Image
28.5.2014 0 Comments

Reportáž: G3 - nový kráľ v LG

LGG3-15.jpg Spoločnosť LG Electronics predstavila v Londýne smartfón G3, nástupcu modelu LG G2. Boli sme pri tom a prinášame naše zážitky. Displej telefónu má uhlopriečku 5,5 palca, rozlíšenie Quad HD (dvakrát vyššie ako full HD) a hustotou pixelov až 538 ppi. V zadnej časti telefónu je 13 Mpx fotoaparát so stabilizáciou obrazu, laserovým zaostrovaním a duálnym bleskom.

Výsledkom je rýchle zaostrovanie a presné zábery. Zadný kryt G3 pôsobí kovovým dojmom, ale je to plast. Preto je aj ľahký, odtlačky prstov na ňom nevidieť. Vďaka veľmi tenkému rámu telefónu došlo aj k zväčšeniu pomeru strán displeja. Ten teraz zaberá až 76,4 % plochy prednej strany telefónu. Batéria je vymeniteľná a má kapacitu 3000 mAh. Reálna výdrž telefónu na batériu predstavuje dva dni, režim extrémneho šetrenia energi, ako je to v prípade modelov od Samsungu alebo Huawei, spoločnosť LG do tohto modelu nezakomponovala.

LGG3-1.jpg

Na uvedenie modelu G3 si spoločnosť LG vybrala viacero veľkomiest po celom svete - pre Európu to bolo v Londýne

Výrobca sa zameral na to, aby sa telefón aj pri takejto veľkosti displeja dal pohodlne ovládať jednou rukou. Tlačidlá napr. na nastavenie hlasitosti alebo zmenu mierky sú už pre LG typicky v zadnej časti smartfónu. Najľahšie sa však telefón zapína poklepaním prsta na displej, nová funkcia zabezpečuje aj jeho zamknutie a otvorenie špecifickým sledom dotykov prsta po displeji (Knock Code).

LGG3-3.jpg

Hlavné zlepšenia modelu G3 - displej, fotoaparát a softvérové funkcie

Operačný systém je Android 4.4.2, zmenilo sa aj používateľské rozhranie, telefón sa veľmi ľahko ovláda. Novinkou je napr. klávesnica Smart Keyboard. Je to adaptívna technológia, ktorá znižuje chybovosť pri vyťukávaní znakov prstom na klávesnici. Rozloženie jednotlivých klávesov si používateľ môže upraviť podľa potreby. Rýchla je aj neskoršia korekcia textu so zlepšeným pohybom kurzora po už napísanom texte. Ďalej je tu inteligentná asistentka Smart Notice. Tá napr. pripomína odpoveď na zmeškaný hovor, navrhuje odinštalovanie nepoužívaných aplikácií alebo vyčistenie pamäte telefónu.

Na odomykanie telefónu sa dá využiť už spomenutá funkcia Knock Code. Pomocou nej priamo dotykom prstov v stanovenom poradí na displeji telefón priamo odomknete bez nutnosti stláčania akéhokoľvek tlačidla. Pokiaľ sa telefón stratí alebo vám ho ukradnú, príde vhod funkcia Content Lock. Pomocou nej si zamknete a prípadne aj urobíte neviditeľnými súkromné dokumenty. Tie môžu byť uložené v internej pamäti alebo na karte microSD. Vzdialené zablokovanie telefónu cez Kill Switch tiež ochráni dáta pred zneužitím v prípade krádeže alebo straty. Kill Switch ponúka aj možnosť kompletného zmazania obsahu telefónu a antivírusovú kontrolu.

LGG3-4.jpg

Vynikajúco vyzerá LG G3 v aktívnom puzdre, zobrazenie analógovej podoby hodín je štýlové

LGG3-5.jpg

Na prvý pohľad si všimnete hlavne kvalitu displeja a veľmi tenký rám okolo neho

Fotenie je rýchle a jednoduché. Stačí dotykom prsta zaostriť a spúšť sa automaticky spustí sama. K dispozícii sú selfie fotografie, predný fotoaparát má rozlíšenie 2,1 Mpx. Časovač fotenia funguje na princípe gesta - stačí zaťať päsť, ktorú smartfón G3 automaticky rozpozná a automaticky spustí 3-sekundové odpočítavanie. Prirodzene, môžete nakrúcať aj videá, mikrofón s identifikáciou audioúrovne zaistí čistý zvuk. Zabudovaný reproduktor má výkon 1 watt a videá sú ozvučené veľmi dobre.

LGG3-6.jpg

Z druhej stany pôsobí LG G3 kovovým dojmom, ale je to plast; ovládacie tlačidlá sú typicky na zadnej strane

LGG3-7.jpg

Detail zobrazenia údajov na displeji

Telefón prichádza s viacerými doplnkami. Puzdro QuickCircle bude dostupné v piatich farbách, umožňuje ľahký prístup k najpoužívanejším funkciám. Ďalej je to ľahká bezdrôtová nabíjačka, kompatibilná s technológiou Qi. Takisto sme videli slúchadlá s automatickým navíjaním kábla a rôzne ďalšie puzdrá.

LG G3 bude na slovenskom trhu dostupný od 1. júla v dizajne matného kovu v troch farbách: Silk White (biela) a Shine Gold (zlatá), o niečo neskôr príde Metallic Black (čierna). Pamäťové verzie sú dve - pri internej pamäti 32 GB je kapacita RAM 3 GB, pri 16 GB internej pamäti je kapacita RAM 2 GB. Biely model bude u nás v oboch pamäťových vyhotoveniach. Zlatá verzia bude len v 32 GB vyhotovení. LG G3 bude na slovenskom trhu dostupný za odporúčanú cenu 593 EUR (16 GB) a 630 EUR (32 GB). Telefón budú ponúkať aj operátori Orange a T-Mobile, neskôr sa objaví aj v sieti O2.

LGG3-8.jpg

Napriek veľkému displeju sa telefón pohodlne drží jednou rukou

LGG3-9.jpg

Aj predná strana telefónu pôsobí v spodnej časti kovovým dojmom

LGG3-10.jpg

Detail aktívneho puzdra LG G3

LG G3 v číslach

Procesor: Qualcomm Snapdragon 801 (štvorjadrový, frekvencia 2,5 GHz)

Displej: 5,5-palcový Quad HD IPS (2560 × 1440 bodov, 538ppi)

Pamäť: 16/32 GB eMMC ROM / 2/3 GB DDR3 RAM / slot microSD (max. 128 GB)

Fotoaparát: zadný 13,0 Mpx s funkciami OIS+ a Laser Auto Focus / predný 2,1 Mpx

Batéria: 3000 mAh (vyberateľná)

Operačný systém: Android 4.4.2 KitKat

Rozmery: 146,3 × 74,6 × 8,9 mm

Hmotnosť: 149 gramov

Sieť: 4G / LTE / HSPA + 21 Mb/s (3G)

Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth Smart Ready (Apt-X), NFC, SlimPort, A-GPS/Glonass, USB 2.0

Farby pre slovenský trh: Metallic Black, Silk White, Shine Gold

Ďalšie funkcie: Smart Keyboard, Smart Notice, Knock Code, Guest Mode

LGG3-11.jpg

Toto sú fotografie nafotené pomocou LG G3

LGG3-12.jpg

Porovnanie bieleho a zlatého farebného vyhotovenia

LGG3-13.jpg

Operačný systém je Android 4.4.2

LGG3-14.jpg

Slovenčina je, prirodzene, medzi podporovanými jazykmi

Ondrej Macko

Londýn


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá