Image
23.4.2014 0 Comments

Microsoft ešte stale poskytuje bezpečnostné záplaty pre Windows XP. Má to však háčik.

INT_MS este stale.jpg Hoci Microsoft odstrihol podporu pre Windows XP, aj naďalej bude poskytovať bezpečnostné záplaty pre veľkých podnikových používateľov, ktorí sú ochotní za takúto službu štedro zaplatiť. Podľa posledných informácií však tieto ceny podstatne klesli.

Gartner odhaduje, že 20 až 25 % podnikových systémov beží stále na Windows XP. Neraz je to preto, že podnikoví zákazníci majú vlastné aplikácie a periférne zariadenia, ktoré migráciu sťažujú a robia ju zložitou.

Kým v roku 2012 podľa údajov Gartneru niektorí zákazníci tvrdili, že Microsoft spoplatnil rozšírenie systému podpory pre Windows XP 5 miliónmi dolárov, v roku 2013 už bola podľa Gartneru cena nižšia - maximálne 2 milióny dolárov.

Computerworld teraz s odvolaním sa na vlastné zdroje tvrdí, že nový strop pre dohody CSA (Custom Support Agreement) je 250 000 dolárov alebo 250 dolárov za jedno zariadenie.

Microsoft sa pohybuje po tenkom ľade. Nechce, aby to vyzeralo tak, že rozširuje podporu pre tento 13-ročný operačný systém. Na druhej strane ešte stále množstvo veľkých a významných zákazníkov (banky, vládne agentúry a pod.) redmondskej spoločnosti pracuje s Windows XP. Keby museli zápasiť s bezpečnostnými problémami, ktoré by mohli vyriešiť opravy Microsoftu, mohli by to spoločnosti zazlievať.

Napriek zníženiu ceny sú dohody o technickej podpore naďalej primárne zamerané na veľkých podnikových používateľov. Nie sú určené pre menšie podniky a jednotlivých spotrebiteľov, ktorí stále chcú alebo potrebujú pracovať s Windows XP.

A treba dodať, že existuje istý časový limit (Microsoft ho zatiaľ neprezradil), ako dlho bude spoločnosť poskytovať opravy pre tých používateľov, ktorí s ňou uzavreli dohodu o technickej podpore. Preto pri uzatváraní dohody musia mať zákazníci určený svoj migračný plán s uvedeným dátumom dokončenia projektu.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá