Image
23.4.2014 0 Comments

Microsoft ešte stale poskytuje bezpečnostné záplaty pre Windows XP. Má to však háčik.

INT_MS este stale.jpg Hoci Microsoft odstrihol podporu pre Windows XP, aj naďalej bude poskytovať bezpečnostné záplaty pre veľkých podnikových používateľov, ktorí sú ochotní za takúto službu štedro zaplatiť. Podľa posledných informácií však tieto ceny podstatne klesli.

Gartner odhaduje, že 20 až 25 % podnikových systémov beží stále na Windows XP. Neraz je to preto, že podnikoví zákazníci majú vlastné aplikácie a periférne zariadenia, ktoré migráciu sťažujú a robia ju zložitou.

Kým v roku 2012 podľa údajov Gartneru niektorí zákazníci tvrdili, že Microsoft spoplatnil rozšírenie systému podpory pre Windows XP 5 miliónmi dolárov, v roku 2013 už bola podľa Gartneru cena nižšia - maximálne 2 milióny dolárov.

Computerworld teraz s odvolaním sa na vlastné zdroje tvrdí, že nový strop pre dohody CSA (Custom Support Agreement) je 250 000 dolárov alebo 250 dolárov za jedno zariadenie.

Microsoft sa pohybuje po tenkom ľade. Nechce, aby to vyzeralo tak, že rozširuje podporu pre tento 13-ročný operačný systém. Na druhej strane ešte stále množstvo veľkých a významných zákazníkov (banky, vládne agentúry a pod.) redmondskej spoločnosti pracuje s Windows XP. Keby museli zápasiť s bezpečnostnými problémami, ktoré by mohli vyriešiť opravy Microsoftu, mohli by to spoločnosti zazlievať.

Napriek zníženiu ceny sú dohody o technickej podpore naďalej primárne zamerané na veľkých podnikových používateľov. Nie sú určené pre menšie podniky a jednotlivých spotrebiteľov, ktorí stále chcú alebo potrebujú pracovať s Windows XP.

A treba dodať, že existuje istý časový limit (Microsoft ho zatiaľ neprezradil), ako dlho bude spoločnosť poskytovať opravy pre tých používateľov, ktorí s ňou uzavreli dohodu o technickej podpore. Preto pri uzatváraní dohody musia mať zákazníci určený svoj migračný plán s uvedeným dátumom dokončenia projektu.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá