Image
18.7.2014 0 Comments

Google a Novartis budú spoločne vyvíjať inteligentné kontaktné šošovky

ITN_Novartis.jpg Google uzavrel dohodu so švajčiarskou farmaceutickou spoločnosťou Novartis o spolupráci pri vývoji inteligentných kontaktných šošoviek.

Šošovka bude merať hladinu cukru v krvi pomocou sĺz a údaje sa budú odosielať na mobilné zariadenie. Táto technológia má potenciál zmeniť život mnohých diabetikov, ktorí sa musia denne niekoľkokrát pichnúť do prsta, aby si skontrolovali hladinu cukru, uvádza vo svojom vyhlásení Novartis.

Cukrovkou je dnes vo svete postihnutých podľa odhadov 382 miliónov ľudí. Globálny trh zariadení na sledovanie hladiny cukru v krvi má mať v roku 2017 podľa odhadov prieskumnej firmy GlobalData hodnotu väčšiu ako 12 miliárd dolárov.

Podľa druhého bodu dohody majú inteligentné šošovky korigovať aj presbyopiu postihujúcu starších ľudí, ktorí majú potom problémy so zaostrovaním na blízke objekty. Nová technológia pomôže obnoviť schopnosť oka zaostriť na blízky objekt podobne, ako sa uskutočňuje automatické zaostrovanie na fotoaparáte.

Do kontaktných šošoviek budú integrované neinvazívne senzory, čipy a iná miniatúrna elektronika. Šošovky bude na základe technológie navrhnutej americkým vývojárskym tímom Googlu ďalej vyvíjať a uvádzať na trh Alcon, divízia spoločnosti Novartis zameraná na optiku.

Zdroj: reuters.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá