Image
13.8.2014 0 Comments

Microsoft bude Nokiu 130 s prehrávačom hudby, videa a FM rádiom predávať za 25 USD

nokia-130.jpg Telefón bude dostupný predovšetkým v rozvojových krajinách, ako sú India, Čína alebo Indonézia.

Ako vo svojom vyhlásení uvádza samotný Microsoft, hlavnou stratégiou mobilnej divízie firmy je ponúkať drahšie aj lacnejšie smartfóny bežiace na operačnom systéme Windows Phone. Súčasne sa však chce venovať aj špecifickej skupine veľmi lacných telefónov.

S modelom Nokia 130 Microsoft cielia najmä na užívateľov z rozvojových krajín, ktorí doteraz nepoužívali žiadny telefón. Rovnako tak vraj pôjde o vhodný doplnok či núdzové zariadenie pre užívateľov klasických inteligentných telefónov.

Obstarávacou cenou 25 dolárov bude model 130 o 90 dolárov lacnejší ako Lumia 530, čo je najlacnejší smartfón s Windows Phone, ktorý Microsoft doteraz predstavil. Rovnaký rozdiel získame aj pri porovnaní s najlacnejším Androidom - Nokiou X.

Microsoft vychádza z predpokladu, že pre mnoho ľudí z rozvojových krajín sú zariadenia s cenovkou cez 100 dolárov skrátka príliš drahé. Spoločnosť chce tak uvedením veľmi lacného modelu zabrániť tomu, aby mu potenciálny trhový podiel zobral iný výrobca.
Nokia 130 bude vybavená 1,8 palcovým displejom a bude ju možné používať s jednou či dvoma SIM kartami. Microsoft vyzdvihuje tiež mesiac dlhú výdrž telefónu v pohotovostnom režime, čo je dôležité najmä pre užívateľov žijúci v oblastiach, kde je stály prísun elektrickej energie neznámy pojem.

Telefón má ďalej zabudovaný video prehrávač, hudobný prehrávač, FM rádio a svietidlo. Do predaja by mal ísť v treťom štvrťroku, a to hlavne v krajinách, ako sú Čína, India alebo Indonézia. Výberom tejto trojice Microsoft rozhodne nestrieľa naprázdno - tieto tri krajiny v prvom štvrťroku tohto roka obstarali najväčší počet nových mobilných užívateľov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá