Image
16.10.2012 0 Comments

Európska komisia požaduje od spoločnosti Google zmeny v ochrane osobných údajov (DOPLNENÉ)

europska-komisia.jpg Politika ochrany osobných údajov spoločnosti Google, zavedená v marci tohto roka, čelí kritike z rôznych strán. Po integrácii produktov a zjednotení registrácie v službách Gmail, Google+ a YouTube sú osobné údaje používateľov chránené už len jediným spôsobom, pričom sa obchádza povinnosť súhlasu s odovzdávaním údajov tretím stranám. Väčšina európskych regulátorov ochrany osobných dát a súkromia (24 z 27 členských štátov EÚ - okrem Rumunska, Grécka a Litvy) sa podpísala pod spoločný list, ktorý zaslali vyhľadávaciemu gigantu. Odporúčajú v ňom spoločnosti zmeniť systém ochrany osobných dát, ako aj systém informovanosti používateľov o spôsobe nakladania s osobnými údajmi, informáciami o navštívených stránkach, geolokalizácii používateľov či s údajmi o bankových kartách.

Google tvrdí, že jeho cieľom bolo uľahčiť používateľom prechádzanie z jednej služby do druhej, čo zlepšuje používateľský zážitok a súčasne umožňuje cielenejšiu voľbu reklamy, vhodnej pre daného používateľa.

Európska komisia bude na svojom dnešnom zasadaní rozhodovať o tom, či Google svojou tohtoročnou konsolidáciou zásad ochrany osobných údajov porušil európske právo. V prípade porušenia mu môže byť udelená pokuta niekoľko stotisíc eur, ale možno ho vyzvať aj na uplatnenie zmien v jeho politike v Európe.

Aktualizované:

Oficiálne stanovisko Google, ktoré sa týka rozhodnutia francúzskeho úradu na ochranu osobných údajov (CNIL):

Peter Fleischer, Global Privacy Counsel

„Správu (pozn. od CNIL) sme dostali a v súčasnej dobe ju analyzujeme. Naše nové zásady ochrany osobných údajov sú ďalším krokom v našej dlhodobej snahe čo najlepšie chrániť informácie našich používateľov a zároveň im ponúkať kvalitné a užitočné služby. Sme presvedčení o tom, že naše zásady ochrany súkromia rešpektujú európske zákony."

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá