Image
8.10.2016 0 Comments

Konferencia Ako sa stať zdravou firmou otvorila otázky motivácie a poskytovania zdravých benefitov vo firmách.

Úspech investície do zdravých benefitov vo firmách a ich efektívne využitie nezávisia od výšky schváleného rozpočtu, ani pestrosti samotného programu starostlivosti o zdravie zamestnancov. Väčšine personalistom robí najväčšie vrásky na čele motivácia ľudí, aby aktívne využívali ponúkané zdravé benefity.

Odborná konferencia Ako sa stať zdravou firmou a vykročiť smerom k lepšiemu zdraviu zamestnancov sa uskutočnila koncom septembra, 29. 9. 2016 pod záštitou najčítanejšieho portálu o zdraví www.zdravie.sk. Zúčastnili sa na nej špecialisti, lekári a psychológovia s dlhoročnou lekárskou praxou, ktorí priniesli komplexný pohľad na zdravie človeka, inovatívne trendy v medicíne a možnosti podpory starostlivosti o zdravie zamestnancov.

Ing. Andrej Blanárik, konateľ Zdravie.sk s. r. o.: “Ako prevádzkovateľ najčítanejšieho portálu o zdraví www.zdravie.sk si želáme naučiť ľudí vo firmách zdravo žiť a pracovať. Základ je vzdelávanie, osveta, propagácia zdravého životného štýlu, motivácia a následná aplikácia vhodne nastavených procesov manažmentu zdravia vo firmách. Našim poslaním je, aby sa milióny ľudí lepšie starali o svoje zdravie. A to platí aj pre zamestnancov. Verím, že každá dobrá firma a každý dobrý šéf si cení svojich ľudí a mal by sa starať o ich zdravie. Aj to je dôvod prečo sme sa rozhodli vstúpiť do oblasti poskytovania komplexného riešenia v starostlivosti o zdravie zamestnancov a využívania zdravých benefitov vo firmách.”

Ako vyplynulo z odbornej diskusie medzi účastníkmi konferencie z radov vedúcich predstaviteľov HR oddelení, ich doterajšie skúsenosti skôr poukazujú na dlhodobý problém nastavenia správnej motivácie u zamestnancov a ich individuálnej vôli a záujme zmeniť doterajší životný štýl s cieľom žiť zdravšie, spokojnejšie a plnohodnotnejšie.

Na konferencii zarezonovali témy ako napríklad domáci lekár a jeho výhody, vplyv pracovného prostredia pri rozvoji psychosomatických ochorení a ich dôsledky na pracovnú produktivitu, potreba osobnostnej intervencie samotného človeka pri zmene životného štýlu, ľudský a individualitu rešpektujúci prístup zamestnávateľa k zamestnancovi, civilizačné ochorenia a čo vieme pre ich zvládnutie spraviť sami, stravovanie podľa chémie tela, čo dosiahneme vzdelávaním zamestnancov o zdravom životnom štýle?, či ako ako vyskladať komplexný program zdravých benefitov?

Na konferencii vystúpili: MUDr. Ivan Medžo, Mgr. Denisa Maderová, ArtD., MUDr. Milan Derco, MUDr. Jarolím Šutka, Ing. Andrej Blanárik, Mgr. Zuzana Líšková, Mgr. Nina Šošková.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá