Image
8.10.2016 0 Comments

OiT a M2M – päť najvýznamnejších možností pre kanál

Aký je reálny potenciál kanála z IoT a M2M pre navýšenie zisku a rast.?
Vytvorené: Craig Smith, riaditeľ IoT & Analytics, EMEA, Avnet Technology Solutions

Myšlienka, že „hocičo, čo sa dá pripojiť, bude pripojené“ sa môže zdať trochu prekvapivá, ale nemôžeme ignorovať jedinečnú schopnosť IoT odhaliť obrovské možnosti tých z nás, ktorí sú ochotní preskúmať tento odvážny nový svet.

Možnosti, ktoré IoT poskytuje na poli obchodných prepojení, sú obrovské. Firma je, popri vláde a pripojených obydliach, považovaná za najväčší z troch hlavných trhov IoT. V nedávno publikovanej analýze IDC odhalil, že IoT si získava miesto v množstve sústav, hlavne v zdravotníctve, doprave a výrobe, a v súčasnosti sa považuje za „strategickú pre obchod“. Dotazníky, pochádzajúce od 2 350 IT a obchodných vedúcich v 15 krajinách, taktiež odhalili, že 73% dopytovaných „rozvinie IoT riešenia v nasledujúcich 12 mesiacoch“.

Toto je vzrušujúca výhliadka pre firmy, ktoré hľadajú nové zdroje príjmov, alebo pre šikovných technológov, ktorí zamýšľajú vymyslieť niečo nové a veľké. Vývoj Internetu so sebou priniesol veľké množstvo dát, ktoré môžu byť pre ľudí, ako i pre veľké a zložité organizácie, často nezrozumiteľné a IoT ich počet len zvýši.

Všetky tieto dáta potrebujú byť spracované a analyzované, potom aplikované na reálne životné situácie, a nakoniec uložené jednoduchým spôsobom, ktorý zároveň umožní uložené dáta znovu jednoducho a rýchlo vyhľadať a použiť. Požiadavky na sieťovú a bezpečnostnú infraštruktúru, ktoré bude nútená spracovávať obrovské množstvá dát a analýz, predstavujú výzvy a zároveň perfektný zdroj príležitostí pre kanál.

Päť Najvýznamnejších Možností pre Kanál od IoT a M2M
Tu je päť najvýznamnejších skutočných obchodných príležitostí, na ktoré treba striehnuť:

1. Firemná analytika – Svet práce, i keď skomlikovaný pripojiteľnosťou a bezpečnostnými problémami súvisiacimi s trendom Prines Si Svoje Vlastné Zariadenie (Bring Your Own Device – BYOD), už používa IoT a hľadá nové spôsoby ako skrotiť všetky tie „veľké dáta“ tam vonku.

Jedna z najvzrušujúcejších možností je intenzívnejšie využívanie chytrých zariadení a analytických prostiedkov v oblasti obchodu. Ľahšie prístupná a skoro reálne načasovaná organizačná a operačná informácia povedie k vyššej efektivite personálnu v prvej línii a k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu rozhodovaciemu procesu obchodných lídrov. Produktivita zamestnancov, zlepšené využívanie aktív a efektívnejšia dodávateľská sieť sú len niektoré z kľúčových benefitov, z ktorých budú mať organizácie úžitok. Nastal čas, aby sa partneri, prepojení kanálom, pozreli hlbšie na celú oblasť firmnej analytiky a tak rozšírili svoje existujúce portfólio a užili si finančné dividendy.

2. Veľa dát sa rovná veľký úložný priestor – Užívatelia používajú obrovské množstvá dát každý deň. Keď pozeráme predpoveď počasia a robíme jednoduché rozhodnutie o tom, či si vezmeme slnečné okuliare alebo dáždnik, používame informácie založené na zložitých matematických modeloch, vychádzajúcich z podnikových analytických zdrojov. To vytvára trhovú požiadavku na riešenia a služby, potrebné pre ukladanie veľkého množstva dát, nie iba na dátovú analýzu a obchodne inteligentné výrobky.

3. Bezpečnosť a zhoda – Veľa dát tiež znamená veľký bezpečnostný risk. Pre organizácie sa zvyšuje zodpovednosť za ochranu súkromia a zabezpečenie informácií súčasne s požiadavkou zostať v zhode s EMEA reguláciami. Oboje, bezpečnostný software i služby, už sú pod veľkým tlakom riadiť transfery dát a ich analýzu, bez ohľadu na fyzické miesto výkonu, tak, aby nedochádzalo k únikom informácií alebo k napadnutiu hackermi.

4. Mobilita – Mobilita získala ďalší rozmer s pridaním požiadavky na sledovanie aktív a ich riadenie ako i s požiadavkou bezpečnosti pri prenose dát cez verejné siete. Tento trend mobility ešte zvýrazňuje potrebu bezpečnosti, kedže spoločnosti budú potrebovať byť schopné identifikovať risk na diaľku. Potreba vytvorenia trhu s mobilitou rozširuje sféru implementácie riešení pre vstupný manažment a služby o overovanie zdrojov dát, čo je ďalšia IoT príležitosť pre kanál.

5. Služby – Požiadavka na prediktívnu a reflektívnu analytiku bude poskytovať ideálnu možnosť na konzultácie a služby pre tých obchodných partnerov, ktorí sú dosť zruční a rýchli, aby využili ich výhody. Služby poskytnú partnerom možnosť zostať ich zákaznikom nablízku, keď objavia dodatočné využitia IoT a M2M v ich podnikaní. Partneri v kanáli sa budú potrebovať držať v popredí, aby mohli poskytovať firmené riešenia použitím toho najrelevantnejšieho softvéru a sieťových a bezpečnostných výrobkov.

Reálny život, práve teraz
IoT sa deje práve teraz. Predstavte si odľahlú ropnú plošinu niekde uprostred Severného mora. Prenos dát na diaľku z a do tejto ropnej plošiny vyžaduje bezpečný cloud úložný priestor, ktorý je schopný bezpečne zvládnuť milióny malých dátových balíkov z početných zariadení a lokalít. Ktorý britský obchodný partner by nevyužil možnosť sa bližšie pozrieť na sieťové prepojenia, mobilitu, a požiadavky na úložný priestor a bezpečnosť takejto aplikácie?

Ako sa postupne objavujú rôzne fázy IoT a M2M, bude nemožné, aby jednotliví členovia kanálu boli schopní sledovať každú možnosť. Je načase odomknúť obchodnú hodnotu internetového prepojenia a to tak, aby ste sa zamerali práve na tie oblasti, na ktorých vašim zákazníkom záleží najviac a ktoré zároveň podporujú vašu dlhodobú korporátnu a výrobnú stratégiu. Vybudovanie mohutného IoT ekosystému okolo distribúcie ako jeho základu bude tajomstvom k úspechu pre kanál v nadchádzjúcom roku.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá