Image
20.9.2012 0 Comments

Office 2013 bude i pre iOS a Android

microsoft_office_2013.jpg Nová kancelárska súprava Office 2013 bude optimalizovaná pre tablety s operačným systémom iOS a Android.

Office 2013 bude podľa Microsoftu fungovať aj v zariadeniach, ktoré beží na Androide alebo iOS. To by Microsoftu mohlo pomôcť dosiahnuť hranice jednej miliardy používateľov.

Podľa Michaela Atalla, riaditeľa americkej divízie Office, je vydanie produktu, ktorý funguje na všetkých zariadeniach a má pohodlné dotykové ovládanie, splnením jednej časti očakávaní tak spoločnosti, ako i zákazníkov. „Sme si vedomí toho, že mnoho zariadení nepoužíva Windows, a rešpektujeme to. Nový Office tomuto trendu prispôsobíme," povedal na konferencii Tech ED 2012, ktorá prebieha v Austrálii.

Pokiaľ ide o nové vlastnosti, aplikácie Office 2013 sú navrhnuté na integráciu cez cloud s aplikáciami sociálnych médií, napríklad s Flickrom alebo Facebookom. „To znamená, že možno zakúpiť Office 2013 cez cloud. Takisto môže byť streamovaný priamo z internetu," povedal Atalla. Podľa Atallu si pri vývoji Office robili poznámky o tom, ako používatelia sociálne siete používajú, a tieto zvyky aplikovali do prostredia Office. Používatelia budú môcť napríklad sledovať webové stránky, dokumenty alebo ľudí, s ktorými práve spolupracujú.

Nezabudlo sa ani na správcov IT, ktorí budú nový systém musieť nasadiť. Office 2013 bude obsahovať funkciu, ktorá zlepší prevenciu pred stratou dát a firemných informácií. Manažéri IT budú môcť udržiavať svoje pracovné prostredie zabezpečené.

Office 2013 je určený predovšetkým pre tablety s dotykovou obrazovkou. Nezabúda však ani na používateľov, ktorí preferujú stylus alebo bezdrôtovú myš. Stylus môže byť využitý ako laserové ukazovadlo, zatiaľ čo pomocou myši sa dá sprístupniť Outlook, kalendár a ďalšie aplikácie.

Ďalšia zmena je jednoduchší vzhľad Outlooku. Podľa Atallu sú teraz používatelia zvyknutí sledovať veľa aplikácií a adresárov. „Ak máte 24-palcový monitor, dáva to zmysel. No ak pracujete s 11-palcovým tabletom, chcete ten neporiadok dostať preč, aby ste sa mohli sústrediť na dôležitejšie veci. Napríklad na čítanie e-mailov," povedal Atalla.

Nový softvér má takisto integrovanú podporu virtualizačných technológií. Tá umožňuje nainštalovať Office v priebehu pár minút, čo je príjemná zmena oproti predchádzajúcim verziám, ktoré sa inštalovali až tridsať minút.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá