Image
18.7.2014 0 Comments

Skupinové hovory Skype aj na tabletoch s Windows

Blesk_skupinove hovory.jpg Microsoft v utorok sprístupnil skupinové videohovory zadarmo aj pre používateľov Skypu, ktorí sa namiesto plnohodnotného počítača s Windows rozhodli kúpiť tablety Surface alebo iné tablety so systémom Windows.

Microsoft umožnil skupinové hovory Skype zadarmo na „existujúcich platformách", napríklad PC s Windows, v apríli, a teda teraz sa dočkali aj používatelia menších zariadení. Spoločnosť uviedla, že od pridania funkcie videohovorov pre skupiny došlo k nárastu tohto spôsobu komunikácie na štvornásobok v porovnaní s predchádzajúcou platenou verziou.

Microsoft uviedol, že väčšinu tohto druhu hovorov uskutočňujú len málo početné skupiny, skladajúce sa zvyčajne zo štyroch osôb. „Zistili sme, že väčšina skupinových hovorov prebieha medzi tromi alebo štyrmi účastníkmi," uviedla firma. „Pri uspôsobení skupinových videohovorov pre moderné prostredie Windows sme ich optimalizovali tak, aby boli súčasne viditeľné tri najčastejšie hovoriace osoby - plus sám volajúci."

Volanie prostredníctvom skupinových hovorov Skype podporuje až desať účastníkov, v okne videa sú však v tabletoch zobrazení iba najaktívnejší účastníci. Konkurenčný Google ponúka vlastnú službu Hangouts, ktorá bola pre skupinové videočety až do desiatich účastníkov vždy zadarmo.

Zatiaľ nie sú skupinové videohovory možné v telefónoch so systémom Windows Phone. V nich sú podporované iba skupinové audiohovory - pravdepodobne pre obmedzenú veľkosť obrazovky. Aplikácia podporuje aj skupinové rýchle správy.

Skype v máji oznámil, že jeho služby využívajú už dva milióny používateľov. Jeho rival Google počet používateľov služby Hangouts nezverejňuje.

Vo februári Google predstavil Chromebook, ktorý sám označuje ako „Chromebook na schôdzky". Ten za tisíc dolárov kombinuje Chromebook so softvérom na videokonferencie. Spoločnosť však túto ponuku nijako zvlášť nepropaguje, na webe len vyzýva záujemcov, aby sa obrátili na jej obchodné oddelenie.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá