Image
13.5.2014 0 Comments

Chromebooky fungujú off-line a útočia na desktopy

Chromebook.jpg Google pridáva do Chromebookov stále viac off-line aplikácií, čím reaguje na sťažnosti používateľov, že zariadenia nemôžu využívať rovnako ako tradičné PC aj bez pripojenia k internetu.

Hoci web zostáva pre Chromebooky naďalej hlavným pracovným nástrojom, Google nedávno pridal napríklad funkcie na off-line editáciu videí a sledovanie filmov. Rýchlo tak vypočul požiadavky svojich zákazníkov, čo mu umožňujú aj kratšie aktualizačné cykly.

„Platforma sa vyvíja a stále sa zlepšuje," povedal viceprezident produktového manažmentu pre Chromebooky Caesar Sengupta. „Operačný systém je aktualizovaný každých šesť týždňov."

V porovnaní so situáciou pred dvoma rokmi podľa Senguptu možno Chromebooky viac využívať aj na prácu off-line a i vďaka cloudovým službám sú vraj tieto zariadenia životaschopnejšie než tradičné desktopy. „Ako sa celý ekosystém vyvíja, stále viac a viac vývojárov vytvára svoje aplikácie pomocou Chrome API, takže pracujú off-line," povedal Sengupta.

Google s Chromebookmi primárne cieli na používateľov, ktorí hľadajú náhradu za svoje staré počítače s operačným systémom Windows XP, ktorého oficiálna podpora sa v minulom mesiaci skončila. Tejto cieľovej skupine Google dokonca ponúka aj špeciálne zľavy.

Aplikácie, ktoré možno používať aj v off-line prostredí, sú teraz v obchode Chrome Apps viditeľne označené. Podľa Senguptu sa ich počet bude postupne zväčšovať. „Svet sa zmenil. Dnešné výpočtové požiadavky sú iné ako v časoch XP," povedal Sengupta.

Cloudové služby a nástroje však aj naďalej hrajú v Chromebookoch prím. Najnovším prírastkom je aplikácia Google Now, ktorá používateľom umožňuje použiť hlasové ovládanie na získanie aktuálnych správ, spustenie hlasového hovoru či získanie rôznych geolokalizačných informácií. V podstate možno povedať, že ide o podobnú službu ako hlasový sprievodca Siri od Applu.

Okrem softvérovej výbavy sa Google zaoberá aj výkonom svojich zariadení. Rád by zlepšil podmienky na hranie hier, uskutočňovanie videokonferencií a iných náročných procesov. Ešte tento rok by sa napríklad na trh mali dostať Chromebooky od Dellu a Aceru s procesormi Intel Core i3. Minulý týždeň Google spoločne s Intelom oznámili prípravu ďalších zariadení od Lenova, Asusu a Toshiby. Dovedna Google tento rok očakáva 20 nových modelov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá