8.1.2014 0 Comments

Samsung uvádza fotoaparát NX30 spoločne s prvými prémiovými objektívmi radu S

Samsung Electronics Co, Ltd. predstavuje kompaktný fotoaparát NX30E, ktorý sa vyznačuje jedinečnou kvalitou fotografií a doteraz najvyšším výkonom. Samsung taktiež rozšíril svoj ​​rad objektívov NX uvedením prvého prémiového objektívu série S.

„NX30E nadväzuje na vývoj našej oceňovanej série fotoaparátov Samsung NX. Prináša nové a vylepšené funkcie, ako sú lepší zobrazovací procesor či pokročilá technológia SMART CAMERA. Tento fotoaparát dodáva používateľom nielen výkon, ktorý požadujú, ale je tiež ľahko ovládateľný, takže nikdy nezmeškáte dôležité momenty. Výnimočne krásne fotografie môžu majitelia fotoaparátu Samsung NX30E tiež ihneď zdieľať," povedal Myoung Sup Han, výkonný viceprezident a vedúci tímu Imaging Business Samsung Electronics.

Kvalita obrazu na prvom mieste

Snímky s pestrými farbami sú zachytené prostredníctvom pokročilého snímača 20,3 MPix APS-C CMOS. Vďaka druhej generácii režimu Samsung NX AF System II, ktorý zaisťuje rýchle a presné automatické zaostrovanie, zachytí Samsung NX30E najrôznejšie momenty vrátane rýchlo sa pohybujúcich scén a predmetov. Práve takéto okamihy je možné odfotiť perfektne ostro vďaka mimoriadne rýchlej závierke (1/8000 s) a funkcii Continuous Shooting, ktorá zachytí 9 snímok za sekundu.

Jedinečný elektronický hľadáčik Tiltable Electronic Viewfinder ponúka nevšedný perspektívu. Pokiaľ sú v ceste k dokonalej snímke postavy alebo fotograf túži po viac kreatívnom uhle, určite príde vhod 80-stupňový náklon hľadáčika. Rovnako tak používatelia ocenia otočný dotykový displej Super AMOLED s uhlopriečkou 76,7 mm (3 palce). Je možné s ním bez problémov pohybovať zo strany na stranu až o 180 stupňov alebo hore a dole až do 270 stupňov.

Inteligentné zdieľanie a Tag&Go
V nadväznosti na úspechy špičkovej technológie SMART CAMERA ponúka fotoaparát NX30E pomocou možnosti NFC a Wi-Fi ďalšiu generáciu konektivity. Napríklad funkcia Tag&Go umožňuje zdieľať spomienky okamžite a ľahko jednoduchým poklepaním na displej fotoaparátu, NFC spáruje NX30E so smartfónmi a tabletmi.

Funkcia Photo Beam prenáša obraz aj video na smartfón alebo tablet jednoduchým dotykom oboch zariadení, bez nutnosti ďalšieho nastavenia. MobileLink umožňuje vybrať viacero snímok na odoslanie do štyroch rôznych inteligentných zariadení naraz - každý môže uložiť fotografie bez toho, aby bolo nutné prijať zábery na každé jednotlivé zariadenie. AutoShare odošle každú zachytenú fotografiu automaticky do smartfónu alebo tabletu a funkcia Remote Viewfinder Pro umožňuje niekoľko spôsobov ovládania NX30E prostredníctvom smartfónu. Samozrejme, je možné fotoaparát ovládať aj manuálne, vrátane rýchlosti uzávierky a clony.

Dropbox, obľúbené webové úložisko, je predinštalované vo fotoaparáte Samsung NX30E vo vybraných regiónoch. Prístroj je zároveň prvým fotografickým zariadením, ktoré ponúka priame nahrávanie na Dropbox. Navyše používatelia môžu prípadne nahrávať fotografie aj priamo na Flickr - stránky pre zdieľanie fotografií vo vysokom rozlíšení.

Zažite život zo všetkých uhlov
Fotoaparát Samsung NX30E obsahuje sofistikovaný obrazový procesor novej generácie DRIMeIV, ktorý zabezpečuje bezkonkurenčné snímanie a možnosť nahrávania vo Full HD 1080/60p. Vysoká citlivosť na svetlo fotoaparátu Samsung NX30E s rozsahom ISO100 - 25600 zachytí perfektný obraz aj za zlých svetelných podmienok. Spoločne s technológiou OIS Duo sú stabilné zábery pre lepšie nahrávanie videa zaručené. Inovatívna technológia umožňuje pomocou procesora DRIMeIV tiež 3D snímanie scén a predmetov objektívom Samsung 45mm F1.8 2D/3D. Použitie OLED Color pre záznamy prostredníctvom fotoaparátu NX30E zaznamenáva maximálny kontrast a skutočné farby.

Okrem nahrávania videa v stereo vo Full HD podporuje NX30E štandardný 3,5mm vstup pre mikrofón umožňujúci vysoko kvalitné snímanie zvuku pri natáčaní videí. Ukazovateľ Audio Level Meter sa zobrazuje na displeji, takže je možné priebežne sledovať stav pri nahrávaní. Okrem toho je možné nastaviť hodnoty manuálne, aby bola zaistená optimálna kvalita zvuku. Fotoaparát Samsung NX30E je tiež ideálny pre náročných fanúšikov videa, pretože jeho HDMI streaming s rozlíšením Full HD 30p umožňuje jednoduché prepojenie s veľkým displejom, nahrávacím zariadením a ďalšími HDMI zariadeniami.

Ústredným prvkom NX30E je intuitívny dizajn. Na výber sú dva základné používateľské režimy pre získanie rýchleho prístupu k nastaveniam fotoaparátu a ďalších desať vlastných rozvrhnutí môže byť uložených. Voľba ideálneho nastavenia snímky je preto rýchla a jednoduchá, takže nedochádza k žiadnemu oneskoreniu pri robení dokonalej fotografie.

Vďaka inovatívnej technológii spoločnosti Samsung s názvom i-Function je možné nastaviť pokročilé funkcie fotoaparátu (napríklad rýchlosť uzávierky a clony) jednoduchým dotykom jediného tlačidla. Pre skúsenejších fotografov umožňuje i-Function Plus preprogramovať existujúce tlačidlá na preferované a často používané nastavenia.

Nový výkonný externý blesk TTL so smerným číslom 58 umožňuje svetlu preniknúť do väčšej vzdialenosti aj šírky, takže fotoaparát zachytí dokonalé zábery. Režim vysokorýchlostnej synchronizácie blesku umožňuje rýchlosť uzávierky vyššiu ako 1/200 za sekundu, čo je ideálne pre jasne osvetlené scény so selektívnou hĺbkou ostrosti.

Prémiová profesionálna kvalita v každej situácii (objektív 16-50mm F2-2.8 S ED OIS)
Nový objektív Samsung ED OIS s ohniskovou vzdialenosťou 16-50 mm a svetelnosťou F2-2.8 umožňuje dosiahnuť fotografom na všetkých úrovniach profesionálnu kvalitu obrazu cez nespočetné množstvo nových a pokročilých funkcií. Ide o prvý prémiový objektív série S, koncoví používatelia tak získajú vynikajúce optické technológie pre naplnenie svojich fotografických potrieb. Jeho univerzálny štandardný uhol pohľadu umožňuje fotiť z často požadovaných uhlov a pohľadov bez obmedzenia na to, čo je odfotené. Ohnisková vzdialenosť 16-50 mm má extrémne jasný otvor (F2.0 na 16mm; F2.8 50mm), čo je najjasnejší 3X zoom medzi ekvivalentnými objektívmi. Objektív fotoaparátu Samsung NX30E je vybavený mimoriadne presným krokovým motorom Ultra-Precise Stepping Motor (UPSM), ktorý je trikrát presnejší pri zameraní na predmety ako konvenčný krokový motor Stepping Motor (SM).

Vynikajúce snímky (objektív 16-50mm F3.5-5.6 Power Zoom ED OIS)
Nový objektív Power Zoom ED OIS s ohniskovou vzdialenosťou 16-50mm a svetelnosťou F3.5 - 5.6 bol navrhnutý ako pre každodenné použitie, tak aj pre fotografov, ktorí často cestujú a požadujú kvalitu a súčasne kompaktnosť. Je ľahký (váži iba 111 gramov) s kompaktným 31 mm rámom v modernom a jednoduchom dizajne. Dostupný je v dvoch farebných prevedeniach (čierna a biela). Vynikajúci širokouhlý optický výkon zaisťuje automatické zaostrovanie a tichý zoom vynikajúci záznam videa, ktorý je ostrý a bez rušivého zvuku mechanizmu.

Základnou funkciou nového objektívu je jeho rýchle ovládanie pomocou tlačidla Electro zoom typu kolíska. Táto unikátna funkcia umožňuje fotografom jednoducho kliknúť na tlačidlo pre zväčšenie a fotiť z akéhokoľvek pohľadu alebo uhla, podobne ako u iných kompaktných fotoaparátov.

Nielen túto technologickú novinku bude možné vidieť a vyskúšať si ju v stánku spoločnosti Samsung na CES. Produktový rad Samsung bude vystavený od 7. do 10. januára na stánku č. 12004 v centrálnej hale Las Vegas Convention Center.

Všetky podrobnosti, videá a fotografie produktov sú k dispozícii na microsite Samsung na http://www.samsungces.com, http://www.samsungmobilepress.com, či na mobilných stránkach http://m.samsungces.com a http://m.samsungmobilepress.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá