16.10.2012 0 Comments

HP predstavilo nové servery ProLiant Gen8 vyvinuté pre jednoduchý prechod na cloud

Spoločnosť HP predstavila dva nové modelové rady štvorsoketových serverov HP ProLiant Generation 8 (Gen8), navrhnutých pre jednoduchý prechod na cloudové technológie. Novinky poskytujú vyšší výpočtový výkon, majú nižšie nároky na priestor a zaručujú návratnosť investície v priebehu troch mesiacov.

Celosvetovo prvé štvorsoketové servery HP ProLiant BL660c a DL560 Gen8 sú postavené na architektúre HP ProActive Insight. Vďaka vysoko automatizovaným procesom a nepretržitej kontrole stavu systému výrazne znižujú čas, potrebný na údržbu. IT oddelenia vďaka tomu môžu ušetriť viac ako 30 dní správy ročne.

Organizácie sa snažia využívať virtualizáciu aplikácií, aby dosiahli vyšší výkon i efektivitu a zároveň zvládli presun na privátny či hybridný cloud. Celý rad z nich už virtualizoval základnú infraštruktúru a menej náročné aplikácie, ale v spojitosti s komplexnejšími a náročnejšími úlohami sa stále potýka s problémami. K najčastejším prekážkam patrí nízky výkon, emisie súvisiace s prevádzkou dátových centier, energetické obmedzenia, či nedostatočná pamäťová kapacita tradičných dvojsoketových serverov.

Nové multiprocesorové servery ako základné stavebné kamene HP konvergovanej infraštruktúry dokážu uspokojiť najnáročnejšie výpočtové požiadavky, takže rozširujú možnosti virtualizácie a organizáciám poskytujú robustný základ pre vytvorenie privátnych či hybridných cloudov.

Okrem konsolidačného pomeru tri k jednej a zníženia emisií, súvisiacich s prevádzkou serverov v dátovom centre, model HP ProLiant BL660c Gen8 ponúka štvorsoketovú technológiu za polovičnú cenu oproti predchádzajúcej generácii. Navyše, znižuje celkové náklady na vlastníctvo (total cost of ownership, TCO) až o 30 %.

Server HP ProLiant DL560 Gen8 prináša kompaktné a priestorovo úsporné štvorsoketové riešenie v 2U vyhotovení - bez kompromisov z hľadiska výkonu, škálovateľnosti, či možností rozšírenia.

Výkon a kompaktné vyhotovenie s novými možnosťami
Servery HP ProLiant BL660c a HP ProLiant DL560 Gen8 boli vyvinuté s cieľom poskytnúť vyšší výkon v komplexných virtualizovaných prostrediach. Organizácie vďaka nim môžu rýchlejšie pristupovať k dátam, optimalizovať systém pre náročnejšie úlohy a pridať viac virtuálnych strojov v rámci každého servera.

Nové servery HP ProLiant BL660c a HP ProLiant DL560 Gen8 mimo iného ponúkajú:
• Zlepšený storage výkon pri práci so súbormi vďaka prvej integrovanej PCIe 3.0 technológii,(6) ktorá prináša dvojnásobnú vstupno/výstupnú priepustnosť a až šesťkrát vyšší výkon oproti predchádzajúcej generácii.

• Rozšírenú podporu VM s novým pamäťovým návrhom, ktorý má päťkrát vyššiu hustotu oproti konkurenčným ponukám a v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami pracuje s podstatne nižšou latenciou.

• Až o 50 % vyšší pamäťový výkon ako konkurenčné ponuky. Umožňuje tak konsolidovať viac virtuálnych aplikácií v rámci menšieho počtu serverov.

Nové servery HP zákazníkom ponúkajú kompromis medzi cenou a hustotou, pričom citlivo optimalizujú výkon aplikácií, aby urýchlili vývoj inovácií a obchodný rast. Serverové novinky HP si vybrala napríklad spoločnosť ZTE Corporation, jeden z najväčších celosvetových výrobcov chytrých telefónov, ktorá potrebovala výrazne rozšíriť svoje pamäťové kapacity a zlepšiť schopnosť prispôsobenia sa tradičných dátových centier, aby zaistila zodpovedajúce technologické zázemie pre svoj rýchly rast.

„Potrebovali sme modernizovať naše dátové centrá, aby sme udržali krok s rýchlym obchodným rastom a našim zákazníkom vo viac než 140 krajinách sveta zaistili nepretržité služby," povedal Yu Yuan, produktový manažér ZTE Corporation. „Vybrali sme si server HP ProLiant DL 560 Gen8 namiesto iných konkurenčných riešení, pretože ponúka vyššiu hustotu virtuálnych strojov, a tým minimalizuje priestorové i cenové nároky. Navyše, poskytuje vyšší výkon, ktorý nám umožnil vyvinúť platformu pre nasadenie privátneho cloudu."

Založené na architektúre HP Proactive Insight
Servery HP ProLiant Gen8, vďaka využitiu architektúry HP ProActive Insight, určujú nový smer v oblasti výkonu i ekonomiky dátových centier. Nové štvorsoketové servery ponúkajú jedinečnú automatizáciu celého svojho životného cyklu. Priame prepojenie s portálom HP Insight Online urýchľuje riešenie problémov a znižuje dĺžku neplánovaných výpadkov; vďaka priebežnému sledovaniu, diagnostike a proaktívnej podpore môžu zákazníci vyriešiť prípadné problémy až o 66 % rýchlejšie.

Pokročilé technológie v serveroch HP ProLiant Gen8 boli testované v reálnych dátových centrách. Vývoj zohľadnil aj 150 návrhov zákazníkov, aby odstránil viac bežných serverových problémov, spôsobujúcich chyby, výpadky či stratu dát.

Cena a dostupnosť
Servery HP ProLiant DL560 Gen8 a HP ProLiant BL660c Gen8 sú už celosvetovo dostupné za cenu od 5 912 USD (4 559 EUR), resp. 7 970 USD (6 144 EUR).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá