Image
20.9.2012 0 Comments

Office 2013 bude i pre iOS a Android

microsoft_office_2013.jpg Nová kancelárska súprava Office 2013 bude optimalizovaná pre tablety s operačným systémom iOS a Android.

Office 2013 bude podľa Microsoftu fungovať aj v zariadeniach, ktoré beží na Androide alebo iOS. To by Microsoftu mohlo pomôcť dosiahnuť hranice jednej miliardy používateľov.

Podľa Michaela Atalla, riaditeľa americkej divízie Office, je vydanie produktu, ktorý funguje na všetkých zariadeniach a má pohodlné dotykové ovládanie, splnením jednej časti očakávaní tak spoločnosti, ako i zákazníkov. „Sme si vedomí toho, že mnoho zariadení nepoužíva Windows, a rešpektujeme to. Nový Office tomuto trendu prispôsobíme," povedal na konferencii Tech ED 2012, ktorá prebieha v Austrálii.

Pokiaľ ide o nové vlastnosti, aplikácie Office 2013 sú navrhnuté na integráciu cez cloud s aplikáciami sociálnych médií, napríklad s Flickrom alebo Facebookom. „To znamená, že možno zakúpiť Office 2013 cez cloud. Takisto môže byť streamovaný priamo z internetu," povedal Atalla. Podľa Atallu si pri vývoji Office robili poznámky o tom, ako používatelia sociálne siete používajú, a tieto zvyky aplikovali do prostredia Office. Používatelia budú môcť napríklad sledovať webové stránky, dokumenty alebo ľudí, s ktorými práve spolupracujú.

Nezabudlo sa ani na správcov IT, ktorí budú nový systém musieť nasadiť. Office 2013 bude obsahovať funkciu, ktorá zlepší prevenciu pred stratou dát a firemných informácií. Manažéri IT budú môcť udržiavať svoje pracovné prostredie zabezpečené.

Office 2013 je určený predovšetkým pre tablety s dotykovou obrazovkou. Nezabúda však ani na používateľov, ktorí preferujú stylus alebo bezdrôtovú myš. Stylus môže byť využitý ako laserové ukazovadlo, zatiaľ čo pomocou myši sa dá sprístupniť Outlook, kalendár a ďalšie aplikácie.

Ďalšia zmena je jednoduchší vzhľad Outlooku. Podľa Atallu sú teraz používatelia zvyknutí sledovať veľa aplikácií a adresárov. „Ak máte 24-palcový monitor, dáva to zmysel. No ak pracujete s 11-palcovým tabletom, chcete ten neporiadok dostať preč, aby ste sa mohli sústrediť na dôležitejšie veci. Napríklad na čítanie e-mailov," povedal Atalla.

Nový softvér má takisto integrovanú podporu virtualizačných technológií. Tá umožňuje nainštalovať Office v priebehu pár minút, čo je príjemná zmena oproti predchádzajúcim verziám, ktoré sa inštalovali až tridsať minút.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá