Image
13.5.2014 0 Comments

Chromebooky fungujú off-line a útočia na desktopy

Chromebook.jpg Google pridáva do Chromebookov stále viac off-line aplikácií, čím reaguje na sťažnosti používateľov, že zariadenia nemôžu využívať rovnako ako tradičné PC aj bez pripojenia k internetu.

Hoci web zostáva pre Chromebooky naďalej hlavným pracovným nástrojom, Google nedávno pridal napríklad funkcie na off-line editáciu videí a sledovanie filmov. Rýchlo tak vypočul požiadavky svojich zákazníkov, čo mu umožňujú aj kratšie aktualizačné cykly.

„Platforma sa vyvíja a stále sa zlepšuje," povedal viceprezident produktového manažmentu pre Chromebooky Caesar Sengupta. „Operačný systém je aktualizovaný každých šesť týždňov."

V porovnaní so situáciou pred dvoma rokmi podľa Senguptu možno Chromebooky viac využívať aj na prácu off-line a i vďaka cloudovým službám sú vraj tieto zariadenia životaschopnejšie než tradičné desktopy. „Ako sa celý ekosystém vyvíja, stále viac a viac vývojárov vytvára svoje aplikácie pomocou Chrome API, takže pracujú off-line," povedal Sengupta.

Google s Chromebookmi primárne cieli na používateľov, ktorí hľadajú náhradu za svoje staré počítače s operačným systémom Windows XP, ktorého oficiálna podpora sa v minulom mesiaci skončila. Tejto cieľovej skupine Google dokonca ponúka aj špeciálne zľavy.

Aplikácie, ktoré možno používať aj v off-line prostredí, sú teraz v obchode Chrome Apps viditeľne označené. Podľa Senguptu sa ich počet bude postupne zväčšovať. „Svet sa zmenil. Dnešné výpočtové požiadavky sú iné ako v časoch XP," povedal Sengupta.

Cloudové služby a nástroje však aj naďalej hrajú v Chromebookoch prím. Najnovším prírastkom je aplikácia Google Now, ktorá používateľom umožňuje použiť hlasové ovládanie na získanie aktuálnych správ, spustenie hlasového hovoru či získanie rôznych geolokalizačných informácií. V podstate možno povedať, že ide o podobnú službu ako hlasový sprievodca Siri od Applu.

Okrem softvérovej výbavy sa Google zaoberá aj výkonom svojich zariadení. Rád by zlepšil podmienky na hranie hier, uskutočňovanie videokonferencií a iných náročných procesov. Ešte tento rok by sa napríklad na trh mali dostať Chromebooky od Dellu a Aceru s procesormi Intel Core i3. Minulý týždeň Google spoločne s Intelom oznámili prípravu ďalších zariadení od Lenova, Asusu a Toshiby. Dovedna Google tento rok očakáva 20 nových modelov.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá