Image
8.10.2016 0 Comments

Konferencia Ako sa stať zdravou firmou otvorila otázky motivácie a poskytovania zdravých benefitov vo firmách.

Úspech investície do zdravých benefitov vo firmách a ich efektívne využitie nezávisia od výšky schváleného rozpočtu, ani pestrosti samotného programu starostlivosti o zdravie zamestnancov. Väčšine personalistom robí najväčšie vrásky na čele motivácia ľudí, aby aktívne využívali ponúkané zdravé benefity.

Odborná konferencia Ako sa stať zdravou firmou a vykročiť smerom k lepšiemu zdraviu zamestnancov sa uskutočnila koncom septembra, 29. 9. 2016 pod záštitou najčítanejšieho portálu o zdraví www.zdravie.sk. Zúčastnili sa na nej špecialisti, lekári a psychológovia s dlhoročnou lekárskou praxou, ktorí priniesli komplexný pohľad na zdravie človeka, inovatívne trendy v medicíne a možnosti podpory starostlivosti o zdravie zamestnancov.

Ing. Andrej Blanárik, konateľ Zdravie.sk s. r. o.: “Ako prevádzkovateľ najčítanejšieho portálu o zdraví www.zdravie.sk si želáme naučiť ľudí vo firmách zdravo žiť a pracovať. Základ je vzdelávanie, osveta, propagácia zdravého životného štýlu, motivácia a následná aplikácia vhodne nastavených procesov manažmentu zdravia vo firmách. Našim poslaním je, aby sa milióny ľudí lepšie starali o svoje zdravie. A to platí aj pre zamestnancov. Verím, že každá dobrá firma a každý dobrý šéf si cení svojich ľudí a mal by sa starať o ich zdravie. Aj to je dôvod prečo sme sa rozhodli vstúpiť do oblasti poskytovania komplexného riešenia v starostlivosti o zdravie zamestnancov a využívania zdravých benefitov vo firmách.”

Ako vyplynulo z odbornej diskusie medzi účastníkmi konferencie z radov vedúcich predstaviteľov HR oddelení, ich doterajšie skúsenosti skôr poukazujú na dlhodobý problém nastavenia správnej motivácie u zamestnancov a ich individuálnej vôli a záujme zmeniť doterajší životný štýl s cieľom žiť zdravšie, spokojnejšie a plnohodnotnejšie.

Na konferencii zarezonovali témy ako napríklad domáci lekár a jeho výhody, vplyv pracovného prostredia pri rozvoji psychosomatických ochorení a ich dôsledky na pracovnú produktivitu, potreba osobnostnej intervencie samotného človeka pri zmene životného štýlu, ľudský a individualitu rešpektujúci prístup zamestnávateľa k zamestnancovi, civilizačné ochorenia a čo vieme pre ich zvládnutie spraviť sami, stravovanie podľa chémie tela, čo dosiahneme vzdelávaním zamestnancov o zdravom životnom štýle?, či ako ako vyskladať komplexný program zdravých benefitov?

Na konferencii vystúpili: MUDr. Ivan Medžo, Mgr. Denisa Maderová, ArtD., MUDr. Milan Derco, MUDr. Jarolím Šutka, Ing. Andrej Blanárik, Mgr. Zuzana Líšková, Mgr. Nina Šošková.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá