Image
29.4.2015 0 Comments

Rozbor ukázal, že Apple Watch má malý akumulátor

apple_watch-battery.jpg Web iFixit tentoraz podrobil rozboru inteligentné hodinky Applu. Išlo o lacnejšiu verziu Sport s veľkosťou 38 mm. Čo sa týka technických špecifikácií, hodinky majú dotykový displej AMOLED Retina s rozlíšením 272 × 340 pixelov (290 ppi), 8 GB úložisko, vo výbave je akcelerometer, gyroskop, snímač tepovej frekvencie, mikrofón, reproduktor. Riadiacou jednotkou je Apple S1 SIP (System in Package). Z technológií je tu NFC, Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0.

Rozbor však odhalil, že batéria má kapacitu iba 205 mAh, čo je menej, ako ponúka konkurencia (300 mAh pri Samsung Gear Live a Moto 360, 420 mAh pri Sony SW3). Preto Apple udáva 18-hodinovú výdrž, čo je dva až trikrát menej, ako sľubujú iní výrobcovia.

„Pitva" ukázala, že procesor S1, ktorý poháňa hodinky, je veľmi ťažké odstrániť. Podľa iFixit na to treba použiť „deštruktívny postup". Na druhej strane vybratie batérie je pomerne jednoduché, vyžaduje iba „rýchly pohyb plastovým nástrojom na otvorenie", čím sa odstráni lepidlo zaisťujúce batériu.

apple_watch_ifixit.jpg

Ďalší zaujímavý poznatok, ktorý vyplýva z rozboru, je ten, že monitor tepovej frekvencie nie je len optický modul, aký bežne možno nájsť v smart hodinách a náramkoch, ale ide o pulzový oximeter, ktorý dokáže merať aj hladinu kyslíka v krvi. Mohla by to byť užitočná pomôcka pre športovcov aj astmatikov. Apple však tejto vlastnosti nevenoval publicitu, čo naznačuje, že tento prvok ešte nemusí byť pripravený na použitie.

iFixit objavil aj ďalší snímač, o ktorom Apple oficiálne nehovoril. Okrem Taptic Enginu, ktorý dodáva displeju spätnú reakciu, je tu aj snímač pravdepodobne informujúci o okolitom svetle, ktorý môže slúžiť na reguláciu jasu. Ten sa nachádza za displejom a využíva solárne bunky v ňom.

Napokon iFixit pridáva aj hodnotenie charakterizujúce, do akej miery by ste zariadenie mohli opraviť sami doma. Apple Watch tu získal 5 z 10 možných bodov.

Samozrejme, na celý rozbor dohliadalo „oko" kamery, takže si ho môžete pozrieť vo videu.


Zdroj: ifixit.com
telegraph.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá