8.1.2014 0 Comments

Samsung obohacuje televízory UHD novým multimediálnym obsahom

Služby streamovaného UHD obsahu sú k dispozícii v spolupráci s Amazon, Netflix, M-Go, Comcast a DirecTV. Samsung ďalej uvedie balíček služieb UHD Video Pack s obsahom napríklad od hollywoodskych štúdií FOX a Paramount Pictures.

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila na medzinárodnom veľtrhu CES 2014 rozšírenie spolupráce s globálnymi partnermi pre UHD obsah. Cieľom tejto spolupráce je zjednodušiť spotrebiteľom prístup k tomuto UHD obsahu a napomôcť rozšíreniu UHD televízorov. Súčasťou je balíček prednastavených služieb UHD Video Pack s obľúbenými filmami a dokumentmi. Samsung plánuje rozšíriť svoje partnerstvo a poskytnúť celkom 50 UHD súborov v priebehu roka 2014.

„Ako líder na trhu máme zodpovednosť nielen predstaviť najmodernejšie produkty, ale aj budovať relevantný ekosystém na trhu. Budeme pokračovať v spolupráci s globálnymi partnermi pre obsah a v oblasti distribučných kanálov s cieľom urýchliť prijatie a snahu sprístupniť UHD obsah spotrebiteľom," povedal Kyungshik Lee, senior viceprezident jednotky Service Strategy Team divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics.

Samsung plánuje ponúknuť služby streamovaného UHD obsahu cez aplikácie a ďalšie technológie prostredníctvom spolupráce s poprednými poskytovateľmi streamovaného videa Amazon, Netflix alebo M-go, rovnako ako s poskytovateľmi káblovej televízie Comcast a poskytovateľmi satelitnej televízie DitectTV. Majitelia televízorov Samsung UHD TV si budú môcť vychutnať službu streamovaného UHD obsahu jednoduchým a pohodlným spôsobom - stiahnutím týchto aplikácií zo Smart Hub.

Súčasne spoločnosť Samsung uvedie balíček UHD Video Pack - pevný disk obsahujúci obľúbené filmy a dokumentárne filmy v spolupráci s hollywoodskymi produkčnými štúdiami, vrátane FOX a Paramount Pictures. UHD Video Pack bude v predaji a spotrebitelia budú môcť sťahovať ďalší UHD obsah cez Multimediálny panel v rámci Smart Hub.

Samsung poskytne samostatný oddiel UHD obsahu od spoločností Amazon, M-Go a Comcast v rámci existujúcich televíznych aplikácií. Netflix bude poskytovať UHD kvalitu obrazu len pre vybrané tituly v závislosti na dostupnej kapacite pripojenia divákov pomocou adaptívneho streamovania. DirecTV zavedie UHD obsah cez technológie RVU (DirecTV Ready), čo umožní spotrebiteľom, aby si užili sledovanie televízorov v rôznych miestnostiach domácnosti len s jediným set-top boxom na princípe pay-per-view.

Obsah UHD sa skladá z veľkokapacitných súborov s viac ako 8 miliónmi pixelov, ktoré vyžadujú účinnú kompresiu a technológiu prenosu. Vďaka vstavanému HEVC dekodéru a UHD prehrávaču v televízoroch Samsung UHD sa môžu spotrebitelia tešiť na jedinečný filmový zážitok.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá