Image
20.9.2012 0 Comments

Miracast – budúcnosť streamovania multimédií?

Ak máte radi AirPlay, platformu od Applu, ktorá umožňuje streamovanie multimédií cez Wi-Fi, určite vás poteší nový štandard Miracast. Ten prináša prakticky to isté ako AirPlay, ide však o riešenie, ktoré nie je závislé od zariadení Apple.

miracast_199.jpg

Multimédiá si tak pomocou Miracastu môžete streamovať bez ohľadu na značku jednotlivých zariadení. Riešenie využíva štandard Wi-Fi Direct, vďaka čomu dokáže spolupracovať napr. telefón od Samsungu s televízorom LG atď.

Výhoda Miracastu je aj v tom, že štandard umožňuje streamovanie v rozlíšení 1080p, ktoré nebolo v prípade starších technológií vždy podporované. Novinka si rozumie aj so zariadeniami s ochranou DRM a Miracast zvládne prehrať videosúbory bez ohľadu na formát alebo použitý kodek. Z pohľadu používateľa je zrejmá snaha o absolútnu jednoduchosť - stačí iba stlačiť tlačidlo a prehrávanie sa spustí automaticky a bez zbytočného nastavovania.

Nový štandard už má prisľúbenú podporu od viacerých výrobcov - spomeňme Qualcomm, nVidiu alebo TI. Telefóny a tablety s čipovou súpravou Tegra 3 by teda mali Miracast podporovať, zatiaľ nie je zrejmé, či všetky alebo len vybrané modely.

S Miracastom si budú rozumieť aj zariadenia Samsungu, ktoré sú vybavené technológiou AllShare. Tá využíva totožné štandardy ako Miracast. Aj z toho dôvodu medzi prvými certifikovanými zariadeniami nájdeme Samsung Echo P TV, Galaxy S III. Okrem nich sa certifikácie dočkal aj telefón LG Optimus G a ďalšie zariadenia sú momentálne testované. Dá sa teda očakávať, že funkčný ekosystém štandardu Miracast s dostatočným počtom podporovaných zariadení by mohol byť k dispozícii už budúci rok.

Zdroj: gizmodo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá