Image
14.1.2015 0 Comments

TP-LINK TL-SG2210P ponúkne 8 napájaných gigabitových portov a 2 SFP sloty

Spoločnosť TP-LINK, celosvetový dodávateľ aktívnych sieťových prvkov pre malé a stredné firmy, predstavuje na slovenskom trhu nový inteligentný prepínač TP-LINK TL-SG2210P.

Zariadenie je vybavené ôsmimi gigabitovými portami RJ45 s podporou štandardu PoE 802.3af pre prenos elektrickej energie po ethernetových kábloch. Okrem nich ponúka tiež dva kombinované sloty SFP pre prevádzku hlasových, dátových a video služieb.

TL-SG2210P_1.jpg

Úplná kontrola nad sieťou so zmiešanou prevádzkou

Prepínač TP-LINK TL-SG2210P ponúka širokú paletu funkcií na 2. sieťovej vrstve vrátane protokolu 802.1Q pre VLAN, izolácie portov, zrkadlenia portov, protokolov STP/RSTP/MSTP, agregácie liniek a riadenia toku dát podľa štandardu 802.3x. Nechýbajú ani pokročilé funkcie na údržbu siete vrátane detekcie spätných slučiek, diagnostiky káblov a IGMP snooping, ktorý zaisťuje, aby multicastová prevádzka smerovala iba do tých skupín, ktoré ju chcú prijímať. Prepínač ďalej filtruje IGMP pre každého odberateľa na úrovni portov a bráni tak neoprávnenému prístupu k multicastom. Funkcia Storm Control bráni zahlteniu siete broadcastovými, multicastovými a unicastovými paketami.

TL-SG2210P_2.jpg

Integrovaná prevádzka hlasových, dátových a video služieb vyžaduje dôkladné nastavenie priorít pre rôzne typy prenášaných dát. Administrátor môže priradením priority určitým portom s využitím štandardu 802.1P alebo DSCP zaistiť hladký prenos hlasu a obrazu bez výpadkov.

Nástroje pre správu na podnikovej úrovni

Výrobca sa čo sa týka modelu TL-SG2210P okrem bohatej funkčnej výbavy sústredil tiež na jednoduchosť prevádzky. Prepínač preto ponúka sériu používateľsky prívetivých nástrojov pre správu, napríklad prehľadné webové grafické rozhranie alebo štandardný príkazový riadok. Protokol SNMP (v1/2/3) a funkcia RMON umožňujú na diaľku získavať informácie o stave siete a upozorňovať na abnormálnu aktivitu.

Napájanie cez Ethernet šetrí káble

Všetkých 8 portov prepínača TL-SG2210P podporuje štandard IEEE 802.3af pre napájanie koncových zariadení po ethernetovej sieti (PoE) s celkovým príkonom až 53 W. Týmto efektívnym spôsobom je možné napájať napríklad bezdrôtové prístupové body, bezpečnostné kamery, IP telefóny a ďalšie zariadenia, ku ktorým vďaka tomu nie je nutné viesť elektrické rozvody a napájacie káble od elektrických zásuviek.

Kľúčové vlastnosti

8 gigabitových portov s podporou štandardu 802.3af pre napájanie cez Ethernet (celkom až 53 W).2 kombinované SFP sloty.Integrované bezpečnostné funkcie vrátane 802.1Q VLAN, ACL, Port Security a Storm control.Nastavenie priorít portov na úrovni L2/L3/L4 a IGMP snooping pre optimalizáciu prenosu hlasu a videa.Efektívne nástroje pre správu a nastavenie vrátane grafického rozhrania, príkazového riadku, protokolov SNMP a funkcie RMON pre vzdialený prístup.Energeticky efektívne technológie znižujúce spotrebu až o 50 %.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá