Image
18.7.2014 0 Comments

Google a Novartis budú spoločne vyvíjať inteligentné kontaktné šošovky

ITN_Novartis.jpg Google uzavrel dohodu so švajčiarskou farmaceutickou spoločnosťou Novartis o spolupráci pri vývoji inteligentných kontaktných šošoviek.

Šošovka bude merať hladinu cukru v krvi pomocou sĺz a údaje sa budú odosielať na mobilné zariadenie. Táto technológia má potenciál zmeniť život mnohých diabetikov, ktorí sa musia denne niekoľkokrát pichnúť do prsta, aby si skontrolovali hladinu cukru, uvádza vo svojom vyhlásení Novartis.

Cukrovkou je dnes vo svete postihnutých podľa odhadov 382 miliónov ľudí. Globálny trh zariadení na sledovanie hladiny cukru v krvi má mať v roku 2017 podľa odhadov prieskumnej firmy GlobalData hodnotu väčšiu ako 12 miliárd dolárov.

Podľa druhého bodu dohody majú inteligentné šošovky korigovať aj presbyopiu postihujúcu starších ľudí, ktorí majú potom problémy so zaostrovaním na blízke objekty. Nová technológia pomôže obnoviť schopnosť oka zaostriť na blízky objekt podobne, ako sa uskutočňuje automatické zaostrovanie na fotoaparáte.

Do kontaktných šošoviek budú integrované neinvazívne senzory, čipy a iná miniatúrna elektronika. Šošovky bude na základe technológie navrhnutej americkým vývojárskym tímom Googlu ďalej vyvíjať a uvádzať na trh Alcon, divízia spoločnosti Novartis zameraná na optiku.

Zdroj: reuters.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá