Image
29.4.2015 0 Comments

Rozbor ukázal, že Apple Watch má malý akumulátor

apple_watch-battery.jpg Web iFixit tentoraz podrobil rozboru inteligentné hodinky Applu. Išlo o lacnejšiu verziu Sport s veľkosťou 38 mm. Čo sa týka technických špecifikácií, hodinky majú dotykový displej AMOLED Retina s rozlíšením 272 × 340 pixelov (290 ppi), 8 GB úložisko, vo výbave je akcelerometer, gyroskop, snímač tepovej frekvencie, mikrofón, reproduktor. Riadiacou jednotkou je Apple S1 SIP (System in Package). Z technológií je tu NFC, Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0.

Rozbor však odhalil, že batéria má kapacitu iba 205 mAh, čo je menej, ako ponúka konkurencia (300 mAh pri Samsung Gear Live a Moto 360, 420 mAh pri Sony SW3). Preto Apple udáva 18-hodinovú výdrž, čo je dva až trikrát menej, ako sľubujú iní výrobcovia.

„Pitva" ukázala, že procesor S1, ktorý poháňa hodinky, je veľmi ťažké odstrániť. Podľa iFixit na to treba použiť „deštruktívny postup". Na druhej strane vybratie batérie je pomerne jednoduché, vyžaduje iba „rýchly pohyb plastovým nástrojom na otvorenie", čím sa odstráni lepidlo zaisťujúce batériu.

apple_watch_ifixit.jpg

Ďalší zaujímavý poznatok, ktorý vyplýva z rozboru, je ten, že monitor tepovej frekvencie nie je len optický modul, aký bežne možno nájsť v smart hodinách a náramkoch, ale ide o pulzový oximeter, ktorý dokáže merať aj hladinu kyslíka v krvi. Mohla by to byť užitočná pomôcka pre športovcov aj astmatikov. Apple však tejto vlastnosti nevenoval publicitu, čo naznačuje, že tento prvok ešte nemusí byť pripravený na použitie.

iFixit objavil aj ďalší snímač, o ktorom Apple oficiálne nehovoril. Okrem Taptic Enginu, ktorý dodáva displeju spätnú reakciu, je tu aj snímač pravdepodobne informujúci o okolitom svetle, ktorý môže slúžiť na reguláciu jasu. Ten sa nachádza za displejom a využíva solárne bunky v ňom.

Napokon iFixit pridáva aj hodnotenie charakterizujúce, do akej miery by ste zariadenie mohli opraviť sami doma. Apple Watch tu získal 5 z 10 možných bodov.

Samozrejme, na celý rozbor dohliadalo „oko" kamery, takže si ho môžete pozrieť vo videu.


Zdroj: ifixit.com
telegraph.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá