Image
19.5.2014 0 Comments

Pošta: Slovenská pošta chce obnoviť výpočtovú techniku za 15 mil. eur

slovenska_posta_hlavna_ba.jpg Slovenská pošta, a.s. pripravuje verejnú súťaž na ďalšiu obnovu a rozvoj zariadení výpočtovej techniky vo svojich pobočkách. Predpokladaná cena štvorročnej zákazky bude 15 mil. eur. Ako v piatok informovala štátna spoločnosť, predmetom verejného obstarávania bude komplexná dodávka malej výpočtovej techniky, najmä osobných počítačov, notebookov, tlačiarní, bezpečnostných komponentov, vrátane servisu týchto zariadení.

"Cieľom pripravovanej verejnej súťaže je predovšetkým obnova zastaraného technického vybavenia pôšt a významné zníženie nákladov na servis a opravy týchto zariadení," uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová. Zabezpečením moderných zariadení výpočtovej techniky chce spoločnosť naplniť vlastné rozvojové a inovačné zámery v oblasti priblíženia poštových služieb a služieb štátu občanovi. "Jedným z kľúčových cieľov je aj zvýšenie bezpečnostných štandardov, tak v oblasti ochrany dát ako aj osôb pracujúcich s hotovosťou," dodala.

Slovenská pošta plánuje v rámci dosiahnutia čo najnižších nákupných cien uzatvoriť zmluvu s dvoma najúspešnejšími uchádzačmi v tendri. Následne sa s ich účasťou uskutočnia ďalšie jednotlivé aukcie na čiastkové dodávky konkrétnych zariadení podľa plánu obnovy, resp. požiadaviek spoločnosti.

"Slovenská pošta v súčasnosti prevádzkuje infraštruktúru s viac ako 8 500 pracovnými stanicami a približne 30 000 periférnych zariadení na viac ako 1 500 pobočkách po celom území SR," priblížila Pondelová. Väčšina týchto zariadení je podľa nej morálne a fyzicky zastaraná, pretože viac ako polovica z nich má nad šesť rokov.

Slovenská pošta, a. s. vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik so sídlom v Bratislave, od 1. marca 1996 má centrálu v Banskej Bystrici a od 1. októbra 2004 sa zmenila na akciovú spoločnosť. Jej akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť má základné imanie 214,3 mil. eur a prevádzkuje sieť viac ako 1 500 plne automatizovaných pobočiek. Okrem klasických poštových služieb tak môže poskytovať aj finančné, bankové, komunikačné a elektronické služby.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá