Image
24.2.2015 0 Comments

Príjem satelitnej televízie zlacnie od konca marca

antik_telecom.jpg Štart hybridnej satelitnej televízie ohlásil ANTIK Telecom na koniec marca. Bezplatné testovacie vysielanie z družice Eutelsat 16 si budú môcť diváci naladiť už v najbližšom čase. Okrem veľkého podielu HD programov bude ponuka obsahovať aj televízny archív, mobilnú TV a ďalšie interaktívne služby.

Operátor očakáva najviac klientov v Rodinnom balíku, ktorý bude stáť 8,80 eura a ponúkne viac ako 50 kanálov, Vstupný balík s najmenej 18 kanálmi aj prístupom na archív bude dostupný za 0,99 eura mesačne. Aktivačné balíky budú už od začiatku dostupné v širokej sieti partnerov po celom Slovensku alebo on-line na webe poskytovateľa.

Ponuka Antiku je určená aj existujúcim klientom bezdrôtového internetu v rodinných domoch, ktorí ju získajú ako súčasť balíka triple-play bezplatne - v rámci platenia súčasného paušálu.

ANTIK Telecom bude vysielať svoje programy štandardom DVB-S2 kódovane prostredníctvom družice Eutelsat 16 na polohe 16 stupňov východne, len niekoľko stupňov od obľúbenej pozície 19,2E. To umožní klientom paralelne používať platené služby Antiku a zároveň stovky bezplatných programov z družíc Astra a Eutelsat len pri minimálnych nákladoch na nové zariadenia.

Programy zo satelitu sú v štandardnom rozlíšení s dátovým tokom 2 Mb/s a v HD rozlíšení 6 Mb/s. Okrem toho sú v službe zahrnuté aj desiatky TV staníc cez internet, rozsiahly TV archív, nahrávanie, internet v TV, mediálny prehrávač a ďalšie služby, známe už klientom ANTIK SmartTVBoxu.

Programy Antiku možno sledovať s pomocou štandardného satelitného set-top boxu alebo aj so samostatnou kartou, ktorú klient s pomocou tzv. modulu CAM použije vo svojom televízore alebo boxe s podporou štandardu DVB-S2. V testovacej prevádzke bude určité množstvo programov vysielané nekódovane, čiže ich bude možné sledovať aj bez dekódovacej karty. Distribúcia zariadení bude prebiehať po celom území Slovenska cez veľké predajné siete, nezávislých predajcov aj internet. Registrácia sa uskutočňuje na stránke www.antiksat.sk alebo cez call-centrum na čísle 055 30 12345.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá