Image
29.4.2014 0 Comments

Test: Sú Google Glass z hľadiska EMG žiarenia väčšia hrozba pre zdravie ako smartfón?

googleglass.jpg Opakované merania prednej a zadnej časti inteligentných okuliarov Google Glass vo vybraných režimoch ukázali, že úroveň ich žiarenia je porovnateľná so smartfónmi.

Podľa európskej legislatívy množstvo elektromagnetického žiarenia vysielaného mobilnými telefónmi a pohlcovaného ľudským telom v oblasti hlavy a trupu nesmie prekročiť 2 W/kg telesnej hmotnosti. Zistená hodnota SAR (SpecificAbsorption Rate) Google Glass - 1,15 W/kg je hlboko pod stanoveným limitom.

Fanúšikovia mobilných technológií nevidia v nosení Google Glass na hlave neprimerané riziko pre zdravie. V ich očiach okuliare Google Glass symbolizujú predovšetkým 50 g s obrovským potenciálom zmeniť svet mobilnej komunikácie.

Merania ukázali, že prehnaný strach skeptikov a kritikov Google Glass nie je namieste. K dispozícii je len prototyp. Preto je isté, že konštrukčné a bezpečnostné parametre finálnej verzie Google Glass budú minimalizovať zdravotné riziká a úroveň žiarenia.

Mobilné zariadenie

Hodnota SAR* (W/kg)

Predná časť mobilného zariadenia v režime stand-by so zapnutými Wi-Fi, Bluetooth, GPS

Predná časť mobilného zariadenia - prichádzajúci hovor

Zadná časť mobilného zariadenia - prichádzajúci hovor

Google Glass

1,15

1,15

1,15

iPhone 5

1,32

1,29

1,25

Nexus 5

1,01

0,95

0,92

Samsung S3

0,60

0,56

0,54

Galaxy Note 2

0,44

0,40

0,37

Galaxy Note 3

0,42

0,40

0,36

googleglass-graf.jpg

O experimente

Zmerať úroveň žiarenia Google Glass a porovnať ju s piatimi typmi smartfónov (iPhone 5, Nexus 5, Samsung S3, Galaxy Note 2, Galaxy Note 3) sa podujali spoločnosti CREANET, MESS a GDG Košice. V súčasnosti prototypy Google Glass na Slovensku poskytli spoločnosti CREANET, s.r.o., a MESS, s.r.o., ktoré vyvíjajú aplikácie do inteligentných okuliarov pre korporátny sektor. Experiment sa realizoval v laboratóriách Univerzity veterinárneho lekárstva v Košiciach s využitím jej dozimetra.

googleglass2.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá