15.11.2012 0 Comments

Čas.sk podstúpil kompletnú zmenu dizajnu

Zábavno-spravodajský portál Čas.sk z portfólia Ringier Axel Springer Slovakia, a. s. a Azet.sk absolvoval kompletný redizajn. Od 13. novembra majú čitatelia k dispozícii svoje obľúbené spravodajstvo v novej grafickej podobe, ktorá so sebou prináša radu vylepšení a vyšší užívateľský komfort.

Najvýraznejšie sa zmeny prejavili na titulnej strane. Pod prevzdušnenou hlavičkou a hlavným menu dominuje nový box s najdôležitejšími správami, tzv. karusel. Pod karuselom nájde čitateľ prehľadne usporiadaný výber ďalších aktuálnych a dôležitých informácií. V novej hlavičke dostal stabilné miesto odkaz na formulár pre čitateľské tipy. Čitatelia Nového Času sú na slovenskom trhu stále bezkonkurenčne najaktívnejší v poskytovaní tipov redakcii.

Koncepcia boxov jednotlivých rubrík na titulke takisto vychádzala z požiadavky väčšej prehľadnosti a atraktívnosti prezentovaného obsahu. Pribudlo v nich viac obrázkov a zväčšil sa počet odkazov na články. Okrem textových informácií získa užívateľ prístup k najnovším galériám cez boxy s fotografiami umiestnené nielen na titulnej strane, ale aj na ďalších miestach na portáli. Užívateľ sa tak na titulnej strane dostane pohodlnejšie k väčšiemu množstvu zaujímavého obsahu.

Pätička získala na titulke výrazne väčší priestor. Okrem štandardnej mapy webu z nej má čitateľ pohodlný prístup k odkazom na komerčné aktivity ako je predplatné titulov vydávaných Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. a mobilné aplikácie jednotlivých titulov. Redizajn zároveň umožnil vytvorenie viacerých nových inzertných pozícií.

Vo výpisoch rubrík je rovnako ako na titulnej strane kladený dôraz na prehľadnosť a ľahšiu orientáciu. V avízach na články sa zväčšili fotografie a pribudol ich počet. Článok dostal nové fonty a vzdušnejší dizajn, ktorý podčiarkuje dominantná hlavná fotografia. Box pre galérie sa zmenil z horizontálneho na vertikálny a stal sa posuvným, čím umožňuje pohodlnejší prístup k ďalším fotografiám počas čítania článku. Zjednodušili sa ovládacie prvky k článku a viac sa zdôraznilo prepojenie na sociálne siete. Pridaním nových avízo boxov sa čitateľovi uľahčil prístup k ďalším aktuálnym a atraktívnym článkom bez potrebu návratu na titulnú stranu alebo do výpisu rubriky.

Diskusie sa zmenili od základov a získali jednotný dizajn s diskusiami z portálov z rodiny Azet.sk. Samozrejmosťou je prihlasovanie cez Azet konto so všetkými výhodami a možnosťou nepretržitej kontroly aktivity na Pokeci.

Redizajn portálu Čas.sk navyše prináša aj viac sexi fotiek a nový interaktívny prvok - Sexi duely, v ktorých je možné za jednotlivé fotografie hlasovať. Spolu s ostatnými novinkami a zmenami majú čitateľom priniesť viac zábavy a pohodlia pri čítaní najaktuálnejších správ, zaujímavostí a pikošiek zo šoubiznisu.

„Tento krok je pre nás veľmi dôležitý, nakoľko za posledný rok má portál Čas.sk rastúcu návštevnosť a našim cieľom je neustále vylepšovať jeho funkcionalitu a dizajn tak, aby vyhovoval používateľom," hovorí Peter Mertus - generálny riaditeľ spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia a.s.

To, či sa to podarilo, majú čitatelia teraz jedinečnú možnosť sami posúdiť. Stačí, ak do 19.11.2012 vyplnia jednoduchý formulár na:

http://www.cas.sk/clanok/236124/napiste-nam-ako-sa-vam-paci-novy-cas-sk-a-vyhrajte.html

Môžu tak ovplyvniť ďalšie funkčné a dizajnové riešenia stránky Čas.sk a navyše môžu vyhrať víkendový pobyt pre 2 osoby v AquaCity Poprad v hodnote 330 Eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá