Image
28.5.2014 0 Comments

Piaty ročník TEDxBratislava už čoskoro

tedx.jpg Už piaty ročník konferencie TEDxBratislava sa uskutoční v sobotu 5. júla 2014 v novej budove Slovenského národného divadla. Tohtoročné motto TEDxBratislava je „Festival" a oslavovať budeme ako vždy myšlienky hodné šírenia.

Konferencia dáva priestor zaujímavým osobnostiam zo Slovenska i zahraničia, ktoré sú výnimočné svojimi skutkami či zmýšľaním. Organizátori už zverejnili 11 rečníkov, ďalšie mená ešte pribudnú. Zaregistrovať sa a kúpiť si vstupenku ešte stále môžete na www.tedxbratislava.sk.

Festival inšpiratívnych myšlienok

Nadšencov dizajnu a technológií určite zaujme prednáška slovenského dizajnéra a konštruktéra Štefana Kleina, ktorému sa podarilo uskutočniť svoj dávny sen - skonštruovať lietajúce auto (tzv. aeromobil). Na konferencii sa predstaví aj americká fotografka Nancy Ann Coyne, ktorá sa venuje angažovanému umeniu vo verejnom priestore, či medzinárodne ocenený slovenský tanečník a choreograf Jaroslav Viňarský.

Pozitívnu energiu budú môcť návštevníci načerpať od Islanďanky Vilborg Gissurardóttir, ktorá sa z nešťastnej pubertiačky vypracovala na skúsenú cestovateľku a ako prvá Islanďanka prešla sama na lyžiach až na južný pól. Na TEDxBratislava sa bude hovoriť aj o vzdelávaní detí pomocou moderných technológií, o efektívnom spôsobe pomoci bezdomovcom prostredníctvom konceptu housing first, o hospodárení s bioodpadom či o vplyve testosterónu na mozog. Zoznam rečníkov priebežne aktualizujeme na stránke TEDxBratislava v sekcii Rečníci.

Organizátori veria, že tak ako na iné festivaly aj na TEDxBratislava ľudia prídu nielen kvôli jednotlivým rečníkom, ale aj pre celkovú inšpiratívnu atmosféru. „Latinské slovo festivus znamená šťastný. Ako organizátori budeme šťastní, keď sa nám podarí pre ľudí pripraviť nezabudnuteľné podujatie, ktoré ich inšpiruje a na ktorom získajú nové užitočné kontakty." (Veronika Pizano, spoluorganizátorka konferencie)

Prestávky sú nielen na kávu

Okrem prednášok sa účastníci TEDxBratislava môžu tešiť aj na hravé, tvorivé a edukačné prestávkové aktivity. Vlastnoručne si budú môcť vytvoriť kaleidoskop, zapojiť sa do súťaže japonských veršov haiku či naučiť sa základy posunkovej reči. „Cez prestávky chceme účastníkom umožniť, aby sa na chvíľu mohli opäť stať deťmi; aby mohli súťažiť, skúmať či skúšať nové veci a tvoriť." (Lucia Masnicová, spoluorganizátorka)

TEDxBratislava hospodári transparentne

Aj tento rok organizačný tím zverejnil rozpočet z predošlého ročníka, nájsť ho môžete na stránke TEDxBratislava. „Veľmi si ceníme kontinuálnu podporu našich partnerov, ako aj individuálne finančné dary, a preto sa snažíme narábať s týmito zdrojmi transparentne a umožniť ľuďom nahliadnuť do nášho rozpočtu." (Vladimír Kaštier, spoluorganizátor konferencie)

TEDxBratislava nielen v Slovenskom národnom divadle

Konferenciu možno sledovať naživo na webe www.tedxbratislava.sk, či už doma, alebo na takzvanej viewing party, ktorá sa bude konať napríklad v bratislavskej Cvernovke. „Pre mňa je organizovanie viewing party hlavne o stretávaní zaujímavých ľudí a o nádeji, že možno aj vďaka nášmu úsiliu budú ľudia po TEDxBratislava odhodlaní robiť dobro." (Zuzana Kvetková, dobrovoľníčka).

Viac informácií o organizovaní sledovania priameho prenosu nájdete na webovej stránke www.tedxbratislava.sk v časti Viewing parties.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá