Image
20.9.2012 0 Comments

Miracast – budúcnosť streamovania multimédií?

Ak máte radi AirPlay, platformu od Applu, ktorá umožňuje streamovanie multimédií cez Wi-Fi, určite vás poteší nový štandard Miracast. Ten prináša prakticky to isté ako AirPlay, ide však o riešenie, ktoré nie je závislé od zariadení Apple.

miracast_199.jpg

Multimédiá si tak pomocou Miracastu môžete streamovať bez ohľadu na značku jednotlivých zariadení. Riešenie využíva štandard Wi-Fi Direct, vďaka čomu dokáže spolupracovať napr. telefón od Samsungu s televízorom LG atď.

Výhoda Miracastu je aj v tom, že štandard umožňuje streamovanie v rozlíšení 1080p, ktoré nebolo v prípade starších technológií vždy podporované. Novinka si rozumie aj so zariadeniami s ochranou DRM a Miracast zvládne prehrať videosúbory bez ohľadu na formát alebo použitý kodek. Z pohľadu používateľa je zrejmá snaha o absolútnu jednoduchosť - stačí iba stlačiť tlačidlo a prehrávanie sa spustí automaticky a bez zbytočného nastavovania.

Nový štandard už má prisľúbenú podporu od viacerých výrobcov - spomeňme Qualcomm, nVidiu alebo TI. Telefóny a tablety s čipovou súpravou Tegra 3 by teda mali Miracast podporovať, zatiaľ nie je zrejmé, či všetky alebo len vybrané modely.

S Miracastom si budú rozumieť aj zariadenia Samsungu, ktoré sú vybavené technológiou AllShare. Tá využíva totožné štandardy ako Miracast. Aj z toho dôvodu medzi prvými certifikovanými zariadeniami nájdeme Samsung Echo P TV, Galaxy S III. Okrem nich sa certifikácie dočkal aj telefón LG Optimus G a ďalšie zariadenia sú momentálne testované. Dá sa teda očakávať, že funkčný ekosystém štandardu Miracast s dostatočným počtom podporovaných zariadení by mohol byť k dispozícii už budúci rok.

Zdroj: gizmodo.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá