Image
12.6.2014 0 Comments

UHD televízory Samsung ponúkajú filmy v 4K zadarmo

UHD_topfun.jpg Samsung sprístupňuje v rámci aplikácie Topfun najrôznejšie dokumentárne filmy v 4K rozlíšení zadarmo pre všetkých majiteľov tohtoročných modelov UHD televízorov.

Zákazníci získavajú zadarmo osem krátkych dokumentárnych filmov v unikátnom rozlíšení 4K. Do konca roka pribudnú ďalšie, a to z oblastí, ako je cestovanie, fauna, flóra či varenie. Okrem prehrávania vlastného obsahu, ako sú fotky alebo videá z Note 3 a GALAXY S5, si tak teraz môžu užiť maximálne detailné rozlíšenie aj pri sledovaní týchto snímok. Dostupný UHD obsah v aplikácii Topfun bude Samsung navyše ďalej rozširovať.

Najnovší 4K obsah je prístupný bez nutnosti registrovať sa až do 30. júna 2015. Stačí sa prostredníctvom UHD televízora (modely 2014) pripojiť k internetu a v aplikácii Topfun prehrať do konca roka 2014 aspoň jedno 4K video. Odporúčaná rýchlosť internetového pripojenia je 25 Mbit/s.

Aby Samsung podporil trh s UHD televízormi, nadväzuje nielen najrôznejšie partnerstvá s poskytovateľmi 4K obsahu, ale súčasne vybavuje svoje prístroje technológiami, ktoré sú určitým medzistupňom pred masovým rozšírením obsahu v 4K. Patrí medzi ne patentovaná technológia Upscaling, ktorá je súčasťou všetkých UHD televízorov značky Samsung. Prevádza full HD, HD a nižšie zdroje rozlíšenia na kvalitu takmer Ultra HD. Diváci tak vďaka technológii Uspcaling získajú čo najkvalitnejší obraz bez ohľadu na vlastnosti zdroja.

Ďalšie riešenie je tzv. One Connect Box, ktorý uchováva počítačovú časť televízora externe mimo samotného prístroja. Obsahuje všetky potrebné konektory a pripája sa iba jediným káblom. V prípade rapídnych zmien v segmente televíznej techniky tak bude stačiť vymeniť len One Connect Box, nie celý televízor. O zladenie televízorov s najnovšími formátmi UHD sa potom postará Samsung UHD Evolution Kit. Takisto zabezpečí, že budú mať zákazníci prístup ku všetkým aktuálnym zlepšeniam Samsung Smart TV vrátane nového ovládača Smart control.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá