Image
12.6.2014 0 Comments

UHD televízory Samsung ponúkajú filmy v 4K zadarmo

UHD_topfun.jpg Samsung sprístupňuje v rámci aplikácie Topfun najrôznejšie dokumentárne filmy v 4K rozlíšení zadarmo pre všetkých majiteľov tohtoročných modelov UHD televízorov.

Zákazníci získavajú zadarmo osem krátkych dokumentárnych filmov v unikátnom rozlíšení 4K. Do konca roka pribudnú ďalšie, a to z oblastí, ako je cestovanie, fauna, flóra či varenie. Okrem prehrávania vlastného obsahu, ako sú fotky alebo videá z Note 3 a GALAXY S5, si tak teraz môžu užiť maximálne detailné rozlíšenie aj pri sledovaní týchto snímok. Dostupný UHD obsah v aplikácii Topfun bude Samsung navyše ďalej rozširovať.

Najnovší 4K obsah je prístupný bez nutnosti registrovať sa až do 30. júna 2015. Stačí sa prostredníctvom UHD televízora (modely 2014) pripojiť k internetu a v aplikácii Topfun prehrať do konca roka 2014 aspoň jedno 4K video. Odporúčaná rýchlosť internetového pripojenia je 25 Mbit/s.

Aby Samsung podporil trh s UHD televízormi, nadväzuje nielen najrôznejšie partnerstvá s poskytovateľmi 4K obsahu, ale súčasne vybavuje svoje prístroje technológiami, ktoré sú určitým medzistupňom pred masovým rozšírením obsahu v 4K. Patrí medzi ne patentovaná technológia Upscaling, ktorá je súčasťou všetkých UHD televízorov značky Samsung. Prevádza full HD, HD a nižšie zdroje rozlíšenia na kvalitu takmer Ultra HD. Diváci tak vďaka technológii Uspcaling získajú čo najkvalitnejší obraz bez ohľadu na vlastnosti zdroja.

Ďalšie riešenie je tzv. One Connect Box, ktorý uchováva počítačovú časť televízora externe mimo samotného prístroja. Obsahuje všetky potrebné konektory a pripája sa iba jediným káblom. V prípade rapídnych zmien v segmente televíznej techniky tak bude stačiť vymeniť len One Connect Box, nie celý televízor. O zladenie televízorov s najnovšími formátmi UHD sa potom postará Samsung UHD Evolution Kit. Takisto zabezpečí, že budú mať zákazníci prístup ku všetkým aktuálnym zlepšeniam Samsung Smart TV vrátane nového ovládača Smart control.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá