Image
8.1.2014 0 Comments

So zariadením Vibe Z prináša Lenovo na trh svoj prvý LTE smartfón

Lenovo dnes predstavila svoj prvý LTE smartfón, model Vibe Z . Toto neuveriteľne tenké zariadenie je rýchle ako blesk, vybavené technológiou na ovládanie gestami, softvérom na vylepšovanie fotografií a inými prémiovými technológiami. Spolu s modelom Vibe Z predstavila spoločnosť Lenovo aj trojicu ďalších smartfónov, počnúc modelom S930, 6-palcovým obrom určeným pre užívateľov závislých od médií. Spolu s ním predstavili model S650, 4,7-palcové kompaktné a zároveň štýlové výkonné zariadenie a napokon smartfón A859 alias „tínedžer" ako všestranný 5-palcový model s vysokým výkonom.

Lenovo_S_930.jpg

Tieto štyri nové zariadenia dopĺňajú existujúce portfólio telefónov spoločnosti Lenovo, a to od najjednoduchších telefónov až po prémiové smartfóny rôznych cenových relácií. Spoločnosť Lenovo, ktorá sa momentálne nachádza na treťom mieste v rebríčku celosvetových výrobcov inteligentných zariadení s pripojením, výrazne expandovala na globálny trh smartfónov a za posledné dva roky tak predstavila svoje smartfóny v 18 krajinách.

„Nový Vibe Z sme vybavili elegantným dizajnom, vysokým výkonom a upraveným softvérom, aby tak ľudia mohli skutočne prežívať ten najlepší zážitok zo smartfónu pri LTE rýchlosti," vyjadril sa Liu Jun, senior viceprezident spoločnosti Lenovo Business Group. " Spolu s Vibe Z, poskytujú naše nové série smartfónov S a A spotrebiteľom rôzne veľkosti obrazovky a rôzne funkcie. Môžu si tak vybrať Lenovo smartfón, ktorý im sedí najlepšie."

Vo Vibe Z sa spájajú LTE, štýl i popredné technológie - to všetko v jednom zariadení
Ako v prvom smartfóne spoločnosti s podporou LTE, poskytuje Vibe Z ozajstnú mobilnú slobodu so superrýchlym nahrávaním dát, a to rýchlosťou až 50 Mbit/s1, a rýchlosťou sťahovania až 150 Mbit/s1, vďaka čomu uspokojuje aj tých najnáročnejších užívateľov. Model Vibe Z pracuje v sieti GSM/UMTS aj v pásme 2100. Jeho súčasťou je 802.11ac WiFi a Bluetooth 4.0.

Štíhly Vibe Z prichádza na trh v tenkom 7,9-milimetrovom striebornom alebo titánovom obale a váži 147 gramov. Užívatelia ocenia jeho laserom leptaný zadný kryt na dotyk pripomínajúci látku, ktorý sa pohodlne drží a 5,5-palcový širokouhlý FULL HD (1920x1080) IPS dotykový displej. Obraz je špendlíkovo ostrý vďaka Vibe Z 20/20 Vision displeju s hustotou 400 pixelov na palec. Smartfón Vibe Z, s nádherným dizajnom, v sebe skrýva vysokovýkonné technológie počnúc štvorjadrovým 2.2GHz procesorom Qualcomm Snapdragon™ 800 určeným na sledovanie filmov, fotografovanie a úpravu fotiek, multitasking v rámci aplikácií, hranie hier i na videohovory. Vibe Z beží na systéme Android 4.3 a s pamäťou 2 GB a s interným úložiskom až 16 GB poskytuje priestor na ukladanie tisícok fotografií a desiatok videí.

Vibe Z prekonáva funkcie iných smartfónov vďaka upraveným softvérom na fotenie a svojmu fotoaparátu s vysokým rozlíšením. Má zadný fotoaparát s rozlíšením 13 MP a svetelnosťou f1.8 vzdoruje situáciám s nízkym osvetlením a zachytáva skvelé fotografie. 5 MP predný fotoaparát je vybavený objektívom, ktorý je schopný snímať v širokom zábere až 84°. Aplikácie od spoločnosti Lenovo Super Camera a Super Gallery umožňujú užívateľom jednoducho pridávať zábavné efekty na ich fotky. Vibe Z navyše pridáva špeciálny softvér na rozpoznanie gest a pohybov pre lepšie ovládanie zariadenia jednou rukou.

„Sme hrdí na to, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Lenovo a priniesť tak na trh prvý LTE smartfón," povedal Raj Talluri, senior viceprezident produktového manažmentu spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc. „V novom modeli Vibe Z sme použili procesor Qualcomm Snapdragon 800 so zabudovanou LTE technológiou, ktorá umožňuje superrýchle prehliadanie webových stránok a bezkonkurenčné multimediálne funkcie prinášajúce nezabudnuteľný užívateľský zážitok."

Smartfóny série S poskytujú mobilné média nadmernej i vreckovej veľkosti
Model S930 svojím vysokým rozlíšením a vylepšeným audio vybavením pre zážitok zo sledovania filmov a hrania hier, dokonale uspokojuje aj tých najnáročnejších multimediálnych expertov, zatiaľ čo model S650 slúži ako výkonné, vreckové multimediálne zariadenie. Obidva smartfóny majú, podobne ako Vibe Z, strieborný zadný kryt leptaný laserom, ktorý na dotyk pripomína látku. Model S930 roztiahol dostupnú plochu obrazovky na 6-palcový HD 1280x720 dotykový displej, kým model S650 má 4,7-palcový gHD 960x540 širokouhlý IPS displej.

Model S930 poskytuje užívateľom intenzívny a bohatý zážitok vďaka svojím dvojitým reproduktorom Dolby® Digital Plus a dokonca má aj smerové senzory určené na pohyb postáv v 3D.

Obidva smartfóny S930 aj S650 sú vybavené procesorom MediaTek Quad Core a systémom Android 4.2. Majú hrúbku 8,7mm a poskytujú hodnotné technológie, vďaka ktorým získajú užívatelia zo svojho zariadenia to najlepšie, vrátane duálnej SIM karty, umožňujúcej využiť dve telefónne čísla v jednom zariadení. Na trh prichádzajú s 8 GB úložiskom, 8 MP zadnou kamerou s bleskom, výkonnou prednou kamerou, aplikáciami Lenovo Super Camera a Super Gallery, prostredníctvom ktorých je možné upravovať fotografie pomocou rôznych efektov. Oba smartfóny obsahujú funkciu ovládania gestami a najnovšiu upravenú Lenovo aplikáciu pre prispôsobenie systému vlastným potrebám.

Model A859 so všestranným výkonom
Smartfón A859 bol navrhnutý na všestranné využitie a spája v sebe niekoľko žiadaných funkcií, ktorých výsledkom je neoceniteľný zážitok. Je dostupný v bielom a čiernom prevedení, s hrúbkou 9,2 mm a 5-palcovým HD (1280x720) IPS displejom, ktorý je možné sledovať pod 178-stupňovým uhlom. Podobne ako modely série S, má aj model A859 duálnu SIM kartu, 8 MP zadnú kameru, prednú kameru, úložisko 8 GB, procesor MediaTek 6582 a beží na systéme Android 4.2.

Cena a dostupnosť
Cena smartfónu Vibe Z sa pohybuje od 549 USD a tento model bude dostupný začiatkom februára v Indonézii, Malajzii, Thajsku, Saudskej Arábii, Spojených arabských emirátoch a na Filipínach.

Cena modelu S930 začína od 319 USD a cena modelu S650 od 229 USD. Sú okamžite dostupné vo všetkých krajinách, kde sa predávajú smartfóny značky Lenovo.

Cena modelu A859 začína od 219 USD a je dostupný vo všetkých krajinách, kde sa predávajú smartfóny značky Lenovo.

Najnovšie novinky spoločnosti môžete odoberať prostredníctvom Lenovo RSS feeds alebo sledovať spoločnosť Lenovo na Twitteri a FacebookPress kit je dostupný na: http://news.lenovo.com/CES2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá