15.11.2012 0 Comments

Čas.sk podstúpil kompletnú zmenu dizajnu

Zábavno-spravodajský portál Čas.sk z portfólia Ringier Axel Springer Slovakia, a. s. a Azet.sk absolvoval kompletný redizajn. Od 13. novembra majú čitatelia k dispozícii svoje obľúbené spravodajstvo v novej grafickej podobe, ktorá so sebou prináša radu vylepšení a vyšší užívateľský komfort.

Najvýraznejšie sa zmeny prejavili na titulnej strane. Pod prevzdušnenou hlavičkou a hlavným menu dominuje nový box s najdôležitejšími správami, tzv. karusel. Pod karuselom nájde čitateľ prehľadne usporiadaný výber ďalších aktuálnych a dôležitých informácií. V novej hlavičke dostal stabilné miesto odkaz na formulár pre čitateľské tipy. Čitatelia Nového Času sú na slovenskom trhu stále bezkonkurenčne najaktívnejší v poskytovaní tipov redakcii.

Koncepcia boxov jednotlivých rubrík na titulke takisto vychádzala z požiadavky väčšej prehľadnosti a atraktívnosti prezentovaného obsahu. Pribudlo v nich viac obrázkov a zväčšil sa počet odkazov na články. Okrem textových informácií získa užívateľ prístup k najnovším galériám cez boxy s fotografiami umiestnené nielen na titulnej strane, ale aj na ďalších miestach na portáli. Užívateľ sa tak na titulnej strane dostane pohodlnejšie k väčšiemu množstvu zaujímavého obsahu.

Pätička získala na titulke výrazne väčší priestor. Okrem štandardnej mapy webu z nej má čitateľ pohodlný prístup k odkazom na komerčné aktivity ako je predplatné titulov vydávaných Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. a mobilné aplikácie jednotlivých titulov. Redizajn zároveň umožnil vytvorenie viacerých nových inzertných pozícií.

Vo výpisoch rubrík je rovnako ako na titulnej strane kladený dôraz na prehľadnosť a ľahšiu orientáciu. V avízach na články sa zväčšili fotografie a pribudol ich počet. Článok dostal nové fonty a vzdušnejší dizajn, ktorý podčiarkuje dominantná hlavná fotografia. Box pre galérie sa zmenil z horizontálneho na vertikálny a stal sa posuvným, čím umožňuje pohodlnejší prístup k ďalším fotografiám počas čítania článku. Zjednodušili sa ovládacie prvky k článku a viac sa zdôraznilo prepojenie na sociálne siete. Pridaním nových avízo boxov sa čitateľovi uľahčil prístup k ďalším aktuálnym a atraktívnym článkom bez potrebu návratu na titulnú stranu alebo do výpisu rubriky.

Diskusie sa zmenili od základov a získali jednotný dizajn s diskusiami z portálov z rodiny Azet.sk. Samozrejmosťou je prihlasovanie cez Azet konto so všetkými výhodami a možnosťou nepretržitej kontroly aktivity na Pokeci.

Redizajn portálu Čas.sk navyše prináša aj viac sexi fotiek a nový interaktívny prvok - Sexi duely, v ktorých je možné za jednotlivé fotografie hlasovať. Spolu s ostatnými novinkami a zmenami majú čitateľom priniesť viac zábavy a pohodlia pri čítaní najaktuálnejších správ, zaujímavostí a pikošiek zo šoubiznisu.

„Tento krok je pre nás veľmi dôležitý, nakoľko za posledný rok má portál Čas.sk rastúcu návštevnosť a našim cieľom je neustále vylepšovať jeho funkcionalitu a dizajn tak, aby vyhovoval používateľom," hovorí Peter Mertus - generálny riaditeľ spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia a.s.

To, či sa to podarilo, majú čitatelia teraz jedinečnú možnosť sami posúdiť. Stačí, ak do 19.11.2012 vyplnia jednoduchý formulár na:

http://www.cas.sk/clanok/236124/napiste-nam-ako-sa-vam-paci-novy-cas-sk-a-vyhrajte.html

Môžu tak ovplyvniť ďalšie funkčné a dizajnové riešenia stránky Čas.sk a navyše môžu vyhrať víkendový pobyt pre 2 osoby v AquaCity Poprad v hodnote 330 Eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá