Image
18.7.2014 0 Comments

Skupinové hovory Skype aj na tabletoch s Windows

Blesk_skupinove hovory.jpg Microsoft v utorok sprístupnil skupinové videohovory zadarmo aj pre používateľov Skypu, ktorí sa namiesto plnohodnotného počítača s Windows rozhodli kúpiť tablety Surface alebo iné tablety so systémom Windows.

Microsoft umožnil skupinové hovory Skype zadarmo na „existujúcich platformách", napríklad PC s Windows, v apríli, a teda teraz sa dočkali aj používatelia menších zariadení. Spoločnosť uviedla, že od pridania funkcie videohovorov pre skupiny došlo k nárastu tohto spôsobu komunikácie na štvornásobok v porovnaní s predchádzajúcou platenou verziou.

Microsoft uviedol, že väčšinu tohto druhu hovorov uskutočňujú len málo početné skupiny, skladajúce sa zvyčajne zo štyroch osôb. „Zistili sme, že väčšina skupinových hovorov prebieha medzi tromi alebo štyrmi účastníkmi," uviedla firma. „Pri uspôsobení skupinových videohovorov pre moderné prostredie Windows sme ich optimalizovali tak, aby boli súčasne viditeľné tri najčastejšie hovoriace osoby - plus sám volajúci."

Volanie prostredníctvom skupinových hovorov Skype podporuje až desať účastníkov, v okne videa sú však v tabletoch zobrazení iba najaktívnejší účastníci. Konkurenčný Google ponúka vlastnú službu Hangouts, ktorá bola pre skupinové videočety až do desiatich účastníkov vždy zadarmo.

Zatiaľ nie sú skupinové videohovory možné v telefónoch so systémom Windows Phone. V nich sú podporované iba skupinové audiohovory - pravdepodobne pre obmedzenú veľkosť obrazovky. Aplikácia podporuje aj skupinové rýchle správy.

Skype v máji oznámil, že jeho služby využívajú už dva milióny používateľov. Jeho rival Google počet používateľov služby Hangouts nezverejňuje.

Vo februári Google predstavil Chromebook, ktorý sám označuje ako „Chromebook na schôdzky". Ten za tisíc dolárov kombinuje Chromebook so softvérom na videokonferencie. Spoločnosť však túto ponuku nijako zvlášť nepropaguje, na webe len vyzýva záujemcov, aby sa obrátili na jej obchodné oddelenie.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá