Image
14.1.2015 0 Comments

TP-LINK TL-SG2210P ponúkne 8 napájaných gigabitových portov a 2 SFP sloty

Spoločnosť TP-LINK, celosvetový dodávateľ aktívnych sieťových prvkov pre malé a stredné firmy, predstavuje na slovenskom trhu nový inteligentný prepínač TP-LINK TL-SG2210P.

Zariadenie je vybavené ôsmimi gigabitovými portami RJ45 s podporou štandardu PoE 802.3af pre prenos elektrickej energie po ethernetových kábloch. Okrem nich ponúka tiež dva kombinované sloty SFP pre prevádzku hlasových, dátových a video služieb.

TL-SG2210P_1.jpg

Úplná kontrola nad sieťou so zmiešanou prevádzkou

Prepínač TP-LINK TL-SG2210P ponúka širokú paletu funkcií na 2. sieťovej vrstve vrátane protokolu 802.1Q pre VLAN, izolácie portov, zrkadlenia portov, protokolov STP/RSTP/MSTP, agregácie liniek a riadenia toku dát podľa štandardu 802.3x. Nechýbajú ani pokročilé funkcie na údržbu siete vrátane detekcie spätných slučiek, diagnostiky káblov a IGMP snooping, ktorý zaisťuje, aby multicastová prevádzka smerovala iba do tých skupín, ktoré ju chcú prijímať. Prepínač ďalej filtruje IGMP pre každého odberateľa na úrovni portov a bráni tak neoprávnenému prístupu k multicastom. Funkcia Storm Control bráni zahlteniu siete broadcastovými, multicastovými a unicastovými paketami.

TL-SG2210P_2.jpg

Integrovaná prevádzka hlasových, dátových a video služieb vyžaduje dôkladné nastavenie priorít pre rôzne typy prenášaných dát. Administrátor môže priradením priority určitým portom s využitím štandardu 802.1P alebo DSCP zaistiť hladký prenos hlasu a obrazu bez výpadkov.

Nástroje pre správu na podnikovej úrovni

Výrobca sa čo sa týka modelu TL-SG2210P okrem bohatej funkčnej výbavy sústredil tiež na jednoduchosť prevádzky. Prepínač preto ponúka sériu používateľsky prívetivých nástrojov pre správu, napríklad prehľadné webové grafické rozhranie alebo štandardný príkazový riadok. Protokol SNMP (v1/2/3) a funkcia RMON umožňujú na diaľku získavať informácie o stave siete a upozorňovať na abnormálnu aktivitu.

Napájanie cez Ethernet šetrí káble

Všetkých 8 portov prepínača TL-SG2210P podporuje štandard IEEE 802.3af pre napájanie koncových zariadení po ethernetovej sieti (PoE) s celkovým príkonom až 53 W. Týmto efektívnym spôsobom je možné napájať napríklad bezdrôtové prístupové body, bezpečnostné kamery, IP telefóny a ďalšie zariadenia, ku ktorým vďaka tomu nie je nutné viesť elektrické rozvody a napájacie káble od elektrických zásuviek.

Kľúčové vlastnosti

8 gigabitových portov s podporou štandardu 802.3af pre napájanie cez Ethernet (celkom až 53 W).2 kombinované SFP sloty.Integrované bezpečnostné funkcie vrátane 802.1Q VLAN, ACL, Port Security a Storm control.Nastavenie priorít portov na úrovni L2/L3/L4 a IGMP snooping pre optimalizáciu prenosu hlasu a videa.Efektívne nástroje pre správu a nastavenie vrátane grafického rozhrania, príkazového riadku, protokolov SNMP a funkcie RMON pre vzdialený prístup.Energeticky efektívne technológie znižujúce spotrebu až o 50 %.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá