Image
24.2.2015 0 Comments

Príjem satelitnej televízie zlacnie od konca marca

antik_telecom.jpg Štart hybridnej satelitnej televízie ohlásil ANTIK Telecom na koniec marca. Bezplatné testovacie vysielanie z družice Eutelsat 16 si budú môcť diváci naladiť už v najbližšom čase. Okrem veľkého podielu HD programov bude ponuka obsahovať aj televízny archív, mobilnú TV a ďalšie interaktívne služby.

Operátor očakáva najviac klientov v Rodinnom balíku, ktorý bude stáť 8,80 eura a ponúkne viac ako 50 kanálov, Vstupný balík s najmenej 18 kanálmi aj prístupom na archív bude dostupný za 0,99 eura mesačne. Aktivačné balíky budú už od začiatku dostupné v širokej sieti partnerov po celom Slovensku alebo on-line na webe poskytovateľa.

Ponuka Antiku je určená aj existujúcim klientom bezdrôtového internetu v rodinných domoch, ktorí ju získajú ako súčasť balíka triple-play bezplatne - v rámci platenia súčasného paušálu.

ANTIK Telecom bude vysielať svoje programy štandardom DVB-S2 kódovane prostredníctvom družice Eutelsat 16 na polohe 16 stupňov východne, len niekoľko stupňov od obľúbenej pozície 19,2E. To umožní klientom paralelne používať platené služby Antiku a zároveň stovky bezplatných programov z družíc Astra a Eutelsat len pri minimálnych nákladoch na nové zariadenia.

Programy zo satelitu sú v štandardnom rozlíšení s dátovým tokom 2 Mb/s a v HD rozlíšení 6 Mb/s. Okrem toho sú v službe zahrnuté aj desiatky TV staníc cez internet, rozsiahly TV archív, nahrávanie, internet v TV, mediálny prehrávač a ďalšie služby, známe už klientom ANTIK SmartTVBoxu.

Programy Antiku možno sledovať s pomocou štandardného satelitného set-top boxu alebo aj so samostatnou kartou, ktorú klient s pomocou tzv. modulu CAM použije vo svojom televízore alebo boxe s podporou štandardu DVB-S2. V testovacej prevádzke bude určité množstvo programov vysielané nekódovane, čiže ich bude možné sledovať aj bez dekódovacej karty. Distribúcia zariadení bude prebiehať po celom území Slovenska cez veľké predajné siete, nezávislých predajcov aj internet. Registrácia sa uskutočňuje na stránke www.antiksat.sk alebo cez call-centrum na čísle 055 30 12345.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Nórsko ako prvá krajina vypne rádiá FM, k dispozícii bude už len digitálny rozhlas

10.01.2017 00:22

Nórsko začne tento týždeň vypínať svoju rádiovú sieť FM. Je to však kontroverzný krok, ktorý má mnoho kritikov a podľa hlasovania novín Dagbladet je proti nemu až  66 % Nórov. No odborníci tvrdia, že ...

Telekomunikácie

Koniec satelitného vysielania programov v štandardnom rozlíšení (SD)

19.12.2016 00:05

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o plánovanom ukončení satelitného vysielania ďalších verejnoprávnych aj komerčných televíznych staníc v šta ...

Telekomunikácie

Slovak Telekom predstavil Immmr - konkurenciu pre WhatsApp, Viber či Skype

07.12.2016 00:15

Slovak Telekom včera uviedol komunikačnú aplikáciu immmr, ktorá kombinuje komunikáciu cez WiFi a mobilné dáta. Aplikácia immmr umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá