Image
7.5.2015 0 Comments

Nový kryt predĺži výdrž smartfónov vďaka energii zachytenej zo vzduchu

nikola_labs.jpg Startup Nikola Labs predstavil inovatívnu technológiu, ktorá dokáže využiť energiu zo smartfónov na bezdrôtové dobíjanie inteligentných zariadení. Špeciálny kryt by tak mohol vyriešiť problémy s ich slabšou výdržou.

Američan Dr. Rob Lee, spoluzakladateľ startupu Nikola Labs, prišiel s revolučným spôsobom, ako nabiť mobilné telefóny. Princípom sa stalo odchytávanie a opätovné využívanie energie, ktorú smartfóny vynakladajú na hlasové a dátové pripojenie prostredníctvom vysokofrekvenčných rádiových vĺn. Totiž až 97 % tejto energie sa zbytočne vytráca do okolia.

Navrhnutý obal by mal byť schopný zachytiť 90 % uniknutej energie a pomocou technológie by sa mali previesť vysokofrekvenčné signály (Wi-Fi, Bluetooth, LTE) na elektrický jednosmerný prúd. Výsledkom by bola energia, ktorú možno využiť ako zdroj bezdrôtového napájania nielen pre mobilné telefóny.

nikola2.jpg

V súčasnosti existuje len funkčný prototyp dobíjacieho obalu pre zariadenia iPhone, ktorý tvorcovia prezentovali počas Rice Business Plan Competition. Startup bude možné podporiť aj na stránke Kickstarter.com, a to zakúpením zariadenia za 99 USD.

Takýto vynález by sa mohol v budúcnosti používať na dobíjanie nielen telefónov, ale aj inteligentných hodiniek, nositeľných fitnes trackerov, ba dokonca aj zdravotníckych prístrojov.

Zdroj: engadget.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá