Image
20.9.2012 0 Comments

Miracast – budúcnosť streamovania multimédií?

Ak máte radi AirPlay, platformu od Applu, ktorá umožňuje streamovanie multimédií cez Wi-Fi, určite vás poteší nový štandard Miracast. Ten prináša prakticky to isté ako AirPlay, ide však o riešenie, ktoré nie je závislé od zariadení Apple.

miracast_199.jpg

Multimédiá si tak pomocou Miracastu môžete streamovať bez ohľadu na značku jednotlivých zariadení. Riešenie využíva štandard Wi-Fi Direct, vďaka čomu dokáže spolupracovať napr. telefón od Samsungu s televízorom LG atď.

Výhoda Miracastu je aj v tom, že štandard umožňuje streamovanie v rozlíšení 1080p, ktoré nebolo v prípade starších technológií vždy podporované. Novinka si rozumie aj so zariadeniami s ochranou DRM a Miracast zvládne prehrať videosúbory bez ohľadu na formát alebo použitý kodek. Z pohľadu používateľa je zrejmá snaha o absolútnu jednoduchosť - stačí iba stlačiť tlačidlo a prehrávanie sa spustí automaticky a bez zbytočného nastavovania.

Nový štandard už má prisľúbenú podporu od viacerých výrobcov - spomeňme Qualcomm, nVidiu alebo TI. Telefóny a tablety s čipovou súpravou Tegra 3 by teda mali Miracast podporovať, zatiaľ nie je zrejmé, či všetky alebo len vybrané modely.

S Miracastom si budú rozumieť aj zariadenia Samsungu, ktoré sú vybavené technológiou AllShare. Tá využíva totožné štandardy ako Miracast. Aj z toho dôvodu medzi prvými certifikovanými zariadeniami nájdeme Samsung Echo P TV, Galaxy S III. Okrem nich sa certifikácie dočkal aj telefón LG Optimus G a ďalšie zariadenia sú momentálne testované. Dá sa teda očakávať, že funkčný ekosystém štandardu Miracast s dostatočným počtom podporovaných zariadení by mohol byť k dispozícii už budúci rok.

Zdroj: gizmodo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá