14.1.2015 0 Comments

Ikona mobility: Nová aplikácia mBank 2.0 už aj pre iOS

Koncom minulého roka mBank priniesla na slovenský trh jedinečnú bankovú aplikáciu pre mobilné telefóny s operačným systémom Android. U zákazníkov zaznamenala veľký úspech okamžite po jej sprístupnení. Už za jeden mesiac od uvedenia na ňu prešla viac ako polovica slovenských klientov. V týchto dňoch mBank sprístupnila jej verziu pre operačný systém iOS.

mBank upevňuje svoju pozíciu digitálnej banky, ktorá má mobilitu vo svojej DNA. Jej projekt nového mobilného bankovníctva ocenili samotní klienti, keď na novú aplikáciu pre OS Android prešlo v priebehu prvých tridsiatich dní 53,87 % klientov na Slovensku a 49,26 % v Českej republike. Zaujímavosťou je, že aplikáciu zhodne v oboch krajinách najčastejšie sťahovali majitelia telefónov Samsung Galaxy S3, ktorý je nasledovaný Samsung Galaxy S4.

Rozširovanie mobilných platforiem pokračuje aj naďalej. Po necelom mesiaci mBank uvádza verziu pre iOS, ktorá po grafickej stránke reflektuje používateľské prostredie, na ktoré sú klienti zvyknutí zo zariadení od spoločnosti Apple. Tak ako v prípade variantu pre Android, aplikácia umožňuje nielen prístup k bežným a sporiacim účtom, kartám, úverovým produktom a ďalším službám, ale tiež možnosť skontrolovať zostatok na účte ešte pred prihlásením, uskutočniť mobilné platby či vďaka inteligentnému vyhľadávaniu nájsť tie už realizované.

Ako sme našim zákazníkom sľúbili ešte v decembri, v týchto dňoch uvádzame nové mobilné bankovníctvo aj pre klientov so zariadeniami využívajúcimi operačný systém iOS. Zároveň usilovne pracujeme na ďalších funkcionalitách, ktoré si naši zákazníci pýtajú. Môžem prezradiť, že v tomto roku plánujeme rozšíriť aplikáciu o čítačku QR kódov, ktorá po naskenovaní automaticky vyplní všetky údaje potrebné pre platbu," povedal Lukáš Kiac, produktový manažér, mBank.

Nová aplikácia už stihla získať viacero medzinárodných ocenení za inovácie a technologické prvenstvo. V rámci súťaže EFMA Awards 2014 v Barcelone predstihla viac ako 3000 finančných inštitúcií z viac ako 130 krajín sveta.

V priebehu januára je nová mobilná platforma podporená výraznou marketingovou kampaňou na TV obrazovkách a vonkajších plochách, ktorá sa zároveň zameriava na garanciu bezplatného bežného účtu mKonto.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá