Image
29.4.2015 0 Comments

Pozrite sa na to, ako sa vyvíjali logá známych spoločností v priebehu rokov

Logo patrí medzi najdôležitejšie prvky reprezentujúce každú spoločnosť. Na to, aby bolo veľavravné, moderné a zaujímavé, je neraz nevyhnutný jeho redizajn. Pozrite sa sami, akým spôsobom sa menil vizuál log známych firiem v priebehu niekoľkých rokov.

LG

Pôvodný názov firmy bol GoldStar. Po 39 rokoch sa spoločnosť v roku 1997 premenovala na LG. Od toho sa odvíjalo aj logo. Drobnou zmenou prešlo naposledy počas minulého roka.

LG.png

Apple

Originálne logo spoločnosti Apple z roku 1976 zobrazovalo Isaaca Newtona sediaceho pod jabloňou. Newtona práve jablko inšpirovalo na uskutočnenie jeho najväčších objavov. Preto o rok neskôr prešla spoločnosť na jednoduchšiu verziu v podobe nahryznutého jablka. Odhliadnuc od zmeny farby, logo ostalo rovnaké až dodnes.

Apple.png

Sony

Od roku 1957 sa logo spoločnosti nezmenilo. Dovtedy ním bol červený obdĺžnik s nápisom vnútri.

Sony.png

Microsoft

Logo Microsoftu prešlo početnými zmenami najmä v priebehu 70. a 80. rokov. V roku 2012 sa zmenilo naposledy, a to pri príležitosti vydania nového Windows 8.

Microsoft.jpg

Google

Ani Google v striedaní log nezaostával. Za relatívne krátky čas vystriedal niekoľko vizuálov, ale s menšími obmenami. Logo sa totiž snažil v priebehu rokov čo najviac zjednodušiť.

Google.png

Firefox

Vyhľadávač Firefox menil svoje logo len nepatrne.

Firefox_copy.jpg

Samsung

Skutočnosť, že ide o juhokórejskú spoločnosť, bolo vidieť na prvý pohľad z pôvodného loga. Až po 30 rokoch sa na logu objavil názov spoločnosti písaný latinkou. V rokoch 1980 - 1992 používala spoločnosť dokonca dve logá.

Samsung.png

Nokia

Logá spoločnosti Nokia prešli výraznými zmenami. Z toho pôvodného si Nokia vôbec nič neponechala.

Nokia.png

Motorola

Podobne ako v prípade Sony aj tu sa originálny vizuál loga výrazne líšil od toho aktuálneho.

Motorola.png

HTC

Firma HTC premenila svoje logo len trikrát.

HTC.png

Canon

Tak ako LG aj Canon vo svojich začiatkoch pôsobil pod úplne iným menom. Verzia loga z roku 1956 mala najbližšie k tej súčasnej.

Canon.jpg

Zdroj: hongkiat.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá