Image
24.2.2015 0 Comments

Podľa Asusu môže za krátku výdrž batérie v smart hodinkách Android. V pláne je zmena OS

asus_zenwatch.jpg Batéria v prvej generácii inteligentných hodiniek spoločnosti Asus vydrží tak ako vo väčšine podobných zariadení najviac dva dni. ZenWatch má operačný systém Android Wear od Googlu. CEO Asusu Jerry Shen, ako aj predseda predstavenstva Jonney Shih však naznačili, že budúce smart hodinky spoločnosti budú mať iný operačný systém. No dodali, že Asus neopúšťa operačný systém Googlu pre wearable zariadenia nadobro a bude naďalej vyrábať aj hodinky s Android Wear.

Ako povedal Shen, hodinky, ktoré nebudú založené na Androide, budú mať dlhšiu životnosť batérie a budú používať procesor MediaTek. Jonney Shih sa už predtým vyjadril, že budúce smart hodinky Asusu vydržia na jedno nabitie celý týždeň.

„ZenWatch definujeme ako spoločníka smartfónu a myslíme si, že má ešte veľa priestoru na zlepšenie," povedal Shih pre Taipei Times. „Keďže ide o sprievodné zariadenie, jeho CPU a operačný systém by mali byť jednoduchšie, než má aktuálna verzia, takže by sme ho mohli používať až sedem dní na jedno nabitie, a nie len dva dni."

Asus teda pokladá za riešenie problému úspornejší procesor a zjednodušený OS. Taiwanská spoločnosť nie je jediná, ktorá je presvedčená o tom, že iný operačný systém by znamenal zásadný rozdiel. Samsung má vlastný operačný systém Tizen, ktorý beží na mnohých jeho zariadeniach z oblasti wearables vrátane niekoľkých modelov inteligentných hodiniek, ktoré majú aj mobilné pripojenie, takže umožňujú aj telefonovanie.

Zatiaľ nie je jasné, aký OS chce Asus použiť namiesto Android Wear. Shih však už skoršie ohlásil druhú verziu ZenWatch na tretí štvrťrok 2015. Niektoré zvesti naznačujú, že hodinky budú mať vlastnú SIM kartu a funkcie telefónu.

Zdroj: digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá