Image
13.8.2014 0 Comments

Unikli špecifikácie HTC One M8 for Windows

onem8w.jpg HTC One M8 for Windows - to je oficiálny názov zariadenia, s ktorým sa chce spoločnosť HTC po viac ako roku vrátiť na trh s operačným systémom Windows Phone. Na základe predošlých informácií sme mohli očakávať, že smartfón sa dostane do predaja vo veľmi podobnej hardvérovej špecifikácii ako jeho androidová predloha a to sa aj v týchto dňoch potvrdilo.

Podľa najnovších informácií, ktoré priniesol portál WPcentral.com, bude nová vlajková loď taiwanského výrobcu kopírovať všetky dôležité high-end špecifikácie svojho staršieho súrodenca, pričom nebude zaostávať ani po stránke softvéru:

4-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 SoC32 GB interného úložného priestoru s podporou micro SD kariet do 128 GB2 GB pamäte RAM5-palcový FullHD, Super LCD3 displej chránený vďaka Corning Gorilla Glass 3 (441 ppi)2 600 mAh batériaNano SIM4 MP UltraPixel fotoaparát s prednou 5 MP kamerouWindows Phone 8.1 GDR 1HTC BoomsoundU-FocusPodpora HTC Dot View puzdra

Samozrejmosťou bude spracovanie s využitím prémiových materiálov, takže One M8 by sa mal okamžite stať jedným z najatraktívnejších zariadení na trhu s operačným systémom Windows Phone.

Aby sme si pripomenuli, čo vlastne nové HTC ponúka, mali by ste vedieť, že termínom HTC Boomsound je označená dvojica výkonných reproduktorov na čelnej strane zariadenia, ktorá disponuje zosilňovačom. Naopak funkcia U-Focus vám umožní zaostriť jednotlivé objekty na fotografii po tom, čo ju nasnímate.

Najzaujímavejšou je však podpora špeciálneho Dot View puzdra. To je interaktívne a môžete vďaka nemu ovládať základné funkcie smartfónu bez toho, aby ste otvorili samotné puzdro. Viete tak prijať či odmietnuť hovor, vidieť aktuálny dátum, čas, počasie alebo notifikácie.

Pre užívateľov Windows Phone však bude dôležitou najmä podpora Cortany, ktorú aktivujete jednoduchým potiahnutím nadol.

Zdá sa, že HTC pripravilo Windows Phone užívateľom skutočnú lahôdku. Zariadenie sa bude od svojho predchodcu líšiť prakticky len systémom, takže užívatelia budú mať na výber to isté zariadenie, len s inou softvérovou výbavou. Na svoje si tak môže prísť ako fanúšik Androidu, tak aj nadšenec do systému spoločnosti Microsoft.

Zariadenie bude s najväčšou pravdepodobnosťou predstavené 19. augusta, pričom na americký trh by sa malo dostať o dva dni neskôr. Vstup zariadenia na európsky trh zatiaľ nebol oficiálne potvrdený, no indície naznačujú, že aj tento variant by mohol byť reálny.


Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá