Image
7.5.2015 0 Comments

Nový kryt predĺži výdrž smartfónov vďaka energii zachytenej zo vzduchu

nikola_labs.jpg Startup Nikola Labs predstavil inovatívnu technológiu, ktorá dokáže využiť energiu zo smartfónov na bezdrôtové dobíjanie inteligentných zariadení. Špeciálny kryt by tak mohol vyriešiť problémy s ich slabšou výdržou.

Američan Dr. Rob Lee, spoluzakladateľ startupu Nikola Labs, prišiel s revolučným spôsobom, ako nabiť mobilné telefóny. Princípom sa stalo odchytávanie a opätovné využívanie energie, ktorú smartfóny vynakladajú na hlasové a dátové pripojenie prostredníctvom vysokofrekvenčných rádiových vĺn. Totiž až 97 % tejto energie sa zbytočne vytráca do okolia.

Navrhnutý obal by mal byť schopný zachytiť 90 % uniknutej energie a pomocou technológie by sa mali previesť vysokofrekvenčné signály (Wi-Fi, Bluetooth, LTE) na elektrický jednosmerný prúd. Výsledkom by bola energia, ktorú možno využiť ako zdroj bezdrôtového napájania nielen pre mobilné telefóny.

nikola2.jpg

V súčasnosti existuje len funkčný prototyp dobíjacieho obalu pre zariadenia iPhone, ktorý tvorcovia prezentovali počas Rice Business Plan Competition. Startup bude možné podporiť aj na stránke Kickstarter.com, a to zakúpením zariadenia za 99 USD.

Takýto vynález by sa mohol v budúcnosti používať na dobíjanie nielen telefónov, ale aj inteligentných hodiniek, nositeľných fitnes trackerov, ba dokonca aj zdravotníckych prístrojov.

Zdroj: engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá