Image
8.1.2014 0 Comments

Zažite nový pohľad na svet s revolučnými inteligentnými okuliarmi Epson

Využite potenciál rozšírenej reality vďaka menším a ľahším okuliarom Moverio BT-200.

Spoločnosť Epson predstavuje prvé okuliare s rozšírenou realitou - Moverio BT-200, ktoré prinášajú nový spôsob nazerania na svet či už doma alebo na cestách. Tieto binokulárne priehľadné inteligentné okuliare druhej generácie majú polovičnú veľkosť a s hmotnosťou iba 88 g sú o 58 % ľahšie ako ich predchodca BT-100. Okuliare sú ideálnym pomocníkom pre vývojárov, nakoľko umožňujú využiť neobmedzený potenciál technológie rozšírenej reality a vytvárať tak aplikácie pre spotrebiteľské a firemné využitie.

Nositeľné technológie majú veľkú budúcnosť
Nové okuliare Moverio ponúkajú rad funkcií rozšírenej reality a poskytujú digitálny pohľad na skutočný svet. Vďaka čelovej kamere, gyroskopu, systému GPS, kompasu a akcelerometru okuliare presne rozoznajú pohyb užívateľa a dianie okolo neho.

Hans Dummer, riaditeľ divízie Visual Imaging, Epson Europe, hovorí: „Nositeľná elektronika pre spotrebiteľa predstavuje segment s významným rastom a vysokým predpokladaným obratom viac ako 8 miliárd dolárov v roku 2013. Pre rok 2017 je očakávaný rast takmer 19 miliárd dolárov. Aby sme mohli využiť tento rastúci dopyt po nositeľných technológiách, vyvinuli sme produkt BT-200, čo je jediné binokulárne priehľadné zariadenie na trhu, ktoré premieta obsah cez celé zorné pole užívateľa."

EPSON_Moverio_BT200.jpg

Okuliare BT-200 je možné používať nielen ako platformu pre spotrebiteľské aplikácie, ale tiež ako vysoko účinný vizuálny nástroj v oblastí školení, logistiky, vedy, lekárstva, zabezpečenia, vzdelania atď. Okuliare poskytujú užívateľom obraz s vnímanou veľkosťou až 812 cm v rozlíšení qHD. Umožňujú nielen maximálne využitie väčšiny aplikácií rozšírenej reality, ale pomocou nich môžete tiež sledovať 2D a 3D filmy s integrovaným zvukom Dolby Digital Plus. Užívajte si filmy, hry a aplikácie úplne novým spôsobom. Na ovládanie aplikácií slúži ľahko použiteľný viacdotykový trackpad. O ich hladký chod sa stará rýchly 1,2GHz dvojjadrový procesor. Vďaka až šesťhodinovej prevádzke na batériu sa nemusíte báť, že sa im na cestách minie energia.

K internetu sa môžete pripojiť cez rozhranie Wi-Fi a sťahovať aplikácie cez Moverio do 8GB internej pamäte. Prostredníctvom SD karty môžete úložnú kapacitu rozšíriť až o 32 GB. Okuliare BT-200 je možné tiež pripojiť k iným zariadeniam, vrátane inteligentných telefónov, pri použití rozhrania Bluetooth 3.0, DLNA a Miracast.

Okuliare BT-200 budú k dispozícii od mája 2014.

epson tab.jpg


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá