Image
18.7.2014 0 Comments

Skupinové hovory Skype aj na tabletoch s Windows

Blesk_skupinove hovory.jpg Microsoft v utorok sprístupnil skupinové videohovory zadarmo aj pre používateľov Skypu, ktorí sa namiesto plnohodnotného počítača s Windows rozhodli kúpiť tablety Surface alebo iné tablety so systémom Windows.

Microsoft umožnil skupinové hovory Skype zadarmo na „existujúcich platformách", napríklad PC s Windows, v apríli, a teda teraz sa dočkali aj používatelia menších zariadení. Spoločnosť uviedla, že od pridania funkcie videohovorov pre skupiny došlo k nárastu tohto spôsobu komunikácie na štvornásobok v porovnaní s predchádzajúcou platenou verziou.

Microsoft uviedol, že väčšinu tohto druhu hovorov uskutočňujú len málo početné skupiny, skladajúce sa zvyčajne zo štyroch osôb. „Zistili sme, že väčšina skupinových hovorov prebieha medzi tromi alebo štyrmi účastníkmi," uviedla firma. „Pri uspôsobení skupinových videohovorov pre moderné prostredie Windows sme ich optimalizovali tak, aby boli súčasne viditeľné tri najčastejšie hovoriace osoby - plus sám volajúci."

Volanie prostredníctvom skupinových hovorov Skype podporuje až desať účastníkov, v okne videa sú však v tabletoch zobrazení iba najaktívnejší účastníci. Konkurenčný Google ponúka vlastnú službu Hangouts, ktorá bola pre skupinové videočety až do desiatich účastníkov vždy zadarmo.

Zatiaľ nie sú skupinové videohovory možné v telefónoch so systémom Windows Phone. V nich sú podporované iba skupinové audiohovory - pravdepodobne pre obmedzenú veľkosť obrazovky. Aplikácia podporuje aj skupinové rýchle správy.

Skype v máji oznámil, že jeho služby využívajú už dva milióny používateľov. Jeho rival Google počet používateľov služby Hangouts nezverejňuje.

Vo februári Google predstavil Chromebook, ktorý sám označuje ako „Chromebook na schôdzky". Ten za tisíc dolárov kombinuje Chromebook so softvérom na videokonferencie. Spoločnosť však túto ponuku nijako zvlášť nepropaguje, na webe len vyzýva záujemcov, aby sa obrátili na jej obchodné oddelenie.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá