Image
28.5.2014 0 Comments

Street View autá od Google opäť prichádzajú na Slovensko

Street View auto_foto_Google.jpg V nasledujúcich dňoch opäť začnú po slovenských cestách jazdiť špeciálne autá Street View, ktoré budú aktualizovať snímky Street View na Mapách Google (mapy.google.sk), ako aj fotografovať ďalšie významné lokality, ktoré ešte doteraz neboli nasnímané. Autá Street View navštívia niekoľko desiatok slovenských miest a obcí od Bratislavy až po Humenné. Verejnosť nájde všetky dôležité informácie na stránke o Street View.

Pre používateľov Máp Google, ako aj pre majiteľov firiem a ostatných, ktorí službu využívajú, je dôležité, aby boli snímky v službe Street View aktuálne. Okrem verejne dostupných ciest by Google rád zachytil aj miesta záujmu na základe žiadostí miestnych inštitúcií s využitím batoha Street View, tzv. Trekkera.

„Slovenskí používatelia môžu dnes vďaka Street View virtuálne navštíviť množstvo destinácií vrátane kultúrne a historicky významných lokalít či turisticky zaujímavých miest a prírodných krás, ako sú napríklad aj unikátne slovenské jaskyne," hovorí Jarda Bengl, produktový manažér Googlu, a dodáva: „Keďže infraštruktúra sa neustále vyvíja, veríme, že vďaka aktualizácii snímok Street View umožníme používateľom a návštevníkom Slovenska ešte lepšiu orientáciu a poskytneme im inšpiráciu pri výletoch a dovolenkách."

Street View je populárna služba na Mapách Google, ktorá je v súčasnosti k dispozícii vo viac ako 55 krajinách sveta vrátane Slovenska, kde bola spustená na jeseň roku 2012. Používateľom umožňuje objavovať svet vďaka panoramatickým záberom ulíc rôznych miest a krajín po celom svete. Street View je dostupné aj v rámci služby Google Earth a je takisto súčasťou mobilnej aplikácie Mapy Google.

Google ešte začiatkom tohto roka v rámci projektu Slovenské Street View tipy obohatil službu Street View aj o špeciálne zbierky panoramatických snímok zo Slovenska. Tie zahŕňajú rôzne kultúrne, historické a prírodné krásy vrátane piatich slovenských jaskýň. Projekt minulý rok vyvolal obrovský záujem slovenských používateľov, ktorí Googlu zaslali viac ako 4000 tipov na zaujímavé slovenské lokality na snímanie Street View.

Ochrana súkromia

Zozbierané snímky sú pred akýmkoľvek zverejnením spracované pomocou špeciálnej technológie. Tá rozmazáva tváre ľudí a poznávacie značky áut tak, aby ich nebolo možné identifikovať. Aj po sprístupnení panoramatických snímok v rámci Street View možno veľmi jednoducho dodatočne odstrániť obrázky vďaka funkcii Nahlásiť problém priamo na snímke. Na žiadosť používateľa bude možné úplne vymazať nielen jednotlivca, ale aj jeho dieťa či jeho dom.

V prípade záujmu o viac informácií je pre službu Street View vytvorená stránka pre médiá, ako aj pre verejnosť. Špeciálne zbierky Street View obohatené o Slovenský výber sú dostupné v rámci Záberov na Mapách Google.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá