Image
24.2.2015 0 Comments

Príjem satelitnej televízie zlacnie od konca marca

antik_telecom.jpg Štart hybridnej satelitnej televízie ohlásil ANTIK Telecom na koniec marca. Bezplatné testovacie vysielanie z družice Eutelsat 16 si budú môcť diváci naladiť už v najbližšom čase. Okrem veľkého podielu HD programov bude ponuka obsahovať aj televízny archív, mobilnú TV a ďalšie interaktívne služby.

Operátor očakáva najviac klientov v Rodinnom balíku, ktorý bude stáť 8,80 eura a ponúkne viac ako 50 kanálov, Vstupný balík s najmenej 18 kanálmi aj prístupom na archív bude dostupný za 0,99 eura mesačne. Aktivačné balíky budú už od začiatku dostupné v širokej sieti partnerov po celom Slovensku alebo on-line na webe poskytovateľa.

Ponuka Antiku je určená aj existujúcim klientom bezdrôtového internetu v rodinných domoch, ktorí ju získajú ako súčasť balíka triple-play bezplatne - v rámci platenia súčasného paušálu.

ANTIK Telecom bude vysielať svoje programy štandardom DVB-S2 kódovane prostredníctvom družice Eutelsat 16 na polohe 16 stupňov východne, len niekoľko stupňov od obľúbenej pozície 19,2E. To umožní klientom paralelne používať platené služby Antiku a zároveň stovky bezplatných programov z družíc Astra a Eutelsat len pri minimálnych nákladoch na nové zariadenia.

Programy zo satelitu sú v štandardnom rozlíšení s dátovým tokom 2 Mb/s a v HD rozlíšení 6 Mb/s. Okrem toho sú v službe zahrnuté aj desiatky TV staníc cez internet, rozsiahly TV archív, nahrávanie, internet v TV, mediálny prehrávač a ďalšie služby, známe už klientom ANTIK SmartTVBoxu.

Programy Antiku možno sledovať s pomocou štandardného satelitného set-top boxu alebo aj so samostatnou kartou, ktorú klient s pomocou tzv. modulu CAM použije vo svojom televízore alebo boxe s podporou štandardu DVB-S2. V testovacej prevádzke bude určité množstvo programov vysielané nekódovane, čiže ich bude možné sledovať aj bez dekódovacej karty. Distribúcia zariadení bude prebiehať po celom území Slovenska cez veľké predajné siete, nezávislých predajcov aj internet. Registrácia sa uskutočňuje na stránke www.antiksat.sk alebo cez call-centrum na čísle 055 30 12345.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Telefonovanie v EÚ bude od leta lacnejšie

05.12.2016 00:07

Telefonovanie a spotreba dát v rámci EÚ budú od leta lacnejšie. Konštatoval to minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek. Na zasadnutí Rady EÚ v Bruseli sa totiž podarilo dosiahnuť ...

Telekomunikácie

Prieskum: Štvrtina mladých Slovákov sleduje televíziu v mobile alebo na tablete. SWAN im ponúka riešenie

08.11.2016 00:18

Poznáte ten idylický obraz, keď si večer celá rodina sadá spolu pred televíznu obrazovku a svorne pozerá program, na ktorom sa jej členovia dohodnú? Podľa prieskumu verejnej mienky takáto pohoda sa z  ...

Telekomunikácie 1

Orange predstavil konvergentné služby a vianočnú ponuku

27.10.2016 00:12

Mobilní operátori počas predvianočného obdobia už tradične zintenzívňujú svoje marketingové aktivity s cieľom prispôsobiť ponuky. Orange na tlačovej konferencii predstavil svoje tromfy, s ktorými chce ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá