Image
8.10.2016 0 Comments

Konferencia Ako sa stať zdravou firmou otvorila otázky motivácie a poskytovania zdravých benefitov vo firmách.

Úspech investície do zdravých benefitov vo firmách a ich efektívne využitie nezávisia od výšky schváleného rozpočtu, ani pestrosti samotného programu starostlivosti o zdravie zamestnancov. Väčšine personalistom robí najväčšie vrásky na čele motivácia ľudí, aby aktívne využívali ponúkané zdravé benefity.

Odborná konferencia Ako sa stať zdravou firmou a vykročiť smerom k lepšiemu zdraviu zamestnancov sa uskutočnila koncom septembra, 29. 9. 2016 pod záštitou najčítanejšieho portálu o zdraví www.zdravie.sk. Zúčastnili sa na nej špecialisti, lekári a psychológovia s dlhoročnou lekárskou praxou, ktorí priniesli komplexný pohľad na zdravie človeka, inovatívne trendy v medicíne a možnosti podpory starostlivosti o zdravie zamestnancov.

Ing. Andrej Blanárik, konateľ Zdravie.sk s. r. o.: “Ako prevádzkovateľ najčítanejšieho portálu o zdraví www.zdravie.sk si želáme naučiť ľudí vo firmách zdravo žiť a pracovať. Základ je vzdelávanie, osveta, propagácia zdravého životného štýlu, motivácia a následná aplikácia vhodne nastavených procesov manažmentu zdravia vo firmách. Našim poslaním je, aby sa milióny ľudí lepšie starali o svoje zdravie. A to platí aj pre zamestnancov. Verím, že každá dobrá firma a každý dobrý šéf si cení svojich ľudí a mal by sa starať o ich zdravie. Aj to je dôvod prečo sme sa rozhodli vstúpiť do oblasti poskytovania komplexného riešenia v starostlivosti o zdravie zamestnancov a využívania zdravých benefitov vo firmách.”

Ako vyplynulo z odbornej diskusie medzi účastníkmi konferencie z radov vedúcich predstaviteľov HR oddelení, ich doterajšie skúsenosti skôr poukazujú na dlhodobý problém nastavenia správnej motivácie u zamestnancov a ich individuálnej vôli a záujme zmeniť doterajší životný štýl s cieľom žiť zdravšie, spokojnejšie a plnohodnotnejšie.

Na konferencii zarezonovali témy ako napríklad domáci lekár a jeho výhody, vplyv pracovného prostredia pri rozvoji psychosomatických ochorení a ich dôsledky na pracovnú produktivitu, potreba osobnostnej intervencie samotného človeka pri zmene životného štýlu, ľudský a individualitu rešpektujúci prístup zamestnávateľa k zamestnancovi, civilizačné ochorenia a čo vieme pre ich zvládnutie spraviť sami, stravovanie podľa chémie tela, čo dosiahneme vzdelávaním zamestnancov o zdravom životnom štýle?, či ako ako vyskladať komplexný program zdravých benefitov?

Na konferencii vystúpili: MUDr. Ivan Medžo, Mgr. Denisa Maderová, ArtD., MUDr. Milan Derco, MUDr. Jarolím Šutka, Ing. Andrej Blanárik, Mgr. Zuzana Líšková, Mgr. Nina Šošková.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá