8.1.2014 0 Comments

Samsung predstavil nové modely Smart TV 2014 s jednoduchším a pohodlnejším ovládaním

Samsung, popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavil na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014 v Las Vegas nové možnosti ovládania Smart TV. Hlasové ovládanie je v súčasnosti dostupné v 11 krajinách a v tomto roku bude Samsung s touto službou expandovať do ďalších 12. Celkovo tak bude k dispozícii v 23 krajinách po celom svete. Samsung sa nechal inšpirovať samotnými zákazníkmi a pri vylepšení sa zameral najmä na najčastejšie používané funkcie.

„Nové modely Samsung Smart TV 2014 sa vyznačujú výrazne dokonalejším hlasovým a pohybovým ovládaním, aby zákazníci mohli využívať naše inteligentné televízory viac intuitívne," povedal Kyungshik Lee, Senior Vice President Strategického tímu Divízie displejov spoločnosti Samsung Electronics. „Našou snahou bude aj naďalej vyvíjať obsah, ktorý integruje rozpoznávanie hlasu a pohybu pre väčšie pohodlie našich zákazníkov," dodal Lee.

S novými modelmi Samsung Smart TV 2014 bude vyhľadávanie obsahu ešte jednoduchšie ako doteraz. Používatelia budú môcť zmeniť program v jednom jedinom kroku tým, že jednoducho povedia jeho číslo. Pomocou klávesových skratiek si budú môcť dokonca otvoriť webové stránky alebo aplikácie. Pre porovnanie: u modelov 2013 boli požadované k zmene televízneho programu dva kroky - používateľ musel povedať „Zmeniť kanál" a „Číslo kanála". Funkcia hlasového vyhľadávania sa stáva tiež oveľa pohodlnejšou, pretože používatelia môžu nájsť všetky výsledky obsahu na jednom jedinom mieste.

Ak zákazník používa pri sledovaní televízie hlasové vyhľadávanie bežných denných informácií, ako sú napríklad počasie, akcie či šport, objaví sa na spodnej časti stránky s výsledkami vyhľadávania pop-up okno. Potom stačí jednoducho na okno kliknúť a tým sa otvorí samotná aplikácia s detailnými informáciami.

Okrem hlasového ovládania vylepšil Samsung v nových modeloch Smart TV 2014 tiež ovládanie gestami, a to pridaním možnosti ovládať televízor len prstom.

Pohybom prsta môžu používatelia zmeniť televízny kanál, nastaviť hlasitosť či vyhľadať a vybrať si, čo budú chcieť sledovať. Môžu sa tiež vrátiť na predchádzajúci sledovaný kanál alebo zastaviť video jednoducho pohybom prsta proti smeru hodinových ručičiek. Nové modely Smart TV 2014 sa tak so svojím ovládaním stávajú viac intuitívne.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá