13.2.2012 0 Comments

Lenovo oznamuje finančné výsledky za tretí fiškálny kvartál 2011/12

Spoločnosť Lenovo dnes oznámila finančné výsledky za tretí fiškálny kvartál, ktorý skončil 31. decembra 2011, a v ktorom spoločnosť dosiahla rekordné štvrťročné tržby, zisk pred zdanením a podiel na trhu. Ide už o 11. kvartál za sebou, kedy Lenovo rástlo rýchlejšie než celý počítačový priemysel, a o deviaty štvrťrok v rade, kedy spoločnosť rástla najrýchlejšie medzi top 4 dodávateľmi počítačov. Najnovšie výsledky ukazujú vyvážený rast vo všetkých regiónoch, spotrebiteľských segmentoch a produktových líniách. V treťom štvrťroku Lenovo zaznamenalo najvyšší podiel na trhu - 14 percent a najvyšší podiel na trhu v Číne - 35,3 percent, čo je medziročný nárast o 3,7 a 3,1 bodov.

V priebehu tretieho fiškálneho štvrťroku vzrástol spoločnosti Lenovo zisk pred zdanením o 59 % na rekordných 192 miliónov USD.

Hrubý zisk spoločnosti v treťom štvrťroku vzrástol medziročne o 47 percent na 954 miliónov USD s hrubou maržou 11,4 percent. Prevádzkový zisk bol 193 miliónov USD, zisk pripadajúci na akcionárov vzrástol medziročne o 54 % na 153 miliónov USD.

Vďaka úspešnej stratégii „Protect and Attack" Lenovo dosiahlo v minulom štvrťroku rekordné predaje vo výške 8,4 miliardy USD, čo predstavuje 44 percentný medziročný nárast. Zatiaľ čo počítačový priemysel zostal na rovnakej úrovni, počet Lenovo dodávok vzrástol o 37 % a prekonal rast, resp. pokles priemyslu v Číne, na vyspelých a rozvíjajúcich sa trhoch.

Minulý mesiac sa Lenovo zúčastnilo veľtrhu CES v Las Vegas, kde spoločnosť predstavila inovatívne produkty ako IdeaPad Yoga, prvý notebook s viacrežimovým 360°dizajnom, ktorý umožňuje zloženie alebo úplné preklopenie displeja, IdeaCentre A720, najtenší 27palcový All-in-One počítač na trhu, K91 smart televízor alebo víziu spoločnosti pre osobný Lenovo Cloud. Lenovo získalo na tomto veľtrhu celkovo 23 ocenení.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá