Image
13.8.2014 0 Comments

Microsoft bude Nokiu 130 s prehrávačom hudby, videa a FM rádiom predávať za 25 USD

nokia-130.jpg Telefón bude dostupný predovšetkým v rozvojových krajinách, ako sú India, Čína alebo Indonézia.

Ako vo svojom vyhlásení uvádza samotný Microsoft, hlavnou stratégiou mobilnej divízie firmy je ponúkať drahšie aj lacnejšie smartfóny bežiace na operačnom systéme Windows Phone. Súčasne sa však chce venovať aj špecifickej skupine veľmi lacných telefónov.

S modelom Nokia 130 Microsoft cielia najmä na užívateľov z rozvojových krajín, ktorí doteraz nepoužívali žiadny telefón. Rovnako tak vraj pôjde o vhodný doplnok či núdzové zariadenie pre užívateľov klasických inteligentných telefónov.

Obstarávacou cenou 25 dolárov bude model 130 o 90 dolárov lacnejší ako Lumia 530, čo je najlacnejší smartfón s Windows Phone, ktorý Microsoft doteraz predstavil. Rovnaký rozdiel získame aj pri porovnaní s najlacnejším Androidom - Nokiou X.

Microsoft vychádza z predpokladu, že pre mnoho ľudí z rozvojových krajín sú zariadenia s cenovkou cez 100 dolárov skrátka príliš drahé. Spoločnosť chce tak uvedením veľmi lacného modelu zabrániť tomu, aby mu potenciálny trhový podiel zobral iný výrobca.
Nokia 130 bude vybavená 1,8 palcovým displejom a bude ju možné používať s jednou či dvoma SIM kartami. Microsoft vyzdvihuje tiež mesiac dlhú výdrž telefónu v pohotovostnom režime, čo je dôležité najmä pre užívateľov žijúci v oblastiach, kde je stály prísun elektrickej energie neznámy pojem.

Telefón má ďalej zabudovaný video prehrávač, hudobný prehrávač, FM rádio a svietidlo. Do predaja by mal ísť v treťom štvrťroku, a to hlavne v krajinách, ako sú Čína, India alebo Indonézia. Výberom tejto trojice Microsoft rozhodne nestrieľa naprázdno - tieto tri krajiny v prvom štvrťroku tohto roka obstarali najväčší počet nových mobilných užívateľov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá