8.1.2014 0 Comments

Samsung rozširuje ponuku UHD a zakrivených televízorov

Samsung Electronics Co., Ltd., líder v oblasti televíznej techniky počas ôsmich rokov, uvádza svoje prvé komerčné zakrivené UHD televízory a predstavuje nové široké portfólio zakrivených a UHD televízorov pre rok 2014. Prostredníctvom troch sérií UHD televízorov - S9, U9000 a U8500 - ponúkne kompletné portfólio desiatich UHD Smart TV vo veľkostiach od 50" po 110" modely, a to ako so zakrivenou, tak plochou obrazovkou, aby si spotrebitelia mohli vybrať UHD televízor, ktorý najlepšie vyhovuje ich životnému štýlu. Ďalej predstavil prvý a najväčší zakrivený UHD TV na svete s uhlopriečkou 105" a ďalších celkom šesť zakrivených TV. Nové modely posilňujú vedúce postavenie spoločnosti Samsung a udávajú smer inovácii, dizajnu a obsahu v celom odvetví.

V roku 2013 uviedol Samsung tri UHD televízory, ktorých vznik vyvolal dopyt spotrebiteľov po nových technológiách, a tiež predstavil svoj ​​vôbec prvý televízor so zakriveným dizajnom. V roku 2014 demonštruje svoj ​​záväzok prichádzať s novými technológiami a súčasne urýchľuje ich prijatie spotrebiteľmi uvedením desiatich nových modelov UHD vrátane najväčšieho UHD televízora na svete s uhlopriečkou 110". Súčasťou nového portfólia je tiež prvá séria zakrivených UHD TV na svete s označením U9000. Zakrivenou obrazovkou vybavil tiež modely svojej vlajkovej lodi medzi televízormi, sériu Full HD H8000 LED TV.

„Po minuloročnom úspešnom vstupe na trh UHD televízorov bude Samsung v roku 2014 ďalej viesť rast priemyslu vďaka masívnej inovácii kvality obrazu UHD, jedinečnému dizajnu a širokej ponuke pre spotrebiteľa. Kombinácia nášho zakriveného dizajnu s UHD kvalitou obrazu vytvára maximálne pohlcujúci zážitok. Samsung má skvelú pozíciu pre uspokojenie dopytu UHD pomocou nového portfólia umelecky navrhnutých, funkciami nabitých a na budúcnosť pripravených televízorov Smart TV," povedal HS Kim, výkonný viceprezident Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics.

Ako uznanie vedúcej pozície v oblasti inovácií, dizajnu a inžinierstva získal Samsung pre svoje portfólio televízorov šesť ocenení CES 2014 za inovácie. Model Samsung 65" H7150 LED Smart TV získal cenu CES Best of Innovation Award a ďalších päť televízorov, vrátane 78" zakriveného UHD TV U9000 a 110" UHD TV S9, si odnieslo uznanie CES 2014 za dizajn a inžinierstvo.

Náskok vo vytváraní unikátneho diváckeho zážitku
Samsung urobil odvážny krok v novej ére TV zábavy prepojením inovatívneho zakriveného dizajnu s UHD TV technológiou. Tieto televízory poskytujú takmer divadelný zážitok a zásadne menia spôsob, akým svet doteraz nazeral na televízory. Zakrivená obrazovka prepožičiava videu reálne vlastnosti, ktorých na plochých obrazovkách nemožno docieliť. Navyše širšie zorné pole vytvára panoramatický efekt, vďaka ktorému sa obrazovka zdá ešte väčšia, než je. Zakrivený dizajn vytvára vyváženú a zjednotenú pozorovaciu vzdialenosť pre reálnejší zážitok zo sledovania a s lepšími pozorovacími uhlami a vyšším kontrastom z rôznych pozícií.

Aby Samsung maximalizoval výhody zakrivenej TV, vyvinul optimálne zakrivenie 4200R, ktoré poskytuje najlepšiu kvalitu obrazu z bežnej sledovacej vzdialenosti 3-4 metre. Kombinácia krivky a UHD technológie vytvára dokonalý zážitok, ktorý privádza obraz k životu a obklopuje divákov pestrými farbami, jasom a prepracovanými detailami. Tento zážitok je umocnený patentovanou technológiou Samsung Auto Depth Enhancer. Ide o algoritmus, ktorý analyzuje obraz a automaticky upravuje kontrast pre väčší pocit hĺbky pre monitorovanie nového zakriveného televízora Samsung. Spotrebiteľ tak získava 3D efekt aj bez špeciálnych okuliarov. Farba je viac vykreslená pomocou technológie PurColor, ktorá reprodukuje detailnejšie odtiene tak, ako filmári zamýšľali.

Vylepšené a rozšírené portfólio Samsung UHD TV
UHD televízory poskytujú bezkonkurenčnú kvalitu obrazu so štvornásobne väčším rozlíšením a viac pixelmi ako Full HD. Vďaka technológii Upscaling, ktorá je súčasťou všetkých Samsung UHD televízorov, dostávajú diváci najlepší obraz bez ohľadu na vlastnosti zdroja. Táto patentovaná technológia prevádza Full HD, HD a nižšie zdroje rozlíšenia na kvalitu UHD prostredníctvom jedinečného štvorfázového procesu. Ten sa skladá z analýzy signálu, redukcie šumu, analýzy detailu a upscalingu (konverzia počtu pixelov). Technológia UHD Dimming pomáha ďalej optimalizovať kvalitu obrazu spracovaním každého bloku obrazu. Výsledkom je hlbšia čierna a lepší kontrast.

Televízory Samsung UHD podporujú nielen dnešné štandardné formáty vrátane HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 a 2.2 HDCP, ale súčasne sú jedinými televízormi na trhu, ktoré sú pripravené na budúci vývoj vďaka Samsung UHD Evolution Kit. Funkcia One Connect Box v podstate uchováva mozog televízora externe, čo umožňuje zákazníkom vybaviť televízor najnovšou verziou Samsung UHD Evolution Kit, aby boli kompatibilné s najnovším UHD formátom a rovnako tak mali prístup k aktuálnym technológiám Samsung. To všetko pomáha zákazníkom chrániť ich investíciu na mnoho rokov dopredu.

Smart TV: Múdrejšie, rýchlejšie a jednoduchšie ovládanie ako kedykoľvek predtým
Ovládať Samsung Smart TV je ešte jednoduchšie, rýchlejšie a zábavnejšie. Nová funkcia Multi-Link prináša kontextový multitasking na veľkú obrazovku. Prostredníctvom rozdelenia obrazovky ponúka súvisiaci obsah pre ešte lepší zážitok zo sledovania. Zatiaľ čo používateľ sleduje živé televízne vysielanie, môže umiestniť na pravú časť obrazovky súvisiace výsledky vyhľadávania z webového prehliadača, príslušné videá z YouTube a ďalšie dodatočné položky. Obrazovku novej série televízorov Samsung U9000 môžu diváci rozdeliť hneď na štyri časti.

V roku 2014 je Samsung Smart Hub viac intuitívnejšie a ešte zábavnejšie. Pomocou nového dizajnu je obsah organizovaný tak, aby bol ľahšie dostupný a dával ľuďom väčšiu kontrolu nad ich podobou zábavy. Nový multimediálny panel kombinuje na jednom mieste predchádzajúce panely pre fotografie, videá, hudbu a sociálne panely, aby si používatelia ešte viac užili osobný obsah a prepojenia s okolím.

Nový zážitok so Smart TV je tiež urýchlený prostredníctvom inovovaného štvorjadrového procesora. Ten je dvakrát rýchlejší - prináša rýchlejšie načítanie a navigáciu s celkovo lepším výkonom Smart TV. Aj zapnutie televízora nebolo nikdy rýchlejšie vďaka Instant On.

Portfólio Samsung UHD TV pre rok 2014 obsahuje:

• 105-palcová zakrivená UHD TV Samsung
Prvá a najväčšia zakrivená UHD TV na svete ponúka priestrannú obrazovku, zaoblený dizajn a je najväčšou televíziou s pomerom strán x9Výsledkom je zážitok zo sledovania filmov v kine, ktorý si však doprajete v obývačke. Od rozlíšenia 4K, cez Full HD a HD bude na tomto televízore všetko vyzerať lepšie za pomoci 11 miliónov pixelov. Kombinácia veľkosti obrazovky a automatickej technológie Depth Enhancer spoločnosti Samsung prináša úžasnú hĺbku obrazu a reálny zážitok zo sledovania.

• Séria zakrivených UHD televízorov Samsung U9000
U9000 je prvou sériou zakrivených UHD televízorov na svete. Poskytuje maximálny zážitok vďaka úžasnej UHD kvalite obrazu, zakrivenému tvaru a jedinečnému dizajnu - rám aj podstavec sú takmer neviditeľné. Všetko, čo zostáva, je ostrý 4K obraz s plnou farbou bez straty detailov a širšie zorné pole. Diváci získajú vyváženú a jednotnú možnosť sledovať obrazovku zo všetkých uhlov. Zakrivená televízia má v porovnaní s plochou dvakrát lepší kontrastný pomer v bežnom prostredí sledovania. Táto druhá generácia zakrivených obrazoviek Samsung môže byť pripevnená aj na stenu pomocou špeciálne navrhnutej montážnej sady kompatibilnej s normami VESA. Séria U9000 bude k dispozícii s uhlopriečkami 78", 65" a 55".

• Séria UHD televízorov Samsung S9
Uznávaný produktový rad televízorov Samsung S9 sa rozrastie o model s najväčšou UHD obrazovkou na svete s veľkosťou 110 palcov. Samotná veľkosť panelu spolu s mimoriadnou UHD kvalitou obrazu a presným farebným zobrazením mení doterajší zážitok zo sledovania televízie. Dizajn obrazovky je prelomovým konceptom v porovnaní so stereotypnou štvorstrannou konštrukciou bežných veľkých televízorov v minulosti. Pomocou technológie kompresie rámu spoločnosti Samsung je jeho konštrukcia silná a stabilná, ale súčasne štíhla a elegantná. Vyhýba sa klasickému poňatiu štvorcového čierneho rámčeka a konvenčného podstavca. Séria S9 bude najnovšie k dispozícii s uhlopriečkou 110" a 85", ktorú mali existujúce modely.

• Séria UHD televízorov Samsung U8500
Televízory Série U8500 ponúkajú bezkonkurenčnú čistotu, pohlcujúcu a bohatú obrazovú kvalitu UHD. Televízia nielen analyzuje zdroj signálu, ale najnovšie tiež interpoluje údaje na základe informácií z databázy kvality obrazu, ktorá je v nej zakotvená na základe system-on-chip (SoC) systému. Môže preto presnejšie vykresliť aj tie najmenšie detaily, ako napríklad časti peria alebo textúra kože, a spracovať tak jemne vyladený UHD obraz. Televízory Samsung UHD U8500 sú hrubé iba 1,2 palca a rám je úzky len 0,28 palca (7 mm). Séria U8500 bude k dispozícii v piatich veľkostiach obrazovky: 75", 65", 60'', 55" a 50".

Tlačové správy, fotografie produktov a videá sú k dispozícii na adrese www.samsung.com/newsroom a www.samsungces.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá