Image
28.5.2014 0 Comments

Street View autá od Google opäť prichádzajú na Slovensko

Street View auto_foto_Google.jpg V nasledujúcich dňoch opäť začnú po slovenských cestách jazdiť špeciálne autá Street View, ktoré budú aktualizovať snímky Street View na Mapách Google (mapy.google.sk), ako aj fotografovať ďalšie významné lokality, ktoré ešte doteraz neboli nasnímané. Autá Street View navštívia niekoľko desiatok slovenských miest a obcí od Bratislavy až po Humenné. Verejnosť nájde všetky dôležité informácie na stránke o Street View.

Pre používateľov Máp Google, ako aj pre majiteľov firiem a ostatných, ktorí službu využívajú, je dôležité, aby boli snímky v službe Street View aktuálne. Okrem verejne dostupných ciest by Google rád zachytil aj miesta záujmu na základe žiadostí miestnych inštitúcií s využitím batoha Street View, tzv. Trekkera.

„Slovenskí používatelia môžu dnes vďaka Street View virtuálne navštíviť množstvo destinácií vrátane kultúrne a historicky významných lokalít či turisticky zaujímavých miest a prírodných krás, ako sú napríklad aj unikátne slovenské jaskyne," hovorí Jarda Bengl, produktový manažér Googlu, a dodáva: „Keďže infraštruktúra sa neustále vyvíja, veríme, že vďaka aktualizácii snímok Street View umožníme používateľom a návštevníkom Slovenska ešte lepšiu orientáciu a poskytneme im inšpiráciu pri výletoch a dovolenkách."

Street View je populárna služba na Mapách Google, ktorá je v súčasnosti k dispozícii vo viac ako 55 krajinách sveta vrátane Slovenska, kde bola spustená na jeseň roku 2012. Používateľom umožňuje objavovať svet vďaka panoramatickým záberom ulíc rôznych miest a krajín po celom svete. Street View je dostupné aj v rámci služby Google Earth a je takisto súčasťou mobilnej aplikácie Mapy Google.

Google ešte začiatkom tohto roka v rámci projektu Slovenské Street View tipy obohatil službu Street View aj o špeciálne zbierky panoramatických snímok zo Slovenska. Tie zahŕňajú rôzne kultúrne, historické a prírodné krásy vrátane piatich slovenských jaskýň. Projekt minulý rok vyvolal obrovský záujem slovenských používateľov, ktorí Googlu zaslali viac ako 4000 tipov na zaujímavé slovenské lokality na snímanie Street View.

Ochrana súkromia

Zozbierané snímky sú pred akýmkoľvek zverejnením spracované pomocou špeciálnej technológie. Tá rozmazáva tváre ľudí a poznávacie značky áut tak, aby ich nebolo možné identifikovať. Aj po sprístupnení panoramatických snímok v rámci Street View možno veľmi jednoducho dodatočne odstrániť obrázky vďaka funkcii Nahlásiť problém priamo na snímke. Na žiadosť používateľa bude možné úplne vymazať nielen jednotlivca, ale aj jeho dieťa či jeho dom.

V prípade záujmu o viac informácií je pre službu Street View vytvorená stránka pre médiá, ako aj pre verejnosť. Špeciálne zbierky Street View obohatené o Slovenský výber sú dostupné v rámci Záberov na Mapách Google.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá