Image
7.5.2015 0 Comments

Nový kryt predĺži výdrž smartfónov vďaka energii zachytenej zo vzduchu

nikola_labs.jpg Startup Nikola Labs predstavil inovatívnu technológiu, ktorá dokáže využiť energiu zo smartfónov na bezdrôtové dobíjanie inteligentných zariadení. Špeciálny kryt by tak mohol vyriešiť problémy s ich slabšou výdržou.

Američan Dr. Rob Lee, spoluzakladateľ startupu Nikola Labs, prišiel s revolučným spôsobom, ako nabiť mobilné telefóny. Princípom sa stalo odchytávanie a opätovné využívanie energie, ktorú smartfóny vynakladajú na hlasové a dátové pripojenie prostredníctvom vysokofrekvenčných rádiových vĺn. Totiž až 97 % tejto energie sa zbytočne vytráca do okolia.

Navrhnutý obal by mal byť schopný zachytiť 90 % uniknutej energie a pomocou technológie by sa mali previesť vysokofrekvenčné signály (Wi-Fi, Bluetooth, LTE) na elektrický jednosmerný prúd. Výsledkom by bola energia, ktorú možno využiť ako zdroj bezdrôtového napájania nielen pre mobilné telefóny.

nikola2.jpg

V súčasnosti existuje len funkčný prototyp dobíjacieho obalu pre zariadenia iPhone, ktorý tvorcovia prezentovali počas Rice Business Plan Competition. Startup bude možné podporiť aj na stránke Kickstarter.com, a to zakúpením zariadenia za 99 USD.

Takýto vynález by sa mohol v budúcnosti používať na dobíjanie nielen telefónov, ale aj inteligentných hodiniek, nositeľných fitnes trackerov, ba dokonca aj zdravotníckych prístrojov.

Zdroj: engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá