Image
8.10.2016 0 Comments

IBM investuje 200 miliónov dolárov do Watson Internetu vecí

Spoločnosť IBM oznámila, že investuje 200 miliónov amerických dolárov do svojej globálnej centrály pre Watson Internet vecí (IoT) v Mníchove a do rozširovania nových možností uplatnenia platformy Blockchain.
V súčasnosti má IBM 6000 klientov, ktorí globálne využívajú Watson internet vecí v oblasti služieb. Centrála Watson internetu vecí v Mníchove bude domovom pre vôbec prvé IoT priemyselné laboratória, kde klienti a partneri môžu spolupracovať s viac ako tisíckou expertov spoločnosti IBM a riešiť najnáročnejšie výzvy vo svojich oblastiach podnikania.
Medzi nových zákazníkov Watson internetu vecí patrí napríklad nemecká priemyselná spoločnosť Schaeffler, ktorá patrí popredným dodávateľom svetových automobiliek. Schaeffler bude analyzovať obrovské množstvo dát z miliónov senzorov a zariadení, a tieto dáta spoločnosti Schaeffler pomôžu byť pružnejšou, aby sa mohla rýchlejšie rozhodovať a optimalizovať výkon svojich zariadení.
Aerialtronics, holandský výrobca bezpilotných systémov lietadiel pre priemysel, oznámil prvé komerčné drony, ktoré budú využívať kognitívne výpočtové kapacity IBM Watson internetu vecí (IoT). Aerialtronics drony sa budú používať na sledovanie mestskej dopravy, kontrolu veterných turbín, ropných plošín a optimalizáciu vysielačov mobilných operátorov. Aerialtronics drony bude možné nasadiť zo zeme a prostredníctvom kamier s vysokým rozlíšením a vizuálni analytici okamžite získajú kompletný prehľad o tom, čo sa v meste deje.
Thomas Jefferson University Hospital, ktorá sa nachádza vo Philadelphii, spolupracuje s IBM na prevádzke kognitívnych nemocničných izieb, ktoré pacientom ponúkajú možnosť hovoriť, a komunikovať s reproduktormi v izbe, pripojenými k IBM Watson IoT platforme. Pacienti tak môžu prevziať kontrolu nad ich pobytom v nemocnici a celkovú spokojnosťou s prevádzkovou osvetlením, žalúziami a pod.

Viac informácií o danej téme nájdete Tu.

Autor: Redakcia
IBM

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá