Image
7.5.2015 0 Comments

Študenti by mali mať pri skúškach povolené používať Google

studenti_pocitac.jpg Britskí študenti budú mať pri záverečných certifikačných testoch povolené používanie vyhľadávačov, ako je Google. Uviedol to Mark Dawe, šéf organizácie OCR (Oxford, Cambridge and RSA Examinations) pre BBC.

Použitie internetu odráža spôsob, ako sa žiaci na skúšky pripravovali a ako budú pracovať v budúcnosti. Preto bude používanie vyhľadávačov povolené pri záverečných stredoškolských testoch GCSE a A-Level, ktorých výsledky sa zohľadňujú pri prijímaní do škôl vyššieho stupňa. Študenti však budú potrebovať isté základné vedomosti a čas na vyhľadávanie bude obmedzený.

„Ide o pochopenie súvislostí, nie o udržanie všetkých poznatkov v hlave, pretože moderný svet už nefunguje takto," povedal Dawe. „Musíme pochopiť nástroje, ktoré sme dostali k dispozícii, a využiť ich."
Na otázku, kedy by mohlo byť použitie internetu na skúškach povolené, Mark Dawe odpovedal: „Je veľmi nepravdepodobné, že sa tak stane v najbližších týždňoch či nasledujúcich mesiacoch, ale je to určite nevyhnutné."

Nie všetci experti však s Dawom súhlasia. Napríklad predstavitelia Campaign for Real Education túto myšlienku označili ako „ohlupovanie". Podľa Chrisa McGoverna 15-ročné deti z britských škôl zaostávajú za čínskymi rovesníkmi o tri roky. Zamestnávatelia vraj tvrdia, že veľa mladých ľudí je jednoducho nezamestnateľných. „Môžeme skúšať študentov z toho, ako používať Google, ale to nie je to isté ako skúška z dejepisu či zemepisu. Musíme testovať, čo majú deti v hlavách."

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá