Image
12.6.2014 0 Comments

UHD televízory Samsung ponúkajú filmy v 4K zadarmo

UHD_topfun.jpg Samsung sprístupňuje v rámci aplikácie Topfun najrôznejšie dokumentárne filmy v 4K rozlíšení zadarmo pre všetkých majiteľov tohtoročných modelov UHD televízorov.

Zákazníci získavajú zadarmo osem krátkych dokumentárnych filmov v unikátnom rozlíšení 4K. Do konca roka pribudnú ďalšie, a to z oblastí, ako je cestovanie, fauna, flóra či varenie. Okrem prehrávania vlastného obsahu, ako sú fotky alebo videá z Note 3 a GALAXY S5, si tak teraz môžu užiť maximálne detailné rozlíšenie aj pri sledovaní týchto snímok. Dostupný UHD obsah v aplikácii Topfun bude Samsung navyše ďalej rozširovať.

Najnovší 4K obsah je prístupný bez nutnosti registrovať sa až do 30. júna 2015. Stačí sa prostredníctvom UHD televízora (modely 2014) pripojiť k internetu a v aplikácii Topfun prehrať do konca roka 2014 aspoň jedno 4K video. Odporúčaná rýchlosť internetového pripojenia je 25 Mbit/s.

Aby Samsung podporil trh s UHD televízormi, nadväzuje nielen najrôznejšie partnerstvá s poskytovateľmi 4K obsahu, ale súčasne vybavuje svoje prístroje technológiami, ktoré sú určitým medzistupňom pred masovým rozšírením obsahu v 4K. Patrí medzi ne patentovaná technológia Upscaling, ktorá je súčasťou všetkých UHD televízorov značky Samsung. Prevádza full HD, HD a nižšie zdroje rozlíšenia na kvalitu takmer Ultra HD. Diváci tak vďaka technológii Uspcaling získajú čo najkvalitnejší obraz bez ohľadu na vlastnosti zdroja.

Ďalšie riešenie je tzv. One Connect Box, ktorý uchováva počítačovú časť televízora externe mimo samotného prístroja. Obsahuje všetky potrebné konektory a pripája sa iba jediným káblom. V prípade rapídnych zmien v segmente televíznej techniky tak bude stačiť vymeniť len One Connect Box, nie celý televízor. O zladenie televízorov s najnovšími formátmi UHD sa potom postará Samsung UHD Evolution Kit. Takisto zabezpečí, že budú mať zákazníci prístup ku všetkým aktuálnym zlepšeniam Samsung Smart TV vrátane nového ovládača Smart control.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá