Image
28.5.2014 0 Comments

Piaty ročník TEDxBratislava už čoskoro

tedx.jpg Už piaty ročník konferencie TEDxBratislava sa uskutoční v sobotu 5. júla 2014 v novej budove Slovenského národného divadla. Tohtoročné motto TEDxBratislava je „Festival" a oslavovať budeme ako vždy myšlienky hodné šírenia.

Konferencia dáva priestor zaujímavým osobnostiam zo Slovenska i zahraničia, ktoré sú výnimočné svojimi skutkami či zmýšľaním. Organizátori už zverejnili 11 rečníkov, ďalšie mená ešte pribudnú. Zaregistrovať sa a kúpiť si vstupenku ešte stále môžete na www.tedxbratislava.sk.

Festival inšpiratívnych myšlienok

Nadšencov dizajnu a technológií určite zaujme prednáška slovenského dizajnéra a konštruktéra Štefana Kleina, ktorému sa podarilo uskutočniť svoj dávny sen - skonštruovať lietajúce auto (tzv. aeromobil). Na konferencii sa predstaví aj americká fotografka Nancy Ann Coyne, ktorá sa venuje angažovanému umeniu vo verejnom priestore, či medzinárodne ocenený slovenský tanečník a choreograf Jaroslav Viňarský.

Pozitívnu energiu budú môcť návštevníci načerpať od Islanďanky Vilborg Gissurardóttir, ktorá sa z nešťastnej pubertiačky vypracovala na skúsenú cestovateľku a ako prvá Islanďanka prešla sama na lyžiach až na južný pól. Na TEDxBratislava sa bude hovoriť aj o vzdelávaní detí pomocou moderných technológií, o efektívnom spôsobe pomoci bezdomovcom prostredníctvom konceptu housing first, o hospodárení s bioodpadom či o vplyve testosterónu na mozog. Zoznam rečníkov priebežne aktualizujeme na stránke TEDxBratislava v sekcii Rečníci.

Organizátori veria, že tak ako na iné festivaly aj na TEDxBratislava ľudia prídu nielen kvôli jednotlivým rečníkom, ale aj pre celkovú inšpiratívnu atmosféru. „Latinské slovo festivus znamená šťastný. Ako organizátori budeme šťastní, keď sa nám podarí pre ľudí pripraviť nezabudnuteľné podujatie, ktoré ich inšpiruje a na ktorom získajú nové užitočné kontakty." (Veronika Pizano, spoluorganizátorka konferencie)

Prestávky sú nielen na kávu

Okrem prednášok sa účastníci TEDxBratislava môžu tešiť aj na hravé, tvorivé a edukačné prestávkové aktivity. Vlastnoručne si budú môcť vytvoriť kaleidoskop, zapojiť sa do súťaže japonských veršov haiku či naučiť sa základy posunkovej reči. „Cez prestávky chceme účastníkom umožniť, aby sa na chvíľu mohli opäť stať deťmi; aby mohli súťažiť, skúmať či skúšať nové veci a tvoriť." (Lucia Masnicová, spoluorganizátorka)

TEDxBratislava hospodári transparentne

Aj tento rok organizačný tím zverejnil rozpočet z predošlého ročníka, nájsť ho môžete na stránke TEDxBratislava. „Veľmi si ceníme kontinuálnu podporu našich partnerov, ako aj individuálne finančné dary, a preto sa snažíme narábať s týmito zdrojmi transparentne a umožniť ľuďom nahliadnuť do nášho rozpočtu." (Vladimír Kaštier, spoluorganizátor konferencie)

TEDxBratislava nielen v Slovenskom národnom divadle

Konferenciu možno sledovať naživo na webe www.tedxbratislava.sk, či už doma, alebo na takzvanej viewing party, ktorá sa bude konať napríklad v bratislavskej Cvernovke. „Pre mňa je organizovanie viewing party hlavne o stretávaní zaujímavých ľudí a o nádeji, že možno aj vďaka nášmu úsiliu budú ľudia po TEDxBratislava odhodlaní robiť dobro." (Zuzana Kvetková, dobrovoľníčka).

Viac informácií o organizovaní sledovania priameho prenosu nájdete na webovej stránke www.tedxbratislava.sk v časti Viewing parties.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá