Image
13.5.2014 0 Comments

Školstvo: Učiteľom SOŠ ponúkajú zahraničné mobility

michal_kalinak.jpg Ministerstvo školstva ponúka učiteľom stredných odborných škôl zahraničné mobility. Na pracovných cestách sa môžu zúčastniť pedagógovia stredných odborných škôl, ktoré sú zapojené do národného projektu Rozvoj stredného odborného vzdelávania. "Môžu tak získať vedomosti, skúsenosti a zručnosti napríklad o duálnom systéme vzdelávania, spolupráci škôl so zamestnávateľmi, o výkone odbornej praxe, prípadne o odbornom vzdelávaní a príprave," uviedol hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Kombinácia teórie s praxou ako model vzdelávania je už dlhšie obdobie súčasťou vzdelávacieho systému vo viacerých štátoch. Napríklad v Rakúsku, Nemecku, Nórsku, Litve, Fínsku, Lotyšsku či štátoch Beneluxu. Cieľom jednej z aktivít projektu Rozvoj stredného odborného vzdelávania s názvom Mobility je podľa hovorcu Kaliňáka maximálne využitie a výmena skúseností so zahraničnými partnerskými inštitúciami, ktoré sa venujú problematike odborného vzdelávania a prípravy v štátoch Európskej únie a členov Európskeho združenia voľného obchodu.

"Hlavným ťažiskom tohto systému je prispôsobovanie vzdelávania požiadavkám a potrebám hospodárstva, čoho následkom je optimalizácia učebných osnov na stredných odborných školách a zároveň zníženie nezamestnanosti ich absolventov," povedal Kaliňák.

Na zahraničné mobility vyčlenili 145-tisíc eur. "Predpokladáme, že na mobilitách sa zúčastní 225 učiteľov odborných predmetov. Zapojiť sa môžu učitelia zo SOŠ, ktoré majú uzatvorenú zmluvu o spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania," ozrejmil Kaliňák. Mobility by sa mali uskutočňovať od septembra 2014, pôjde o pobyty od troch do 14 dní.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá