Image
13.8.2014 0 Comments

Panasonic: BYOD nie je vhodný do podnikových systémov

7038379581_337057146b_z.jpg Panasonic nepovažuje trend BYOD, teda možnosť "priniesť si svoje vlastné zariadenie", ako dobrú voľbu pre podniky a ich mobilných pracovníkov, ktorí sú závislí na mobilných zariadeniach a ICT technológie sú kľúčové pre ich primárne pracovné procesy. BYOD sa v podnikoch stáva stále viac populárny po celom svete.

Podľa výskumnej spoločnosti Gartner približne polovica všetkých organizácií bude do roku 2017 využívať BYOD ako neoddeliteľnú súčasť svojho ICT riešenia. Avšak, tento koncept sa zatiaľ v západnej i strednej Európe príliš rýchlo nerozširuje, a to predovšetkým z bezpečnostných dôvodov.

"BYOD má motivovať profesionálov a dať im možnosť používať zariadenia, ktoré predpokladajú, že sú najvhodnejšie pre ich prácu. Aj keď tento prístup môže fungovať v niektorých sektoroch, bežné spotrebiteľské notebooky, tablety a smartfóny nie sú vhodné pre všetky úlohy zamestnancov. Vďaka tomu je využitie konceptu BYOD v kombinácii s mobilnými profesionálmi neefektívne," hovorí Jan Šplíchal, Marketing Manager v spoločnosti Panasonic Computer Product Solutions. 

7038386455_99609d74ac_z.jpg

Cieľom zamestnávateľov je zabezpečiť rast svojho podnikania a k tomu je potrebné, aby ich zamestnanci mali vždy najvhodnejší nástroj pre svoju prácu. Skutočnosť, že spotrebiteľské zariadenia majú atraktívny dizajn alebo atraktívne meno nemá žiadnu súvislosť s tým, ako sú schopné plniť pracovné povinnosti.

Obdobné je to aj s voľbou auta. Ak si zamestnanec bude môcť vybrať akékoľvek firemné auto v danom cenovom limite, vyberie si to, ktoré sa mu bude najviac páčiť alebo si vyberie podľa toho, čo je pre neho osobne atraktívne. To však neznamená, že dané auto je najlepšou voľbou pre dané potreby firmy. 

7038379581_337057146b_z.jpg

Rovnako ako Ferrari nie je najlepšou voľbou pre rozvážanie tovaru do predajní, spotrebná elektronika často nie je vhodná pre určité typy zamestnaní. Navyše pracovné verzie notebookov a tabletov ponúkajú funkcie a záruky, ktoré spotrebiteľské modely nemajú, ale pre prácu sú nevyhnutné. Medzi ne patrí dlhá životnosť batérie, čitateľnosť displeja na priamom slnečnom svetle, ergonómia, možnosť rozširovania, odolnosť proti nárazom a vlhkosti a ďalšie funkcie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Predaj tabletov klesá aj v treťom štvrťroku. Najviac to pocítili Apple a Samsung, Amazon, naopak, raketovo rastie

08.11.2016 00:10

Podľa predbežných údajov spoločnosti IDC v treťom štvrťroku 2016 (3Q16) pokračoval na svetových trhoch prepad dodávok tabletov. Hoci dodávky v 3Q16 vzrástli v porovnaní s druhým štvrťrokom 2016 o 9,8 ...

Prieskumy trhu 2

Prieskum: Po akých počítačoch túžia Slováci, ako často ich menia a koľko sú ochotní zaplatiť

04.11.2016 00:12

Spotrebiteľský prieskum Microsoftu odhalil niekoľko zaujímavých atribútov. Slováci, ale aj Česi si na nákup notebooku či tabletu radšej zájdu do kamenného obchodu. V e-shopoch nakupujú najmä mladí ľud ...

Prieskumy trhu

Samsung aj Apple vedú rebríček. Z podielu im však stále viac ukrajujú čínske značky

02.11.2016 00:07

Podľa prieskumu spoločnosti IDC sa v treťom štvrťroku 2016 dodalo na svetový trh 362,9 milióna smartfónov. Aj napriek stiahnutiu Samsung Galaxy Note 7 objem dodávok v medziročnom porovnaní vzrástol o  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá