Image
23.4.2014 0 Comments

Microsoft ešte stale poskytuje bezpečnostné záplaty pre Windows XP. Má to však háčik.

INT_MS este stale.jpg Hoci Microsoft odstrihol podporu pre Windows XP, aj naďalej bude poskytovať bezpečnostné záplaty pre veľkých podnikových používateľov, ktorí sú ochotní za takúto službu štedro zaplatiť. Podľa posledných informácií však tieto ceny podstatne klesli.

Gartner odhaduje, že 20 až 25 % podnikových systémov beží stále na Windows XP. Neraz je to preto, že podnikoví zákazníci majú vlastné aplikácie a periférne zariadenia, ktoré migráciu sťažujú a robia ju zložitou.

Kým v roku 2012 podľa údajov Gartneru niektorí zákazníci tvrdili, že Microsoft spoplatnil rozšírenie systému podpory pre Windows XP 5 miliónmi dolárov, v roku 2013 už bola podľa Gartneru cena nižšia - maximálne 2 milióny dolárov.

Computerworld teraz s odvolaním sa na vlastné zdroje tvrdí, že nový strop pre dohody CSA (Custom Support Agreement) je 250 000 dolárov alebo 250 dolárov za jedno zariadenie.

Microsoft sa pohybuje po tenkom ľade. Nechce, aby to vyzeralo tak, že rozširuje podporu pre tento 13-ročný operačný systém. Na druhej strane ešte stále množstvo veľkých a významných zákazníkov (banky, vládne agentúry a pod.) redmondskej spoločnosti pracuje s Windows XP. Keby museli zápasiť s bezpečnostnými problémami, ktoré by mohli vyriešiť opravy Microsoftu, mohli by to spoločnosti zazlievať.

Napriek zníženiu ceny sú dohody o technickej podpore naďalej primárne zamerané na veľkých podnikových používateľov. Nie sú určené pre menšie podniky a jednotlivých spotrebiteľov, ktorí stále chcú alebo potrebujú pracovať s Windows XP.

A treba dodať, že existuje istý časový limit (Microsoft ho zatiaľ neprezradil), ako dlho bude spoločnosť poskytovať opravy pre tých používateľov, ktorí s ňou uzavreli dohodu o technickej podpore. Preto pri uzatváraní dohody musia mať zákazníci určený svoj migračný plán s uvedeným dátumom dokončenia projektu.

Zdroj: zdnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá