Image
7.5.2015 0 Comments

Študenti by mali mať pri skúškach povolené používať Google

studenti_pocitac.jpg Britskí študenti budú mať pri záverečných certifikačných testoch povolené používanie vyhľadávačov, ako je Google. Uviedol to Mark Dawe, šéf organizácie OCR (Oxford, Cambridge and RSA Examinations) pre BBC.

Použitie internetu odráža spôsob, ako sa žiaci na skúšky pripravovali a ako budú pracovať v budúcnosti. Preto bude používanie vyhľadávačov povolené pri záverečných stredoškolských testoch GCSE a A-Level, ktorých výsledky sa zohľadňujú pri prijímaní do škôl vyššieho stupňa. Študenti však budú potrebovať isté základné vedomosti a čas na vyhľadávanie bude obmedzený.

„Ide o pochopenie súvislostí, nie o udržanie všetkých poznatkov v hlave, pretože moderný svet už nefunguje takto," povedal Dawe. „Musíme pochopiť nástroje, ktoré sme dostali k dispozícii, a využiť ich."
Na otázku, kedy by mohlo byť použitie internetu na skúškach povolené, Mark Dawe odpovedal: „Je veľmi nepravdepodobné, že sa tak stane v najbližších týždňoch či nasledujúcich mesiacoch, ale je to určite nevyhnutné."

Nie všetci experti však s Dawom súhlasia. Napríklad predstavitelia Campaign for Real Education túto myšlienku označili ako „ohlupovanie". Podľa Chrisa McGoverna 15-ročné deti z britských škôl zaostávajú za čínskymi rovesníkmi o tri roky. Zamestnávatelia vraj tvrdia, že veľa mladých ľudí je jednoducho nezamestnateľných. „Môžeme skúšať študentov z toho, ako používať Google, ale to nie je to isté ako skúška z dejepisu či zemepisu. Musíme testovať, čo majú deti v hlavách."

Zdroj: bbc.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá