Image
16.10.2012 0 Comments

Microsoft: Žaloba na Google a Motorolu

microsoft_zaloba.jpg Hoci by sa mohlo zdať, že vyrieknutím rozsudku v spore Samsungu a Applu sa skončili všetky spory v oblasti patentov a všetci si už dávajú pozor, nie je to tak. Zdá sa, že najnovším hráčom v oblasti sporov sa stane Microsoft, ktorý žaluje dve spoločnosti, a to Google a Motorolu.

Spoločnosť Microsoft odhalila svoje najnovšie plány, podľa ktorých by sa k obžalovanej Motorole v nemeckom patentovom spore mala pridať aj spoločnosť Google. Hlavným sporom je aplikácia Google Maps, o ktorej má Motorola obmedzené informácie. V spore ide o to, ako môže aplikácia získavať informácie z niekoľkých databáz, ako mapu z jednej, informácie o miestach z ďalšej a miesta a podniky z ďalšej.

Ak tento spor prepukne do naozaj „prestrelkových" rozmerov, bolo by to po prvý raz, keď by sa oba giganty IT sveta postavili proti sebe.

„Chceme sa zameriavať na inovácie, nie súdy, ale budeme sa dôrazne obhajovať proti všetkým obvineniam spoločnosti Microsoft," povedal Allen Lo, zástupca generálneho riaditeľa Google.

Uvidíme, ako sa spor vyostrí a kde sa opäť celý „hon na čarodejnice" skončí. Veríme však, že jeden zo zúčastnených gigantov bude po vynesení rozsudku spokojnejší a nebude to Microsoft.

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá