14.1.2015 0 Comments

Ikona mobility: Nová aplikácia mBank 2.0 už aj pre iOS

Koncom minulého roka mBank priniesla na slovenský trh jedinečnú bankovú aplikáciu pre mobilné telefóny s operačným systémom Android. U zákazníkov zaznamenala veľký úspech okamžite po jej sprístupnení. Už za jeden mesiac od uvedenia na ňu prešla viac ako polovica slovenských klientov. V týchto dňoch mBank sprístupnila jej verziu pre operačný systém iOS.

mBank upevňuje svoju pozíciu digitálnej banky, ktorá má mobilitu vo svojej DNA. Jej projekt nového mobilného bankovníctva ocenili samotní klienti, keď na novú aplikáciu pre OS Android prešlo v priebehu prvých tridsiatich dní 53,87 % klientov na Slovensku a 49,26 % v Českej republike. Zaujímavosťou je, že aplikáciu zhodne v oboch krajinách najčastejšie sťahovali majitelia telefónov Samsung Galaxy S3, ktorý je nasledovaný Samsung Galaxy S4.

Rozširovanie mobilných platforiem pokračuje aj naďalej. Po necelom mesiaci mBank uvádza verziu pre iOS, ktorá po grafickej stránke reflektuje používateľské prostredie, na ktoré sú klienti zvyknutí zo zariadení od spoločnosti Apple. Tak ako v prípade variantu pre Android, aplikácia umožňuje nielen prístup k bežným a sporiacim účtom, kartám, úverovým produktom a ďalším službám, ale tiež možnosť skontrolovať zostatok na účte ešte pred prihlásením, uskutočniť mobilné platby či vďaka inteligentnému vyhľadávaniu nájsť tie už realizované.

Ako sme našim zákazníkom sľúbili ešte v decembri, v týchto dňoch uvádzame nové mobilné bankovníctvo aj pre klientov so zariadeniami využívajúcimi operačný systém iOS. Zároveň usilovne pracujeme na ďalších funkcionalitách, ktoré si naši zákazníci pýtajú. Môžem prezradiť, že v tomto roku plánujeme rozšíriť aplikáciu o čítačku QR kódov, ktorá po naskenovaní automaticky vyplní všetky údaje potrebné pre platbu," povedal Lukáš Kiac, produktový manažér, mBank.

Nová aplikácia už stihla získať viacero medzinárodných ocenení za inovácie a technologické prvenstvo. V rámci súťaže EFMA Awards 2014 v Barcelone predstihla viac ako 3000 finančných inštitúcií z viac ako 130 krajín sveta.

V priebehu januára je nová mobilná platforma podporená výraznou marketingovou kampaňou na TV obrazovkách a vonkajších plochách, ktorá sa zároveň zameriava na garanciu bezplatného bežného účtu mKonto.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá