Image
8.10.2016 0 Comments

IBM investuje 200 miliónov dolárov do Watson Internetu vecí

Spoločnosť IBM oznámila, že investuje 200 miliónov amerických dolárov do svojej globálnej centrály pre Watson Internet vecí (IoT) v Mníchove a do rozširovania nových možností uplatnenia platformy Blockchain.
V súčasnosti má IBM 6000 klientov, ktorí globálne využívajú Watson internet vecí v oblasti služieb. Centrála Watson internetu vecí v Mníchove bude domovom pre vôbec prvé IoT priemyselné laboratória, kde klienti a partneri môžu spolupracovať s viac ako tisíckou expertov spoločnosti IBM a riešiť najnáročnejšie výzvy vo svojich oblastiach podnikania.
Medzi nových zákazníkov Watson internetu vecí patrí napríklad nemecká priemyselná spoločnosť Schaeffler, ktorá patrí popredným dodávateľom svetových automobiliek. Schaeffler bude analyzovať obrovské množstvo dát z miliónov senzorov a zariadení, a tieto dáta spoločnosti Schaeffler pomôžu byť pružnejšou, aby sa mohla rýchlejšie rozhodovať a optimalizovať výkon svojich zariadení.
Aerialtronics, holandský výrobca bezpilotných systémov lietadiel pre priemysel, oznámil prvé komerčné drony, ktoré budú využívať kognitívne výpočtové kapacity IBM Watson internetu vecí (IoT). Aerialtronics drony sa budú používať na sledovanie mestskej dopravy, kontrolu veterných turbín, ropných plošín a optimalizáciu vysielačov mobilných operátorov. Aerialtronics drony bude možné nasadiť zo zeme a prostredníctvom kamier s vysokým rozlíšením a vizuálni analytici okamžite získajú kompletný prehľad o tom, čo sa v meste deje.
Thomas Jefferson University Hospital, ktorá sa nachádza vo Philadelphii, spolupracuje s IBM na prevádzke kognitívnych nemocničných izieb, ktoré pacientom ponúkajú možnosť hovoriť, a komunikovať s reproduktormi v izbe, pripojenými k IBM Watson IoT platforme. Pacienti tak môžu prevziať kontrolu nad ich pobytom v nemocnici a celkovú spokojnosťou s prevádzkovou osvetlením, žalúziami a pod.

Viac informácií o danej téme nájdete Tu.

Autor: Redakcia
IBM

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá