Image
19.5.2014 0 Comments

Slovenskí vojaci idú do smartfónov. Chcú prilákať regrútov

martin_glvac.jpg Vojaci mieria do smartfónov a tabletov. Do skúšobnej prevádzky spustili mobilnú aplikáciu Ozbrojených síl SR, prostredníctvom ktorej chcú šíriť aktuálne informácie o dianí v našej armáde. Časom ju plánujú rozšíriť aj o možnosť dať si online prihlášku pre vstup do ozbrojených síl.

„Som veľmi rád, že sme ako prvý silový rezort na Slovensku predstavili takúto mobilnú aplikáciu. Aj takýmto spôsobom sa môžu mladí ľudia presvedčiť, že ideme s dobou a práca v Ozbrojených silách SR je skutočne atraktívna," poznamenal minister obrany Martin Glváč.

Aplikáciu vytvorili v domácej „réžii" rezortu, takže za ňu neplatili externej firme. Postupne do nej budú dávať aj informácie o výberových konaniach na jednotlivé pozície v ozbrojených silách SR. Aplikáciou sa snažia podporiť regrutáciu nových vojakov, uchádzač bude mať komplexné informácie o dianí v Ozbrojených silách Slovenskej republiky.

Mobilná aplikácia pozostáva zo zdrojových dát armádnej webovej stránky www.mil.sk a jeho infoservisu. Dá sa priamo inštalovať do všetkých mobilných zariadení, používajúcich operačný systém Android 4.2 (JELLY_BEAN_MR1), minimálna požadovaná verzia je Android 2.2. Používatelia si ju môžu stiahnuť na webovej adrese www.vojak.mil.sk a www.mil.sk. Už čoskoro má byť aj z AppStore či GooglePlay.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá