15.11.2012 0 Comments

PayPal má v strednej a východnej Európe nové vedenie

PayPal pre strednú a východnú Európu vytvoril novú štruktúru najvyššieho manažmentu. Tím pod vedením Damiena Perillata, riaditeľa pre strednú a východnú Európu, má za úlohu podporiť rast obratu z cezhraničných obchodov, sputiť nové aktivity založené na mobilných riešeniach a zamerať sa na lokálne potreby vo vybraných krajinách. S Mattom Komorowskim a Gannou Yevtushenko, zodpovednými za predaj a rozvoj, bude spoločnosť stavať na inováciách a blízkom vzťahu so spotrebiteľmi, obchodníkmi, bankovými partnermi a poskytovateľmi mobilných služieb.

„Stredná a východná Európa zaznamenala v posledných rokoch obrovský nárast e-commerce. Veríme, že ponuka PayPalu môže byť pridanou hodnotou tak pre obchodníkov, ako aj pre spotrebiteľov. Jednou z priorít v regióne bude cezhraničný obchod, ktorý už teraz predstavuje 25 percent celkového objemu platieb, tzv. TPV. V strednej a východnej Európe je tento podiel ešte vyšší," hovoríDamien Perillat. „PayPal chce obchodníkom umožniť predaj prostredníctvom viacerých kanálov. V dobách, kedy sa stierajú hranice medzi offline a online je kľúčová mobilná platforma," dodal.

Profily nového manažmentu:
Damien Perillat
je výkonným riaditeľom PayPal pre strednú a východnú Európu. Kariéru v PayPal začal v roku 2008, bol zodpovedný za ponuku finančných produktov PayPal v južnej Európe a rozvoj PayPalu v Rusku. Predtým, než sa stal súčasťou tímu PayPal, pracoval Damien pre GE Money v Európe a Ázii a ako konzultant pre Eurogroup vo Francúzsku. Damien má MBA titul z IESE Business School v Španielsku a MSc z oblasti manažmentu z ESC Toulouse vo Francúzsku.

Ganna Yevtushenko je vedúcou pre obchodný rozvoj PayPal v strednej a východnej Európe. Je zodpovedná za finančné inovácie, strategické partnerstvá a a expanziu PayPal služieb viac než 20-tich krajinách. Ganna vstúpila do PayPalu v roku 2009 a pracovala v jeho strategickom tíme so zodpovednosťou za korporátny rozvoj, konkurenčné výhody a geografickú expanziu PayPalu v Európe. Predtým pracovala ako senior analytik v M&A divízii investičného bankovníctva pre Piper Jaffray. Ganna je držiteľkou titulu BSc v oblasti financií a bankovníctva z University St. Thomas Opus College of Business v USA.

Matt Komorowski je vedúcim predaja PayPal pre strednú a východnú Európu. Je zodpovedný za rozvoj obchodných partnerstiev, geografickú expanziu a adopciu nových produktov vo viac než 20-tich krajinách. Pred nástupom do PayPalu pracoval ako vedúci predaja pre Groupon Poľsko, ako konzultant pre Boston Consulting Group a ako manažér v rámci globálneho predaja Avon Cosmetics. Matt je držiteľom titulu Bachelor of Commerce z Rotman School of Commerce pri univerzite v Toronte.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá