Image
29.4.2015 0 Comments

Rozbor ukázal, že Apple Watch má malý akumulátor

apple_watch-battery.jpg Web iFixit tentoraz podrobil rozboru inteligentné hodinky Applu. Išlo o lacnejšiu verziu Sport s veľkosťou 38 mm. Čo sa týka technických špecifikácií, hodinky majú dotykový displej AMOLED Retina s rozlíšením 272 × 340 pixelov (290 ppi), 8 GB úložisko, vo výbave je akcelerometer, gyroskop, snímač tepovej frekvencie, mikrofón, reproduktor. Riadiacou jednotkou je Apple S1 SIP (System in Package). Z technológií je tu NFC, Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0.

Rozbor však odhalil, že batéria má kapacitu iba 205 mAh, čo je menej, ako ponúka konkurencia (300 mAh pri Samsung Gear Live a Moto 360, 420 mAh pri Sony SW3). Preto Apple udáva 18-hodinovú výdrž, čo je dva až trikrát menej, ako sľubujú iní výrobcovia.

„Pitva" ukázala, že procesor S1, ktorý poháňa hodinky, je veľmi ťažké odstrániť. Podľa iFixit na to treba použiť „deštruktívny postup". Na druhej strane vybratie batérie je pomerne jednoduché, vyžaduje iba „rýchly pohyb plastovým nástrojom na otvorenie", čím sa odstráni lepidlo zaisťujúce batériu.

apple_watch_ifixit.jpg

Ďalší zaujímavý poznatok, ktorý vyplýva z rozboru, je ten, že monitor tepovej frekvencie nie je len optický modul, aký bežne možno nájsť v smart hodinách a náramkoch, ale ide o pulzový oximeter, ktorý dokáže merať aj hladinu kyslíka v krvi. Mohla by to byť užitočná pomôcka pre športovcov aj astmatikov. Apple však tejto vlastnosti nevenoval publicitu, čo naznačuje, že tento prvok ešte nemusí byť pripravený na použitie.

iFixit objavil aj ďalší snímač, o ktorom Apple oficiálne nehovoril. Okrem Taptic Enginu, ktorý dodáva displeju spätnú reakciu, je tu aj snímač pravdepodobne informujúci o okolitom svetle, ktorý môže slúžiť na reguláciu jasu. Ten sa nachádza za displejom a využíva solárne bunky v ňom.

Napokon iFixit pridáva aj hodnotenie charakterizujúce, do akej miery by ste zariadenie mohli opraviť sami doma. Apple Watch tu získal 5 z 10 možných bodov.

Samozrejme, na celý rozbor dohliadalo „oko" kamery, takže si ho môžete pozrieť vo videu.


Zdroj: ifixit.com
telegraph.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá