Image
8.10.2016 0 Comments

IBM investuje 200 miliónov dolárov do Watson Internetu vecí

Spoločnosť IBM oznámila, že investuje 200 miliónov amerických dolárov do svojej globálnej centrály pre Watson Internet vecí (IoT) v Mníchove a do rozširovania nových možností uplatnenia platformy Blockchain.
V súčasnosti má IBM 6000 klientov, ktorí globálne využívajú Watson internet vecí v oblasti služieb. Centrála Watson internetu vecí v Mníchove bude domovom pre vôbec prvé IoT priemyselné laboratória, kde klienti a partneri môžu spolupracovať s viac ako tisíckou expertov spoločnosti IBM a riešiť najnáročnejšie výzvy vo svojich oblastiach podnikania.
Medzi nových zákazníkov Watson internetu vecí patrí napríklad nemecká priemyselná spoločnosť Schaeffler, ktorá patrí popredným dodávateľom svetových automobiliek. Schaeffler bude analyzovať obrovské množstvo dát z miliónov senzorov a zariadení, a tieto dáta spoločnosti Schaeffler pomôžu byť pružnejšou, aby sa mohla rýchlejšie rozhodovať a optimalizovať výkon svojich zariadení.
Aerialtronics, holandský výrobca bezpilotných systémov lietadiel pre priemysel, oznámil prvé komerčné drony, ktoré budú využívať kognitívne výpočtové kapacity IBM Watson internetu vecí (IoT). Aerialtronics drony sa budú používať na sledovanie mestskej dopravy, kontrolu veterných turbín, ropných plošín a optimalizáciu vysielačov mobilných operátorov. Aerialtronics drony bude možné nasadiť zo zeme a prostredníctvom kamier s vysokým rozlíšením a vizuálni analytici okamžite získajú kompletný prehľad o tom, čo sa v meste deje.
Thomas Jefferson University Hospital, ktorá sa nachádza vo Philadelphii, spolupracuje s IBM na prevádzke kognitívnych nemocničných izieb, ktoré pacientom ponúkajú možnosť hovoriť, a komunikovať s reproduktormi v izbe, pripojenými k IBM Watson IoT platforme. Pacienti tak môžu prevziať kontrolu nad ich pobytom v nemocnici a celkovú spokojnosťou s prevádzkovou osvetlením, žalúziami a pod.

Viac informácií o danej téme nájdete Tu.

Autor: Redakcia
IBM

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá