Image
24.2.2015 0 Comments

Podľa Asusu môže za krátku výdrž batérie v smart hodinkách Android. V pláne je zmena OS

asus_zenwatch.jpg Batéria v prvej generácii inteligentných hodiniek spoločnosti Asus vydrží tak ako vo väčšine podobných zariadení najviac dva dni. ZenWatch má operačný systém Android Wear od Googlu. CEO Asusu Jerry Shen, ako aj predseda predstavenstva Jonney Shih však naznačili, že budúce smart hodinky spoločnosti budú mať iný operačný systém. No dodali, že Asus neopúšťa operačný systém Googlu pre wearable zariadenia nadobro a bude naďalej vyrábať aj hodinky s Android Wear.

Ako povedal Shen, hodinky, ktoré nebudú založené na Androide, budú mať dlhšiu životnosť batérie a budú používať procesor MediaTek. Jonney Shih sa už predtým vyjadril, že budúce smart hodinky Asusu vydržia na jedno nabitie celý týždeň.

„ZenWatch definujeme ako spoločníka smartfónu a myslíme si, že má ešte veľa priestoru na zlepšenie," povedal Shih pre Taipei Times. „Keďže ide o sprievodné zariadenie, jeho CPU a operačný systém by mali byť jednoduchšie, než má aktuálna verzia, takže by sme ho mohli používať až sedem dní na jedno nabitie, a nie len dva dni."

Asus teda pokladá za riešenie problému úspornejší procesor a zjednodušený OS. Taiwanská spoločnosť nie je jediná, ktorá je presvedčená o tom, že iný operačný systém by znamenal zásadný rozdiel. Samsung má vlastný operačný systém Tizen, ktorý beží na mnohých jeho zariadeniach z oblasti wearables vrátane niekoľkých modelov inteligentných hodiniek, ktoré majú aj mobilné pripojenie, takže umožňujú aj telefonovanie.

Zatiaľ nie je jasné, aký OS chce Asus použiť namiesto Android Wear. Shih však už skoršie ohlásil druhú verziu ZenWatch na tretí štvrťrok 2015. Niektoré zvesti naznačujú, že hodinky budú mať vlastnú SIM kartu a funkcie telefónu.

Zdroj: digitaltrends.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá