Image
10.4.2014 0 Comments

Štatisti úspešne vyskúšali systém na spracovanie výsledkov

statisticky_urad.jpg Štatistický úrad (ŠÚ) SR dnes vyskúšal funkčnosť systému, ktorý použijú pri spracovaní výsledkov hlasovania vo voľbách do Európskeho parlamentu Ako agentúru SITA informoval hovorca ŠÚ SR Marián Jánošík, prvá skúška sa konala v centrále Štatistického úradu a na ôsmich krajských pracoviskách.

"Cieľom skúšky bola kontrola funkčnosti systému, kontrola formálnych chýb hlásených systémom, osvojenie si procesu odstraňovania chýb počas typovania a kontrola správnosti výsledkov v zápisniciach na príslušných úrovniach volebných komisií - okrskových, obvodných a ústrednej," priblížil Jánošík.

Na skúške sa zúčastnilo 186 zamestnancov krajských pracovísk a ústredia Štatistického úradu. Prvá skúška bola úspešná a v súlade so stanoveným harmonogramom, doplnil Jánošík. Do májového termínu volieb do Európskeho parlamentu systém spracovania výsledkov vyskúšajú ešte dvakrát.

Druhá skúška sa bude konať 29. apríla a záverečná sa uskutoční 20. mája. Poslancov do Európskeho parlamentu budeme voliť 24. mája. Na spracovanie výsledkov volieb Štatistický úrad používa Integrovaný volebný informačný systém (IVIS). Rovnaký systém použil už vlani pri spracovaní výsledkov volieb do orgánov samosprávnych krajov a aj pri tohtoročnej voľbe prezidenta SR. "IVIS je univerzálny pre všetky typy volieb a referend a poskytuje komplexné elektronické služby na prípravu, zber a spracovanie výsledkov, ako aj prezentáciu priebežných a definitívnych výsledkov," vysvetlil Jánošík.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá