Image
13.5.2014 0 Comments

Chromebooky fungujú off-line a útočia na desktopy

Chromebook.jpg Google pridáva do Chromebookov stále viac off-line aplikácií, čím reaguje na sťažnosti používateľov, že zariadenia nemôžu využívať rovnako ako tradičné PC aj bez pripojenia k internetu.

Hoci web zostáva pre Chromebooky naďalej hlavným pracovným nástrojom, Google nedávno pridal napríklad funkcie na off-line editáciu videí a sledovanie filmov. Rýchlo tak vypočul požiadavky svojich zákazníkov, čo mu umožňujú aj kratšie aktualizačné cykly.

„Platforma sa vyvíja a stále sa zlepšuje," povedal viceprezident produktového manažmentu pre Chromebooky Caesar Sengupta. „Operačný systém je aktualizovaný každých šesť týždňov."

V porovnaní so situáciou pred dvoma rokmi podľa Senguptu možno Chromebooky viac využívať aj na prácu off-line a i vďaka cloudovým službám sú vraj tieto zariadenia životaschopnejšie než tradičné desktopy. „Ako sa celý ekosystém vyvíja, stále viac a viac vývojárov vytvára svoje aplikácie pomocou Chrome API, takže pracujú off-line," povedal Sengupta.

Google s Chromebookmi primárne cieli na používateľov, ktorí hľadajú náhradu za svoje staré počítače s operačným systémom Windows XP, ktorého oficiálna podpora sa v minulom mesiaci skončila. Tejto cieľovej skupine Google dokonca ponúka aj špeciálne zľavy.

Aplikácie, ktoré možno používať aj v off-line prostredí, sú teraz v obchode Chrome Apps viditeľne označené. Podľa Senguptu sa ich počet bude postupne zväčšovať. „Svet sa zmenil. Dnešné výpočtové požiadavky sú iné ako v časoch XP," povedal Sengupta.

Cloudové služby a nástroje však aj naďalej hrajú v Chromebookoch prím. Najnovším prírastkom je aplikácia Google Now, ktorá používateľom umožňuje použiť hlasové ovládanie na získanie aktuálnych správ, spustenie hlasového hovoru či získanie rôznych geolokalizačných informácií. V podstate možno povedať, že ide o podobnú službu ako hlasový sprievodca Siri od Applu.

Okrem softvérovej výbavy sa Google zaoberá aj výkonom svojich zariadení. Rád by zlepšil podmienky na hranie hier, uskutočňovanie videokonferencií a iných náročných procesov. Ešte tento rok by sa napríklad na trh mali dostať Chromebooky od Dellu a Aceru s procesormi Intel Core i3. Minulý týždeň Google spoločne s Intelom oznámili prípravu ďalších zariadení od Lenova, Asusu a Toshiby. Dovedna Google tento rok očakáva 20 nových modelov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá