Image
7.5.2015 0 Comments

Študenti by mali mať pri skúškach povolené používať Google

studenti_pocitac.jpg Britskí študenti budú mať pri záverečných certifikačných testoch povolené používanie vyhľadávačov, ako je Google. Uviedol to Mark Dawe, šéf organizácie OCR (Oxford, Cambridge and RSA Examinations) pre BBC.

Použitie internetu odráža spôsob, ako sa žiaci na skúšky pripravovali a ako budú pracovať v budúcnosti. Preto bude používanie vyhľadávačov povolené pri záverečných stredoškolských testoch GCSE a A-Level, ktorých výsledky sa zohľadňujú pri prijímaní do škôl vyššieho stupňa. Študenti však budú potrebovať isté základné vedomosti a čas na vyhľadávanie bude obmedzený.

„Ide o pochopenie súvislostí, nie o udržanie všetkých poznatkov v hlave, pretože moderný svet už nefunguje takto," povedal Dawe. „Musíme pochopiť nástroje, ktoré sme dostali k dispozícii, a využiť ich."
Na otázku, kedy by mohlo byť použitie internetu na skúškach povolené, Mark Dawe odpovedal: „Je veľmi nepravdepodobné, že sa tak stane v najbližších týždňoch či nasledujúcich mesiacoch, ale je to určite nevyhnutné."

Nie všetci experti však s Dawom súhlasia. Napríklad predstavitelia Campaign for Real Education túto myšlienku označili ako „ohlupovanie". Podľa Chrisa McGoverna 15-ročné deti z britských škôl zaostávajú za čínskymi rovesníkmi o tri roky. Zamestnávatelia vraj tvrdia, že veľa mladých ľudí je jednoducho nezamestnateľných. „Môžeme skúšať študentov z toho, ako používať Google, ale to nie je to isté ako skúška z dejepisu či zemepisu. Musíme testovať, čo majú deti v hlavách."

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá