená na stiahnutie. Ide o desktopový operačný systém navrhnutý tak, že ponúka klasické používateľské rozhranie v štýle Windows XP, ktorého podpora sa nedávno skončila.

Podľa vývojárov je nový operačný systém veľmi vhodný do cloudového prostredia pre svoje nízke nároky na hardvér (Pentium 300 MHz, 128 MB RAM a 3 GB úložného priestoru). Zároveň je veľmi praktický pre používateľov zvyknutých na hlavný panel Windows XP a menu Start.

ITN_Q4OS_2.jpg

Distribúcia je založená na Trinity DE, čo je vlastne vetva staršieho KDE 3.x, ktorá sa už v súčasných distribúciách nepoužíva. Vývojári neposkytujú live systém, takže Q4OS treba nainštalovať. Najlepší spôsob, ako to uskutočniť, je použiť VirtualBox.

Podobnosť s Windows XP je zjavná na prvý pohľad, vývojári vykonali skvelú prácu. Menej zdatný používateľ rozdiel ani nezbadá. Q4OS prichádza s množstvom predinštalovaných aplikácií, ako je napr. Konqueror, ale používatelia si môžu nainštalovať aj ďalšie, napr. Google Chrome, DebApps na správu a inštalovanie aplikácií z repozitárov Debianu a pod. Umožňuje aj spúšťanie aplikácií pre systém Windows pomocou vrstvy kompatibility Wine.

Ak sa vám teda cnie po starom dobrom Windows XP, stačí si nainštalovať Q4OS. Ešte raz však treba zdôrazniť, že pri akomkoľvek testovaní sa odporúča používať VirtualBox.

Zdroj: news.softpedia.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá