Image
16.10.2012 0 Comments

Microsoft: Žaloba na Google a Motorolu

microsoft_zaloba.jpg Hoci by sa mohlo zdať, že vyrieknutím rozsudku v spore Samsungu a Applu sa skončili všetky spory v oblasti patentov a všetci si už dávajú pozor, nie je to tak. Zdá sa, že najnovším hráčom v oblasti sporov sa stane Microsoft, ktorý žaluje dve spoločnosti, a to Google a Motorolu.

Spoločnosť Microsoft odhalila svoje najnovšie plány, podľa ktorých by sa k obžalovanej Motorole v nemeckom patentovom spore mala pridať aj spoločnosť Google. Hlavným sporom je aplikácia Google Maps, o ktorej má Motorola obmedzené informácie. V spore ide o to, ako môže aplikácia získavať informácie z niekoľkých databáz, ako mapu z jednej, informácie o miestach z ďalšej a miesta a podniky z ďalšej.

Ak tento spor prepukne do naozaj „prestrelkových" rozmerov, bolo by to po prvý raz, keď by sa oba giganty IT sveta postavili proti sebe.

„Chceme sa zameriavať na inovácie, nie súdy, ale budeme sa dôrazne obhajovať proti všetkým obvineniam spoločnosti Microsoft," povedal Allen Lo, zástupca generálneho riaditeľa Google.

Uvidíme, ako sa spor vyostrí a kde sa opäť celý „hon na čarodejnice" skončí. Veríme však, že jeden zo zúčastnených gigantov bude po vynesení rozsudku spokojnejší a nebude to Microsoft.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá