Image
13.8.2014 0 Comments

Microsoft bude Nokiu 130 s prehrávačom hudby, videa a FM rádiom predávať za 25 USD

nokia-130.jpg Telefón bude dostupný predovšetkým v rozvojových krajinách, ako sú India, Čína alebo Indonézia.

Ako vo svojom vyhlásení uvádza samotný Microsoft, hlavnou stratégiou mobilnej divízie firmy je ponúkať drahšie aj lacnejšie smartfóny bežiace na operačnom systéme Windows Phone. Súčasne sa však chce venovať aj špecifickej skupine veľmi lacných telefónov.

S modelom Nokia 130 Microsoft cielia najmä na užívateľov z rozvojových krajín, ktorí doteraz nepoužívali žiadny telefón. Rovnako tak vraj pôjde o vhodný doplnok či núdzové zariadenie pre užívateľov klasických inteligentných telefónov.

Obstarávacou cenou 25 dolárov bude model 130 o 90 dolárov lacnejší ako Lumia 530, čo je najlacnejší smartfón s Windows Phone, ktorý Microsoft doteraz predstavil. Rovnaký rozdiel získame aj pri porovnaní s najlacnejším Androidom - Nokiou X.

Microsoft vychádza z predpokladu, že pre mnoho ľudí z rozvojových krajín sú zariadenia s cenovkou cez 100 dolárov skrátka príliš drahé. Spoločnosť chce tak uvedením veľmi lacného modelu zabrániť tomu, aby mu potenciálny trhový podiel zobral iný výrobca.
Nokia 130 bude vybavená 1,8 palcovým displejom a bude ju možné používať s jednou či dvoma SIM kartami. Microsoft vyzdvihuje tiež mesiac dlhú výdrž telefónu v pohotovostnom režime, čo je dôležité najmä pre užívateľov žijúci v oblastiach, kde je stály prísun elektrickej energie neznámy pojem.

Telefón má ďalej zabudovaný video prehrávač, hudobný prehrávač, FM rádio a svietidlo. Do predaja by mal ísť v treťom štvrťroku, a to hlavne v krajinách, ako sú Čína, India alebo Indonézia. Výberom tejto trojice Microsoft rozhodne nestrieľa naprázdno - tieto tri krajiny v prvom štvrťroku tohto roka obstarali najväčší počet nových mobilných užívateľov.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá