14.1.2015 0 Comments

Ikona mobility: Nová aplikácia mBank 2.0 už aj pre iOS

Koncom minulého roka mBank priniesla na slovenský trh jedinečnú bankovú aplikáciu pre mobilné telefóny s operačným systémom Android. U zákazníkov zaznamenala veľký úspech okamžite po jej sprístupnení. Už za jeden mesiac od uvedenia na ňu prešla viac ako polovica slovenských klientov. V týchto dňoch mBank sprístupnila jej verziu pre operačný systém iOS.

mBank upevňuje svoju pozíciu digitálnej banky, ktorá má mobilitu vo svojej DNA. Jej projekt nového mobilného bankovníctva ocenili samotní klienti, keď na novú aplikáciu pre OS Android prešlo v priebehu prvých tridsiatich dní 53,87 % klientov na Slovensku a 49,26 % v Českej republike. Zaujímavosťou je, že aplikáciu zhodne v oboch krajinách najčastejšie sťahovali majitelia telefónov Samsung Galaxy S3, ktorý je nasledovaný Samsung Galaxy S4.

Rozširovanie mobilných platforiem pokračuje aj naďalej. Po necelom mesiaci mBank uvádza verziu pre iOS, ktorá po grafickej stránke reflektuje používateľské prostredie, na ktoré sú klienti zvyknutí zo zariadení od spoločnosti Apple. Tak ako v prípade variantu pre Android, aplikácia umožňuje nielen prístup k bežným a sporiacim účtom, kartám, úverovým produktom a ďalším službám, ale tiež možnosť skontrolovať zostatok na účte ešte pred prihlásením, uskutočniť mobilné platby či vďaka inteligentnému vyhľadávaniu nájsť tie už realizované.

Ako sme našim zákazníkom sľúbili ešte v decembri, v týchto dňoch uvádzame nové mobilné bankovníctvo aj pre klientov so zariadeniami využívajúcimi operačný systém iOS. Zároveň usilovne pracujeme na ďalších funkcionalitách, ktoré si naši zákazníci pýtajú. Môžem prezradiť, že v tomto roku plánujeme rozšíriť aplikáciu o čítačku QR kódov, ktorá po naskenovaní automaticky vyplní všetky údaje potrebné pre platbu," povedal Lukáš Kiac, produktový manažér, mBank.

Nová aplikácia už stihla získať viacero medzinárodných ocenení za inovácie a technologické prvenstvo. V rámci súťaže EFMA Awards 2014 v Barcelone predstihla viac ako 3000 finančných inštitúcií z viac ako 130 krajín sveta.

V priebehu januára je nová mobilná platforma podporená výraznou marketingovou kampaňou na TV obrazovkách a vonkajších plochách, ktorá sa zároveň zameriava na garanciu bezplatného bežného účtu mKonto.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá