Image
16.4.2015 0 Comments

Pozrite sa, pre aké firmy chcú pracovať slovenskí študenti IT

eset_logo.jpg Najúspešnejší slovenský podnikateľský príbeh, ktorý napísala firma ESET, stále rezonuje u mladej generácie „ajťákov". Na antivírusovom programe, ktorý sa časom zmenil na jedno z najúčinnejších bezpečnostných riešení na svete, spočiatku pracovala malá skupina počítačových nadšencov. Možno práve to imponuje študentom informatiky a elektrotechniky, ktorí si túto slovenskú spoločnosť zvolili v prieskume občianskeho združenia Nexteria za najžiadanejšieho zamestnávateľa.

Až 68 % študentov a absolventov IT smerov by privítalo, keby im zavolali z personálneho oddelenia ESETu a ponúkli prácu vo firme. Takmer polovica z viac ako 450 oslovených by „chňapla" aj po pozícii v čínskej technologickej spoločnosti Lenovo a trojicu top chlebodarcov uzatvára Tatra banka, ktorú by si vybralo 37 % respondentov.

eset_praca.jpg

„Študentom v našich rebríčkoch pravidelne imponujú perspektívne firmy prinášajúce inovácie. Víťazný ESET vnímajú ako globálnu špičku, ktorá vyrástla na Slovensku, čo študentov veľmi oslovuje. Lenovo je nováčikom a jeho úspech stojí takisto na technologických inováciách, ako aj na silnej globálnej značke. Tatra banka dlhodobo ponúka kvalitné služby postavené na popredných technológiách," hovorí Radoslav Tausinger, gestor projektu Night of Chances v organizácii Nexteria.

eset_pocitace.jpg

Aj na ďalších miestach sa striedajú inovatívne slovenské spoločnosti so špičkovými medzinárodnými firmami. V súboji o tretiu priečku len tesne zaostal slovenský vývojár navigácií GPS Sygic (36 %). „Sme veľmi radi, že Sygic sa umiestnil v hlasovaní ako jedna z najzaujímavejších IT firiem na Slovensku. Veríme tomu, že máme čo ponúknuť mladým ľuďom. Sami máme väčšinou do 30 rokov a sme slobodná a otvorená firma, kde si navzájom tykáme. Zložení sme v malých tímoch, ktoré pracujú na vlastných cieľoch a zadaniach," hovorí CEO Sygic Michal Štencl. Hneď za Sygicom sa umiestnila nemecká automobilka Volkswagen (35 %), jeden z najväčších zamestnávateľov na Slovensku.

S neveľkým odstupom nasledovali slovenská webhostingová spoločnosť WebSupport (30 %) a juhokórejská firma Samsung (29 %). Rebríček 10 naj zamestnávateľov dopĺňajú spoločnosť Cisco zaoberajúca sa sieťovými prvkami, úspešné slovenské internetové kníhkupectvo Martinus.sk a americká telekomunikačná spoločnosť AT&T (všetci po 28 %).

Rebricek.jpg

Išli by za nimi aj do sveta

V minulosti prejavovaný záujem IT študentov o prácu v zahraničných firmách motivoval Nexteriu osobitne zaradiť do prieskumu tie, ktoré IT-čkarov na Slovensku (zatiaľ) nezamestnávajú. V rámci tejto kategórie spoločností túži väčšina z oslovených študentov (61 %) pracovať pre americký gigant Google. Ten sa na prvých priečkach rebríčkov Nexterie uhniezďuje dlhodobo so železnou pravidelnosťou. S väčším odstupom nasledujú jeho krajan Apple, technologická firma známa logom s nahryznutým jablkom (42 %), a internetový predajca Amazon (39 %). Vývoj počítačových hier a videohier vo firme Electronic Arts láka 29 % IT mládeže, o niečo menej (27 %) by sa chcelo dostať pod ochranné krídla počítačovej spoločnosti Dell.

S predstaviteľmi spoločností, ktoré si študenti zvolili v prieskume, sa budú môcť stretnúť a porozprávať už 28. apríla 2015 na 3. ročníku kariérneho podujatia Night of Chances (NOC) Technology 2015, ktoré sa uskutoční na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Možno šéfov firiem zaujmú natoľko, že sa budú domov vracať ľahší o CV a s dohodou o stáži vo vrecku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá