Image
20.9.2012 0 Comments

Office 2013 bude i pre iOS a Android

microsoft_office_2013.jpg Nová kancelárska súprava Office 2013 bude optimalizovaná pre tablety s operačným systémom iOS a Android.

Office 2013 bude podľa Microsoftu fungovať aj v zariadeniach, ktoré beží na Androide alebo iOS. To by Microsoftu mohlo pomôcť dosiahnuť hranice jednej miliardy používateľov.

Podľa Michaela Atalla, riaditeľa americkej divízie Office, je vydanie produktu, ktorý funguje na všetkých zariadeniach a má pohodlné dotykové ovládanie, splnením jednej časti očakávaní tak spoločnosti, ako i zákazníkov. „Sme si vedomí toho, že mnoho zariadení nepoužíva Windows, a rešpektujeme to. Nový Office tomuto trendu prispôsobíme," povedal na konferencii Tech ED 2012, ktorá prebieha v Austrálii.

Pokiaľ ide o nové vlastnosti, aplikácie Office 2013 sú navrhnuté na integráciu cez cloud s aplikáciami sociálnych médií, napríklad s Flickrom alebo Facebookom. „To znamená, že možno zakúpiť Office 2013 cez cloud. Takisto môže byť streamovaný priamo z internetu," povedal Atalla. Podľa Atallu si pri vývoji Office robili poznámky o tom, ako používatelia sociálne siete používajú, a tieto zvyky aplikovali do prostredia Office. Používatelia budú môcť napríklad sledovať webové stránky, dokumenty alebo ľudí, s ktorými práve spolupracujú.

Nezabudlo sa ani na správcov IT, ktorí budú nový systém musieť nasadiť. Office 2013 bude obsahovať funkciu, ktorá zlepší prevenciu pred stratou dát a firemných informácií. Manažéri IT budú môcť udržiavať svoje pracovné prostredie zabezpečené.

Office 2013 je určený predovšetkým pre tablety s dotykovou obrazovkou. Nezabúda však ani na používateľov, ktorí preferujú stylus alebo bezdrôtovú myš. Stylus môže byť využitý ako laserové ukazovadlo, zatiaľ čo pomocou myši sa dá sprístupniť Outlook, kalendár a ďalšie aplikácie.

Ďalšia zmena je jednoduchší vzhľad Outlooku. Podľa Atallu sú teraz používatelia zvyknutí sledovať veľa aplikácií a adresárov. „Ak máte 24-palcový monitor, dáva to zmysel. No ak pracujete s 11-palcovým tabletom, chcete ten neporiadok dostať preč, aby ste sa mohli sústrediť na dôležitejšie veci. Napríklad na čítanie e-mailov," povedal Atalla.

Nový softvér má takisto integrovanú podporu virtualizačných technológií. Tá umožňuje nainštalovať Office v priebehu pár minút, čo je príjemná zmena oproti predchádzajúcim verziám, ktoré sa inštalovali až tridsať minút.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá