Image
12.6.2014 0 Comments

Recenzia Acer Aspire E1: rozumný multimediálny výkon za výbornú cenu

acer1.jpg

Ultra lacný notebook, ktorý je zároveň tenký. Toto sa podarilo Aceru a hoci materiály nie sú primárnou orientáciou v tejto cenovej skupine, je tu pár vlastností, ktoré stoja za pozornosť a márne by ste ich hľadali hoci aj v drahších notebookoch. Rekordná výdrž a pohodlná práca na tomto rýdzo kancelárskom notebooku, budú dva hlavné faktory.

Výrobca mal isté cenové limity, no napriek tomu sa nám tento model páčil. Áno, je trochu fádny, plasty spoľahlivo zadržia všetky odtlačky prstov a mastnoty, no stále ide o dobrý počítač pre nenáročného používateľa. Najviac sme ocenili tenký dizajn, ktorého hrúbku vlastne určuje len optická DVD mechanika. Ako vidno, aj na 15,6" tele sa dá zapracovať a celkovo pôsobí notebook skladným dojmom. S tým súvisí aj jednoduchšie prenášanie a rozdiel oproti hrubším modelom sme popri iných veciach v batohu badali.

Povrch základne je hladký, touchpad a tlačidlá sú mierne zdrsnené. Čierna farba je základom tohto stroja, platí to jednak pre veko, tak aj pre základňu a tlačidlá. Nenápadné je ešte aj tlačidlo na zapnutie, ktoré nemá podsvietenie. Všetky signalizačné prvky sú na prednej hrane a nám sa tento spôsob pri notebookoch páči. Napodiv, aj keď ide o 15,6" model, výrobca umiestnil vedľa numerického bloku zmenšené verzie šípok. Našťastie majú okolo seba dostatok miesta. Veko je mierne slabšie a pri mierne väčšom tlaku sa stlačenie prejavuje na displeji.

acer2.jpg

Výrobca zvolil procesor Intel Celeron N2920 1,86 ÷ 2 GHz. Ide o jeden z novších modelov mobilného Celeronu, ktorý má štyri jadrá a uvedený bol na konci roka 2013. Jeho maximálne TDP je 7,5 W, čo sa prejavilo nielen na celkovo nízkej teplote pri záťaži ale aj na výslednej spotrebe. Z pohľadu takto veľkých notebookov ide o „rekordmana", ktorí vás nebude stáť takmer nič z pohľadu ceny elektrickej energie.

Kapacita RAM je na úrovni 2 GB a je to dosť cítiť pri náročnejších úlohách. Viac ako kapacita RAM sa však prejavil pevný disk. Má kapacitu 500 GB, no ide o pomalší 5400 otáčkový disk. Rozlíšenie je HD a plne korešponduje s cieľovou skupinou, ktorej je tento model určený. Všimli sme si aj nižšiu hmotnosť. Svoj podiel majú na nej najmä plasty. No pri pozornejšom zaobchádzaní vyťažíte najmä z hmotnosti mierne presahujúcej dva kilogramy.

Výsledky testov dopadli podľa očakávania. Teda počítač nie je stavaný na hranie hier a to ani tých starších. V kancelárii sa ale nestratí, rovnako tak ani na cestách. Dych nám vyrazila výdrž. Sedem a pol hodiny na notebook v tejto cenovej kategórii, je rozhodne výsledok, ktorý poteší.

Výbava portov je skromnejšia, popri dvoch USB 2.0 verziách je tu aj jeden USB 3.0 port. K základnej výbave sa pripájajú HDMI, port a VGA. Na prednej hrane je vľavo čítačka pamäťových kariet.


Hodnotenie

tenký dizajn
minimálna energetická náročnosť
výdrž
cena
pomalší HDD
plasty a odtlačky prstov

Technické parametre

Model notebooku/Parameter

Acer Aspire E1-510

Produktové číslo

2920G50Mnkk

Procesor

Intel Celeron N2920 1,86 ÷ 2 GHz, 2 MB cache (max. 7,5 W TDP)

Operačná pamäť

2 GB DDR3

Pevný disk

500 GB, 5400 ot./min.

Displej

15,6-palcový, max. rozlíšenie HD (1366 × 768 pixelov)

Grafická karta

Intel HD Graphics

Operačný systém

Microsoft Windows 8

Rozmery [mm]

381,6 × 256 × 25,3

Hmotnosť napájacieho adaptéru [kg]

0,150

Skutočná hmotnosť zariadenia [kg]

2,176

Hmotnosť udávaná výrobcom [kg]

2,35

Záručná doba [mesiacov]

24

Cena:

299,00 eur s DPH (249,17 eur bez DPH)

Predaj:

vizitka_hej.sk.jpgNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá