Image
13.8.2014 0 Comments

Panasonic: BYOD nie je vhodný do podnikových systémov

7038379581_337057146b_z.jpg Panasonic nepovažuje trend BYOD, teda možnosť "priniesť si svoje vlastné zariadenie", ako dobrú voľbu pre podniky a ich mobilných pracovníkov, ktorí sú závislí na mobilných zariadeniach a ICT technológie sú kľúčové pre ich primárne pracovné procesy. BYOD sa v podnikoch stáva stále viac populárny po celom svete.

Podľa výskumnej spoločnosti Gartner približne polovica všetkých organizácií bude do roku 2017 využívať BYOD ako neoddeliteľnú súčasť svojho ICT riešenia. Avšak, tento koncept sa zatiaľ v západnej i strednej Európe príliš rýchlo nerozširuje, a to predovšetkým z bezpečnostných dôvodov.

"BYOD má motivovať profesionálov a dať im možnosť používať zariadenia, ktoré predpokladajú, že sú najvhodnejšie pre ich prácu. Aj keď tento prístup môže fungovať v niektorých sektoroch, bežné spotrebiteľské notebooky, tablety a smartfóny nie sú vhodné pre všetky úlohy zamestnancov. Vďaka tomu je využitie konceptu BYOD v kombinácii s mobilnými profesionálmi neefektívne," hovorí Jan Šplíchal, Marketing Manager v spoločnosti Panasonic Computer Product Solutions. 

7038386455_99609d74ac_z.jpg

Cieľom zamestnávateľov je zabezpečiť rast svojho podnikania a k tomu je potrebné, aby ich zamestnanci mali vždy najvhodnejší nástroj pre svoju prácu. Skutočnosť, že spotrebiteľské zariadenia majú atraktívny dizajn alebo atraktívne meno nemá žiadnu súvislosť s tým, ako sú schopné plniť pracovné povinnosti.

Obdobné je to aj s voľbou auta. Ak si zamestnanec bude môcť vybrať akékoľvek firemné auto v danom cenovom limite, vyberie si to, ktoré sa mu bude najviac páčiť alebo si vyberie podľa toho, čo je pre neho osobne atraktívne. To však neznamená, že dané auto je najlepšou voľbou pre dané potreby firmy. 

7038379581_337057146b_z.jpg

Rovnako ako Ferrari nie je najlepšou voľbou pre rozvážanie tovaru do predajní, spotrebná elektronika často nie je vhodná pre určité typy zamestnaní. Navyše pracovné verzie notebookov a tabletov ponúkajú funkcie a záruky, ktoré spotrebiteľské modely nemajú, ale pre prácu sú nevyhnutné. Medzi ne patrí dlhá životnosť batérie, čitateľnosť displeja na priamom slnečnom svetle, ergonómia, možnosť rozširovania, odolnosť proti nárazom a vlhkosti a ďalšie funkcie.


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá